Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

„Nielegalny” wędkarz zatrzymany


67-letni mieszkaniec gminy Pasym odpowie przed sądem za naruszenie przepisów Ustawy o rybactwie śródlądowym. Mężczyzna został zatrzymany „na gorącym uczynku” przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej i przekazany szczycieńskim funkcjonariuszom. Śledczy postawili 67-latkowi zarzut nielegalnego połowu ryb przy użyciu narzędzi rybackich typu żak. Teraz nieuczciwemu „wędkarzowi” grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.  

W minioną sobotę (08.05.21r.) około godz. 09:00 z oficerem dyżurnym szczycieńskiej komendy skontaktował się Komendant Posterunku Rejonowego Straży Rybackiej w Pasymiu, który poinformował o zatrzymaniu nad jeziorem Leleskim, nieuczciwego „wędkarza”. Przybyli na miejsce zgłoszenia policjanci ustalili, iż funkcjonariusze Straży Rybackiej byli świadkami, jak 67-letni mieszkaniec gminy Pasym, wpłynął na jezioro i próbował wynurzyć umieszczone przez siebie na zbiorniku wodnym żaki. Mężczyzna miał podwójnego pecha. Po pierwsze tej nocy nic nie złowił, a po drugie „na oczach” strażników rybackich ponownie zarzucił swoje sieci.


Reklama

 

67-latek został przewieziony do szczycieńskiej komendy. Usłyszał już zarzut nielegalnego połowu ryb. Miłośnik nielegalnego wędkowania niebawem odpowie przed sądem, za naruszenie przepisów Ustawy o rybactwie śródlądowym, za co grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 

KPP Szczytno/ip

ReklamaKomentarze do artykułu

Jamka lech

Biedak- nie złowil nic bo jeziora są od dawna przetrzebione przez tzw legalne w oczach władz gospodarstwa rybne. To rabunkowe odławianie ryb jakoś nikogo nie obchodzi. Dać wyrok w zawieszeniu bo i tak czy siak nic nie złowi. Gdzie indziej szukajcie winnych. Tzw rybostan w jeziorach mazurskich jest tragiczny

WSK

Jeżeli nie miał wędki, to nie wędkarz na litość Boską. To jest fałszywe oskarżenie.

Napisz

Reklama


Komentarze