Niedziela, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Niedziela, 4 sierpnia – V Festiwal Folklorystyczny w Jedwabnie


Już w najbliższą niedzielę, 4 sierpnia Jedwabno na jeden dzień stanie się centrum folkloru. Odbędzie się wówczas Festiwal Folklorystyczny, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez powiatu szczycieńskiego i gminy Jedwabno. W tym roku już po raz piąty do Jedwabna przyjadą ludowe zespoły taneczne i śpiewacze z całego kraju. Zapraszamy.Jak co roku, Festiwal Foklorystyczny poprzedzi uroczysta msza święta w Kościele św. Józefa i Matki Boskiej Częstochowskiej w Jedwabnie. Po mszy świętej, barwny korowód zaproszonych zespołów i gości przemaszeruje ulicami Jedwabna do parku gminnego, gdzie będą odbywać się główne wydarzenia Festiwalu.

 

 

 

O godzinie 12, w samo południe, nastąpi oficjalne rozpoczęcie V. Festiwalu Folklorystycznego. Część artystyczną uświetni 6 zespołów ludowych: „Warnijsko Kapela” z Olsztyna, Zespół Pieśni i Tańca „Jedwabno”, Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Kościerzyna”, „Folkbabeczki” z Pisza, Zespół Tańca Kurpiowskiego „Turoślanie” z Turośli oraz gwiazda Festiwalu – Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy” z Włocławka.

 

 

Oprócz kapel folklorystycznych, na scenie zaprezentuje się też najpopularniejszy w Polsce zespół tworzący i wykonujący muzykę szanty – EKT GDYNIA, znany z hitów, takich jak „Morze, moje morze..” czy „Nie sprzedawajcie swych marzeń”.


 

 

 

W trakcie Festiwalu odbędzie się jarmark ludowy, podczas którego zaprezentują się lokalni twórcy rękodzieła, producenci regionalnej żywności i zielarze. Organizatorzy zadbali też o najmłodszych uczestników wydarzenia, tworząc strefę zabaw i animacji dla dzieci.

 

 

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Kulturalne „Tanecznik” przy współpracy z Gminą Jedwabno i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedwabnie. Wydarzenie odbędzie się dzięki dotacjom z Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiatu Szczycieńskiego, Gminy Jedwabno oraz LGD Nidzica: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” i PROW na lata 2014-2020.

 

Red. A.S.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Po co ta polityka, panie Mądrzejowski? Bez niej byłby całkiem fajny felieton.
  Autor: lena
  2019-10-16 08:34:07