Wtorek, 14 Lipiec, Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego -

Reklama


Reklama

Niedziela, 4 sierpnia – V Festiwal Folklorystyczny w Jedwabnie


Już w najbliższą niedzielę, 4 sierpnia Jedwabno na jeden dzień stanie się centrum folkloru. Odbędzie się wówczas Festiwal Folklorystyczny, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez powiatu szczycieńskiego i gminy Jedwabno. W tym roku już po raz piąty do Jedwabna przyjadą ludowe zespoły taneczne i śpiewacze z całego kraju. Zapraszamy.Jak co roku, Festiwal Foklorystyczny poprzedzi uroczysta msza święta w Kościele św. Józefa i Matki Boskiej Częstochowskiej w Jedwabnie. Po mszy świętej, barwny korowód zaproszonych zespołów i gości przemaszeruje ulicami Jedwabna do parku gminnego, gdzie będą odbywać się główne wydarzenia Festiwalu.

 

 

 

O godzinie 12, w samo południe, nastąpi oficjalne rozpoczęcie V. Festiwalu Folklorystycznego. Część artystyczną uświetni 6 zespołów ludowych: „Warnijsko Kapela” z Olsztyna, Zespół Pieśni i Tańca „Jedwabno”, Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Kościerzyna”, „Folkbabeczki” z Pisza, Zespół Tańca Kurpiowskiego „Turoślanie” z Turośli oraz gwiazda Festiwalu – Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy” z Włocławka.


Reklama

 

 

Oprócz kapel folklorystycznych, na scenie zaprezentuje się też najpopularniejszy w Polsce zespół tworzący i wykonujący muzykę szanty – EKT GDYNIA, znany z hitów, takich jak „Morze, moje morze..” czy „Nie sprzedawajcie swych marzeń”.

 

 

 

W trakcie Festiwalu odbędzie się jarmark ludowy, podczas którego zaprezentują się lokalni twórcy rękodzieła, producenci regionalnej żywności i zielarze. Organizatorzy zadbali też o najmłodszych uczestników wydarzenia, tworząc strefę zabaw i animacji dla dzieci.

Reklama

 

 

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Kulturalne „Tanecznik” przy współpracy z Gminą Jedwabno i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedwabnie. Wydarzenie odbędzie się dzięki dotacjom z Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiatu Szczycieńskiego, Gminy Jedwabno oraz LGD Nidzica: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” i PROW na lata 2014-2020.

 

Red. A.S.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Groźnie na drogach powiatu
  Oj Przyjacielu sławny się robisz

  Damian


  2020-07-14 09:10:26
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Jestem pod ogromnym wrażeniem, tego czego dokonano. Ale jestem ździwiona, dlaczego Jezus ma przebite dłonie a nie nadgarstki. Całun Turyński, moim zdaniem jest autentyczny, jest dowodem, że Jezus z całą pewnością miał przebite nadgarstki a nie dłonie. A ponadto i nauka dowiódła, że dłonie by nie utrzymywały ciężaru ciała, by uległy rozerwaniu.

  Szczęściara.


  2020-07-14 08:25:41
 • Groźnie na drogach powiatu
  Wydaje mi się, ze nasze kary za łamanie przepisów, jazdę na kacu lub wręcz pijanych itp.sa tak małe, ze nie oddziałują .Konfiskata przedmiotu ,,zbrodni,,i duży mandat i nie od widzimisię policjanta ,ale wedle rozporządzenia troszkę by uporzadkowalo.

  Mazurka


  2020-07-14 06:06:23
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Obrzydliwe. Czemu kościół się wszędzie panoszy. Dla mnie jako obywatela jest to po prostu łamanie moich konstytucyjnych praw, ok, niech sobie wierzą, ale w domu, a nie się z tym obnoszą jak z nie wiem czym. Mogliby za te 70 tysięcy wyremontować schody nad jeziorem na przykład. Po co komu nowy krzyz :)

  ja


  2020-07-13 22:02:57
 • Zamkowe ruiny w połowie mniej tajemnicze (zdjęcia)
  Jestem szczególnie zainteresowany latryną. Czy będzie wyeksponowana i wzbogacona o instalację multimedialną ?

  Olo


  2020-07-13 17:23:36
 • Groźnie na drogach powiatu
  Chciałabym odnieść się do fragmentu, gdzie piszecie o wypadku 16-letniej rowerzystki. A konkretnie fragment \"najprawdopodobniej zajechała jej nagle drogę\". Jak można tak pisać nie znając wersji poszkodowanej? Szkoda, że nie napiszecie np. że nie było żadnych śladów hamowania. Zamiast tego czytam, że \"nie zdążyła wyhamować\". To ma być dziennikarstwo??! Dno i metr mułu. Ale spokojnie, prawda zawsze wyjdzie na jaw. Będziecie mieli okazję sprostować te bzdury.

  Zniesmaczona


  2020-07-13 13:50:15
 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Ja z innej beczki, czy jechał ktoś ostatnio dookoła Dużego Domowego? Chodnik od strony Kamionka/Szczycionka jeszcze rok i będzie całkowicie zarośnięty, zero ławek, śmietników. Służby chyba śpią.

  Grażyna


  2020-07-13 13:22:22
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Poproszę o aktualizację stronki. Obserwuję ja od początku. Bardzo fajne źródło informacji

  Patryk


  2020-07-13 10:53:21
 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  wicie rozumicie

  uczen


  2020-07-13 08:38:13
 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  z kim wygrala

  uczen


  2020-07-13 08:37:30