Reklama


Reklama

Niedziela, 4 sierpnia – V Festiwal Folklorystyczny w Jedwabnie


Już w najbliższą niedzielę, 4 sierpnia Jedwabno na jeden dzień stanie się centrum folkloru. Odbędzie się wówczas Festiwal Folklorystyczny, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez powiatu szczycieńskiego i gminy Jedwabno. W tym roku już po raz piąty do Jedwabna przyjadą ludowe zespoły taneczne i śpiewacze z całego kraju. Zapraszamy.Jak co roku, Festiwal Foklorystyczny poprzedzi uroczysta msza święta w Kościele św. Józefa i Matki Boskiej Częstochowskiej w Jedwabnie. Po mszy świętej, barwny korowód zaproszonych zespołów i gości przemaszeruje ulicami Jedwabna do parku gminnego, gdzie będą odbywać się główne wydarzenia Festiwalu.

 

 

 

O godzinie 12, w samo południe, nastąpi oficjalne rozpoczęcie V. Festiwalu Folklorystycznego. Część artystyczną uświetni 6 zespołów ludowych: „Warnijsko Kapela” z Olsztyna, Zespół Pieśni i Tańca „Jedwabno”, Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Kościerzyna”, „Folkbabeczki” z Pisza, Zespół Tańca Kurpiowskiego „Turoślanie” z Turośli oraz gwiazda Festiwalu – Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy” z Włocławka.


Reklama

 

 

Oprócz kapel folklorystycznych, na scenie zaprezentuje się też najpopularniejszy w Polsce zespół tworzący i wykonujący muzykę szanty – EKT GDYNIA, znany z hitów, takich jak „Morze, moje morze..” czy „Nie sprzedawajcie swych marzeń”.

 

 

 

W trakcie Festiwalu odbędzie się jarmark ludowy, podczas którego zaprezentują się lokalni twórcy rękodzieła, producenci regionalnej żywności i zielarze. Organizatorzy zadbali też o najmłodszych uczestników wydarzenia, tworząc strefę zabaw i animacji dla dzieci.

Reklama

 

 

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Kulturalne „Tanecznik” przy współpracy z Gminą Jedwabno i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedwabnie. Wydarzenie odbędzie się dzięki dotacjom z Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiatu Szczycieńskiego, Gminy Jedwabno oraz LGD Nidzica: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” i PROW na lata 2014-2020.

 

Red. A.S.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze