Niedziela, 29 Marzec, Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Niebieski Zaułek, czyli pyszny drogowskaz na tradycję (zdjęcia)


PROMOCJA. Kiedy potrawie brakowało ciekawego dodatku, chwyciła łopatę, rękawiczki, kosz i wyskoczyła na pobliską łąkę. Z ziemi wykopała bulwy topinamburu, zerwała liście pokrzywy. Świeże produkty z okolicznych pól i lasów plus tradycyjne receptury – to sekrety kuchni Restauracji Mazurskiej Niebieski Zaułek, której właścicielami są Joanna i Piotr Królowie. Ale w menu restauracji wybór jest znacznie większy...Każdy dzień zaczynają od kontaktu z dostawcami.

 

- Od tego, co zaproponują miejscowi rolnicy i drobni producenci żywności z Warmii i Mazur, zależy „gwóźdź programu” - mówi Joanna Król. - Jakość produktów jest ogromnie ważna. To właśnie z nich pojawiają się w naszej restauracji dania regionalne. Nie zawsze są w karcie, ale warto o nie pytać, bo tymi specjałami zajadał się na przykład sam Karol Okrasa.

 

 

Restauracja Mazurska Niebieski Zaułek

Czynna w godzinach:

pon. - sob. 11-21

niedziela 11-20

tel. 89 624 39 65

 

 

Świeży lokalny produkt

 

W menu restauracji Niebieski Zaułek w Szczytnie, przy ul. Polskiej 33A (dojazd od ulicy Żeromskiego) znajdziemy bogactwo wykwintnych ryb, mięs, warzyw, kasz i deserów, ale Joanna Król, szef restauracji, lubi mieć asa w rękawie. Co i rusz pojawiają się tam wyjątkowe dania spoza karty.

 

– Inspiruje mnie wiele kuchni, ale najbardziej polska, regionalna, rodzima tradycja kulinarna – mówi pani Joanna. - Jest moją pasją i największym wyzwaniem. Pozwala stworzyć kulinarne arcydzieła, bazując na bogactwie naszych lasów, jezior i gospodarstw. Świeży lokalny produkt sezonowy to absolutna podstawa smaku.

 

Restauracja Mazurska Niebieski Zaułek

Czynna w godzinach:

pon. - sob. 11-21

niedziela 11-20

tel. 89 624 39 65

 


Reklama

 

I fit i golonka ze schabowym

 

Efekt takiej kombinacji jest taki, że od lat Niebieski Zaułek zajmuje czołowe miejsca kulinarnych konkursach. Ostatnio ich potrawami, a zwłaszcza zupą karmuszką i pierogami z gęsiny zachwycał się sam Karol Okrasa.

 

- Zbieram sama zioła, żurawinę, bez... W kuchni nie stosujemy polepszaczy smaku - wylicza pani Joanna. - Myślę, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie. I ci, co chcą być fit, jeść zdrowo i delikatnie, jak również ci, którzy uwielbiają polską kuchnię, czyli są fanami golonki, schabowego czy flaków – śmieje się pani Joanna. - Zapraszam, lepiej spróbować i przekonać się osobiście, niż opowiadać o tych smakach.

 

 

Restauracja Mazurska Niebieski Zaułek

Czynna w godzinach:

pon. - sob. 11-21

niedziela 11-20

tel. 89 624 39 65

 

 

Regionalne smaki

 

W Niebieskim Zaułku powstają też takie perełki, jak syropy z kwiatu bzu, róży, konfitury z jarzębiny, czy żurawiny.

 

- Robimy je własnoręcznie, dlatego nigdzie indziej ich nie można skosztować – mówi Joana Król. - Do naszych dań sami też przygotowujemy sosy, makaron, czy pierogi.

 

Restauracja Mazurska Niebieski Zaułek

Czynna w godzinach:

pon. - sob. 11-21

niedziela 11-20

tel. 89 624 39 65

 

Reklama

W restauracji pojawiły się też ostatnio burgery oraz oryginalna włoska pizza.

 

- Wprowadziliśmy to do naszego menu na życzenie gości – mówią restauratorzy. - Ale i w tym przypadku dbamy o detale potraw. Wołowinę do burgerów mamy najwyższej jakości. Ciasto do pizzy robimy sami, a wszystkie dodatki są oryginalne i sprowadzane z Włoch. Zarówno burgery, jak i pizze cieszą się ogromną popularnością.

 

 

 

Zestawy z dowozem

 

Niebieski Zaułek kusi też doskonałymi zestawami obiadowymi. Zawsze jest zupa i drugie danie,w tym danie wegetariańskie.

 

- Każdą naszą potrawę można też zamówić z dowozem – mówi Joanna Zembrzuska. - Dowozy wprowadziliśmy, bo były takie oczekiwania naszych klientów. W dzisiejszych czasach żyjemy tak szybko, że bywa, że brakuje nam czasu na wyjście do restauracji. Dowóz jest rozwiązaniem, choć tak naprawdę zachęcamy gości do odwiedzin naszej restauracji, bo dobre jedzenie smakuje jeszcze lepiej w klimatycznym miejscu, jakim jest Niebieski Zaułek.

 

Restauracja Mazurska Niebieski Zaułek

Czynna w godzinach:

pon. - sob. 11-21

niedziela 11-20

tel. 89 624 39 65Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  Ali - TAK sklep to postęp! Normalny sklep, nie jakieś zapyziały handelek z cenami wyższymi niż w mieście! Stancja paliw też ci odpowiada? Lubisz przepłacać po 20-30 groszy?

  Andrzej


  2020-03-28 18:04:49
 • Szkoły w Kolonii i Jerutach zostają bez zmian
  Jesteścue wspaniali!❤(NIE POZDRAWIAM LIKWIDATOROW????)????

  Irek


  2020-03-28 10:04:13
 • Szkoły w Kolonii i Jerutach zostają bez zmian
  Moim zdaniem Pani Wójt ma rację , ale wieśniaki tego nie rozumieją że to bezsensowne wywalanie pieniędzy A panie nauczycielki baly się o swoje ciepłe posadki, i tak do emeryturki

  Waldek


  2020-03-27 22:06:58
 • KGP: 494 naruszeń zasad kwarantanny; sporadyczne przypadki gromadzenia się w grupach
  Szkoda że mieszkańcy bloku nie są informowani że jeden z lokatorów ma kwarantanne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Mieszkaniec


  2020-03-27 20:31:27
 • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
  Ponad 3000 samorządów w kraju, po 40 tys. zł to 120 milionów, bo \"biednym\" rodzicom nie wystarczyło po 500+ przez kilka lat, a nawet jeśli kilka miesiecy na 1 dziecko(= 3500 zł) i nie mają komputerów? Jako społeczeństwo znów mamy płacić na to samo? No można, maseczki czy fartuchy pani Basia, z Krysią i inną Anią mogą przecież szyć w piwnicach...

  turkuć podjadek


  2020-03-27 18:12:06
 • Mieszkańcy mogą wydać 200 tys. zł
  do dr. Doktor Radosz jest świetnym lekarzem, tyle że podobnie jak jej \"uroczy\" braciszek, znany jako TW Korsak, jest zwolenniczką obecnej jedynie słusznej opcji, a jak ta opcja dzieli środki niezbędne medycynie, było wczoraj widać w sejmie.

  massakra


  2020-03-27 18:02:40
 • Mieszkańcy mogą wydać 200 tys. zł
  Komu ufam pytasz?- pierwsze lepsze nazwisko które przyszło mi do głowy- Pani doktor Joanna Radosz. Znalazłbym jeszcze wiele takich osób. Ty także na pewno potrafisz wskazać taką osobę. Pozdrawiam

  dr


  2020-03-27 13:38:36
 • Roczek drużyny Rugby Team
  Brawo. Gratuluję inicjatywy. Rugby to świetny sport.

  persi


  2020-03-27 12:42:11
 • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
  Och jak dobrze, bez wniosku p. Kiersikowskiego pewnie nic z tego by nie było. Zastanawiam się po co nam wogóle radni ?

  Sceptyk


  2020-03-27 11:50:17
 • Mieszkańcy mogą wydać 200 tys. zł
  A komu Ty ufasz, poproszę tak w dwóch zdaniach. Może się przekonam.

  do dr


  2020-03-27 11:38:27