Reklama


Reklama

Niebezpieczny most będzie zamknięty


Gruntowa droga wiodąca przez Sędrowo kończy się zniszczonym i niebezpiecznym betonowym mostkiem nad Omulwią. Za nim jest już gmina Chorzele. - W najbliższej przyszłości droga będzie właściwie uliczką w Sędrowie, a most zostanie wyłączony z użytkowania, bo grozi zawaleniem. Nie będzie remontowany, bo to droga donikąd – mówi burmistrz Wielbarka Grzegorz Zapadka.O sytuacje i stan wadliwego mostku zapytaliśmy burmistrza w efekcie otrzymanego sygnału od czytelnika. Na dostarczonych przez niego zdjęciach widać, że ten drogowy obiekt pozostawia wiele do życzenia. Według czytelnika, droga jest uczęszczana, a most pokonują nawet ciężarówki z dłużycą.

 

- Kiedyś był tam znak, że dopuszczalne jest obciążenie do 12 ton, ale teraz nie ma znaku, nie ma barierek ochronnych, a beton się po prostu kruszy – opowiada mieszkaniec gminy Wielbark, który swoich personaliów jednak upubliczniać nie chce. - Most budowali mieszkańcy jeszcze w latach 50. poprzedniego stulecia. Byłem wtedy małym chłopcem, ale to pamiętam.

 


Reklama

Naszym rozmówcą nie kieruje sentyment, a względy bezpieczeństwa. Jego zdaniem brak barierek powoduje, że już kilka razy doszło tam do wypadków, gdy po ciemku, przy słabych światłach, ktoś z motocyklem lądował w rzece.

 

- Sam ten mostek pokonuję, gdy jeżdżę na grzyby. Żona tylko oczy zamyka ze strachu – komentuje.

 

Według informacji uzyskanych od burmistrza Zapadki, niebawem nie będzie powodów do niepokoju i strachu.

 

- W tej chwili toczą się procedury dotyczące zmiany organizacji ruchu. Ta droga zostanie wyłączona z użytkowania, a dokładniej most, bo w obrębie wsi Sędrowo nadal będzie funkcjonowała, jako wewnętrzna uliczka – mówi burmistrz. - Przejazd przez most będzie niemożliwy tym bardziej, że rzeczywiście grozi on zawaleniem. Nie ma natomiast uzasadnienia, by tę drogę i most remontować, bo prowadzi ona donikąd.

Reklama

 

W czasach, gdy droga była użytkowana, za mostem znajdowała się miejscowość Trzcianka, ale już nie istnieje. Dalej, już w obrębie gminy Chorzele, jest Kwiatkowo.

 

- Przez Sędrowo prowadzi dobra, asfaltowa droga, którą można dojechać do Wielbarka, więc przebijanie się przez ten bardzo już wadliwy most nie jest nikomu do niczego potrzebne – konkluduje Zapadka.Komentarze do artykułu

przejezdny

w wielbarku trzeba zamknac jeden most

Napisz

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04