Wtorek, 28 Wrzesień
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Niebezpieczny most będzie zamknięty


Gruntowa droga wiodąca przez Sędrowo kończy się zniszczonym i niebezpiecznym betonowym mostkiem nad Omulwią. Za nim jest już gmina Chorzele. - W najbliższej przyszłości droga będzie właściwie uliczką w Sędrowie, a most zostanie wyłączony z użytkowania, bo grozi zawaleniem. Nie będzie remontowany, bo to droga donikąd – mówi burmistrz Wielbarka Grzegorz Zapadka.O sytuacje i stan wadliwego mostku zapytaliśmy burmistrza w efekcie otrzymanego sygnału od czytelnika. Na dostarczonych przez niego zdjęciach widać, że ten drogowy obiekt pozostawia wiele do życzenia. Według czytelnika, droga jest uczęszczana, a most pokonują nawet ciężarówki z dłużycą.

 

- Kiedyś był tam znak, że dopuszczalne jest obciążenie do 12 ton, ale teraz nie ma znaku, nie ma barierek ochronnych, a beton się po prostu kruszy – opowiada mieszkaniec gminy Wielbark, który swoich personaliów jednak upubliczniać nie chce. - Most budowali mieszkańcy jeszcze w latach 50. poprzedniego stulecia. Byłem wtedy małym chłopcem, ale to pamiętam.

 


Reklama

Naszym rozmówcą nie kieruje sentyment, a względy bezpieczeństwa. Jego zdaniem brak barierek powoduje, że już kilka razy doszło tam do wypadków, gdy po ciemku, przy słabych światłach, ktoś z motocyklem lądował w rzece.

 

- Sam ten mostek pokonuję, gdy jeżdżę na grzyby. Żona tylko oczy zamyka ze strachu – komentuje.

 

Według informacji uzyskanych od burmistrza Zapadki, niebawem nie będzie powodów do niepokoju i strachu.

 

- W tej chwili toczą się procedury dotyczące zmiany organizacji ruchu. Ta droga zostanie wyłączona z użytkowania, a dokładniej most, bo w obrębie wsi Sędrowo nadal będzie funkcjonowała, jako wewnętrzna uliczka – mówi burmistrz. - Przejazd przez most będzie niemożliwy tym bardziej, że rzeczywiście grozi on zawaleniem. Nie ma natomiast uzasadnienia, by tę drogę i most remontować, bo prowadzi ona donikąd.

Reklama

 

W czasach, gdy droga była użytkowana, za mostem znajdowała się miejscowość Trzcianka, ale już nie istnieje. Dalej, już w obrębie gminy Chorzele, jest Kwiatkowo.

 

- Przez Sędrowo prowadzi dobra, asfaltowa droga, którą można dojechać do Wielbarka, więc przebijanie się przez ten bardzo już wadliwy most nie jest nikomu do niczego potrzebne – konkluduje Zapadka.Komentarze do artykułu

ben

Panie burmistrzu myślę że nie trzeba zamykać most ,przejazd jest do Mącic które do19 75 roku należało do woj. olsztyńskiego a obecnie jest woj, mazowieckim to nie znaczy że jest zbędny i do nikąd nie prowadzi bo ludzie korzystają w celach turystycznych i nie tylko .

przejezdny

w wielbarku trzeba zamknac jeden most

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Facet odleciał. Aby tylko zaistnieć. Może coś mądrego wymyślić dla żyjących, Panie Radny. Rzeczywiście skład Rady tej kadencji mamy wyjątkowo dobrany. Jeden wart drugiego- same asy.

  dr


  2021-09-27 12:59:02
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  W Szczytnie to świecka tradycja- jeszcze nigdy nie zrobiono nic na czas, zgodnie z planem.

  dr


  2021-09-27 12:54:55
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Dlaczego w takich sprawach wypowiadają się faceci , a to dotyczy dramatu kobiet . W latach końca 80 tych jechałem z Olsztyna pociągiem ze starszą wówczas kobietą . Ona mi powiedziała ( głośno było na temat aborcji) \" co oni politycy będą się zajmować moją dupą to moja sprawa , niech się zajmą , aby ludziom było lepiej żyć .

  Zdzysk


  2021-09-27 09:53:29
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Ręka rękę myje....

  Tomasz


  2021-09-27 07:07:51
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Może i byłbym za tą inicjatywą, gdyby nie to, ze firmuje ją Paweł Wicha-Krassowski. Takie tematy powinny być podejmowane przez środowiska - osoby, których te sprawy bezpośrednio dotyczą. A tak - staje się to zwykłą hucpą polityczną, bez krzty szacunku dla prawdziwych dramatów ludzkich. Zdaje się, że jakieś wybory będą szybciej, niż zakłada to kalendarz.

  Krajan


  2021-09-26 20:50:14
 • Zazdrosny anonim na starostę
  mol , i z tym się z Tobą zgadzam.

  Coś tu nie tak .


  2021-09-26 19:51:22
 • Nartom wodnym „zaszkodził” muł
  zaszkodził muł... w głowach samorządowców

  Kolega Krzyśka


  2021-09-26 18:06:35
 • Konkurs Eko Pocztówka z wakacji, do wygrania rower
  W sierpniu też miał być konkurs z butelek plastykowych na ścieżce rowerowej Szczytno-Biskupiec , i guzik z pętelką wyszedł z tego.

  Jaja sobie robicie .


  2021-09-26 08:48:05
 • Dlaczego podkładki tarasowe są ważne? 
  Żona od zawsze chciała ładny drewniany taras, a że ja się nie znam na jego budowie, to zleciłem to firmie Parkietlux. Nie wiem czy stosowali podkładki, ale na pewno zrobili wszystko dobrze, bo po 4 latach nic się z tarasem nie dzieje.

  Marek


  2021-09-26 02:42:34
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w ruiny :-)

  raczej


  2021-09-25 22:49:38