Reklama


Reklama

Niebezpieczny most będzie zamknięty


Gruntowa droga wiodąca przez Sędrowo kończy się zniszczonym i niebezpiecznym betonowym mostkiem nad Omulwią. Za nim jest już gmina Chorzele. - W najbliższej przyszłości droga będzie właściwie uliczką w Sędrowie, a most zostanie wyłączony z użytkowania, bo grozi zawaleniem. Nie będzie remontowany, bo to droga donikąd – mówi burmistrz Wielbarka Grzegorz Zapadka.O sytuacje i stan wadliwego mostku zapytaliśmy burmistrza w efekcie otrzymanego sygnału od czytelnika. Na dostarczonych przez niego zdjęciach widać, że ten drogowy obiekt pozostawia wiele do życzenia. Według czytelnika, droga jest uczęszczana, a most pokonują nawet ciężarówki z dłużycą.

 

- Kiedyś był tam znak, że dopuszczalne jest obciążenie do 12 ton, ale teraz nie ma znaku, nie ma barierek ochronnych, a beton się po prostu kruszy – opowiada mieszkaniec gminy Wielbark, który swoich personaliów jednak upubliczniać nie chce. - Most budowali mieszkańcy jeszcze w latach 50. poprzedniego stulecia. Byłem wtedy małym chłopcem, ale to pamiętam.

 


Reklama

Naszym rozmówcą nie kieruje sentyment, a względy bezpieczeństwa. Jego zdaniem brak barierek powoduje, że już kilka razy doszło tam do wypadków, gdy po ciemku, przy słabych światłach, ktoś z motocyklem lądował w rzece.

 

- Sam ten mostek pokonuję, gdy jeżdżę na grzyby. Żona tylko oczy zamyka ze strachu – komentuje.

 

Według informacji uzyskanych od burmistrza Zapadki, niebawem nie będzie powodów do niepokoju i strachu.

 

- W tej chwili toczą się procedury dotyczące zmiany organizacji ruchu. Ta droga zostanie wyłączona z użytkowania, a dokładniej most, bo w obrębie wsi Sędrowo nadal będzie funkcjonowała, jako wewnętrzna uliczka – mówi burmistrz. - Przejazd przez most będzie niemożliwy tym bardziej, że rzeczywiście grozi on zawaleniem. Nie ma natomiast uzasadnienia, by tę drogę i most remontować, bo prowadzi ona donikąd.

Reklama

 

W czasach, gdy droga była użytkowana, za mostem znajdowała się miejscowość Trzcianka, ale już nie istnieje. Dalej, już w obrębie gminy Chorzele, jest Kwiatkowo.

 

- Przez Sędrowo prowadzi dobra, asfaltowa droga, którą można dojechać do Wielbarka, więc przebijanie się przez ten bardzo już wadliwy most nie jest nikomu do niczego potrzebne – konkluduje Zapadka.Komentarze do artykułu

przejezdny

w wielbarku trzeba zamknac jeden most

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taki sobie czytelniczku z Razem dla Mieszkańców. Jaki pomysł na miasto mają Twoi koledzy p. Siudak, p. Boczar, p. Malec, p. Furczak i inni? Czy jedynym Waszym pomysłem jest kredyt i zadłużenie miasta? A może etaciki w Urzędzie?

  Anna


  2021-01-26 13:39:36
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Odpowiedź jest prosta. Szeregowa p. Rybińska prawdopodobnie nie dostała zgody z góry. Zresztą łatwo jest klepać swoje mądrości, ale już brać pieniądze za odpowiedzialność, to zupełnie inna sprawa. I to wychwalanie Henryka, obrzydliwe. Tyle teraz robi dla miasta... A ile zepsuł lub przespał, gdy miał swoje pięć minut? Widzę tu pewną sprzeczność. Brudne polityczne gierki!

  Do TSC


  2021-01-26 09:18:09
 • 90 pensjonariuszy domu pomocy zaszczepionych
  Zaszczepiono, czy raczej poddano eutanazji?...przecież Pfizer jasno napisał w ulotce, że nie wolno szczepić ludzi z osłabioną odpornością i przyjmujących leki... To jest ludobójstwo....a ci, co są tego świadomi, a jednak wstrzykują staruszkom ten eksperymentalny preparat, są zbrodniarzami, dla których specjalnie stworzono ustawę bezkarnościową.

  kroll


  2021-01-26 08:31:06
 • Afrykański pomór w powiecie szczycieńskim
  W 2018r. było głośno o dzikach spadających z nieba, może i w tym znowu zaczęły spadać???...właściwie to nie ma co się dziwić, kawał drogi mają do przelecenia :D A tak na poważnie, to mógłby ktoś ustalić stawkę, za odstrzelenie myśliwego???...chętnie bym zapolował...z ich truchła, darmową karmę dla psów można zrobić.

  kroll


  2021-01-26 08:22:18
 • Krzyżówki znowu niebezpieczne dla kierowców (zdjęcia)
  To jest doskonałe miejsce na duże rondo - ono spowolniłoby ruch w tym miejscu oraz ułatwiłoby włączanie się do ruchu od strony Świętajna.

  PLAY


  2021-01-26 08:09:05
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do X-Men - źle przeczytałeś, temu, co zginął pod autobusem, wpisali covida w akcie zgonu...a ci, co teraz umierają, zaraz po poddaniu się eksperymentowi medycznemu, wpisują, że umarli na choroby współistniejące....ciekawe, co Tobie wpiszą :)

  kroll


  2021-01-26 08:06:39
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Moje odczucia wobec RADNEJ RYBIŃSKIEJ są bardzo mieszane. Dziwi mnie, że taka mądra i dbająca o dobro miasta przez wiele kadencji osoba nie starowała na stanowisko Burmistrza Miasta. Nie wiem jak to się dzieje, że takie SKARBY jak radna RYBIŃSKA i radny KIERSIKOWSKI oraz doktor ŁACHACZ nie stworzyli do tej pory (wszyscy z kilkoma kadencjami i giganci intelektu) jakiegoś triumwiratu w mieście. Aż żal patrzeć jak się marnują.

  Taki sobie czytelnik


  2021-01-26 00:44:44
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  Jak burdel nie zarabia to się wymienia ku...wy nie firanki.....

  Ironia


  2021-01-25 21:16:51
 • Śmieci drenują portfele, skąd się biorą te kwoty?
  Problemem w opłatach nie są ani osoby,ani firmy... bo firmy rozliczają się na jeszcze innych zasadach:) problemem są nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjne. I to tych nieruchomości ( które ani nie są stałe zamieszkiwane, więc nie można stosować stawki od osoby, ani nie jest tam prowadzona działalność gospodarczą, więc nie rozliczają się jak przedsiębiorcy) dotyczy stawka 169 zł rocznie. A to czy kogoś można tak czy inaczej policzyć reguluje ustawa.Wynika wiec z tego że nawet jeśli jest beznadzieja,to w obowiązującym prawie.Dura lex, sex lex.I na to ani my jako mieszkańcy,ani nasi samorządowcy wpływu nie mamy.

  Roman


  2021-01-25 15:18:03