Reklama


Reklama

Nie żyje Czesław Wierzuk


Nie żyje Czesław Wierzuk, wieloletni wójt gminy Dźwierzuty oraz radny powiatowy. Członek Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zmarł wczoraj w szpitalu. Przegrał z chorobą. W styczniu skończyłby 66 lat. 

Czesław Wierzuk to jeden z bardziej charakterystyczny i rozpoznawalnych samorządowców w naszym powiecie. Od zawsze związany z gminą Dźwierzuty. Od 1982 roku był naczelnikiem Urzędu Gminy, a od 1990 wójtem. Ten urząd piastował do 2006 roku. Po czteroletniej przerwie 14 grudnia 2010 r. w wyborach samorządowych został ponownie wybrany wójtem gminy Dźwierzuty.

 

 

W 2014 r. nie uzyskał już reelekcji. Został radnym powiatowym oraz członkiem Zarządu Powiatu. Czesław Wierzuk był odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

 

Jego pasją i hobby od zawsze było rolnictwo. Prowadził wielohektarowe gospodarstwo. 

 

Był dwukrotnie żonaty, wychował dwóch synów.

 

Jego działalność społeczna wykraczała poza sprawy samorządowe. Współpracował z Polakami na Litwie i często wspierał polonijne organizacje.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się prawdopodobnie w poniedziałek w Dźwierzutach. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

 

 Komentarze do artykułu

Teresa Janik

Bardzo nam przykro ,znaliśmy się od dziecka . Zapamiętamy Go jako dobrego sąsiada,kolegę i serdecznego przyjaciela. Wyrazy współczucia dla Rodziny.

Piotr Olkowski

WYRAZY GŁĘBOKIEGO WSPÓŁCZUCIA I ŻALU DLA CAŁEJ RODZINY.WSPANIAŁY CZŁOWIEK JAKO WÓJT,GOSPODARZ I SĄSIAD.

Zenon

Aliszerow, twoja głupota gdyby lstać potrafiła... Ty, ze swoją zdewastowaną psychiką po wojsku lepiej się nie wypowiadaj. Na pewno był po stojroć uczciwszy niż Ty. Wielki ekomog, co starym polonezem jeździ... cynik

Barbara Tabanski

To smutna wiadomosc,kolega z klasy odszedl.Wyrazy wspolczucia I szczere kondolencje dla rodziny.

Sebastian

Śpij spokojnie Wójcie Wierzuk :(...........żył Mazurami i żył dla Dźwierzut. Życzę Nam wszystkim ludzi tak oddanych Naszej ziemi jak Wójt. Dziękuję Panie Wójcie Czesławie Wierzuk !!!!

Teresa i Robert Bilińscy

Dobry człowiek wiele mu zawdzięczamy niech spoczywa w spokoju

Alisherov

Święty to on taki nie był ale niech spoczywa w pokoju!

Lucyna Kompa

Wyrazy współczucia dla rodziny

Mikołaj

Do \"Ja z gminy Świętajno\" to się w ogóle nie wypowiadaj. Pisząc tak jak napisałeś wiadomo, że masz złe zdanie o zmarłym. Zamiast głupoty pisać idź lepić pierogi na święta albo choinkę ubierz, tylko przypadkiem karpia nie zabijaj byś potem na forach nie musiał pisać - no w sumie ta ryba to mi nie smakowała ale nie wypada źle pisać o zmarłych.

Ja

Ciarki mnie przeszły...

Napisz

Reklama


Komentarze