Piątek, 24 Styczeń, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Nie żyje Czesław Wierzuk


Nie żyje Czesław Wierzuk, wieloletni wójt gminy Dźwierzuty oraz radny powiatowy. Członek Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zmarł wczoraj w szpitalu. Przegrał z chorobą. W styczniu skończyłby 66 lat. 

Czesław Wierzuk to jeden z bardziej charakterystyczny i rozpoznawalnych samorządowców w naszym powiecie. Od zawsze związany z gminą Dźwierzuty. Od 1982 roku był naczelnikiem Urzędu Gminy, a od 1990 wójtem. Ten urząd piastował do 2006 roku. Po czteroletniej przerwie 14 grudnia 2010 r. w wyborach samorządowych został ponownie wybrany wójtem gminy Dźwierzuty.

 

 

W 2014 r. nie uzyskał już reelekcji. Został radnym powiatowym oraz członkiem Zarządu Powiatu. Czesław Wierzuk był odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

 

Jego pasją i hobby od zawsze było rolnictwo. Prowadził wielohektarowe gospodarstwo. 

 

Był dwukrotnie żonaty, wychował dwóch synów.

 

Jego działalność społeczna wykraczała poza sprawy samorządowe. Współpracował z Polakami na Litwie i często wspierał polonijne organizacje.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się prawdopodobnie w poniedziałek w Dźwierzutach. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

 

 Komentarze do artykułu

Teresa Janik

Bardzo nam przykro ,znaliśmy się od dziecka . Zapamiętamy Go jako dobrego sąsiada,kolegę i serdecznego przyjaciela. Wyrazy współczucia dla Rodziny.

Piotr Olkowski

WYRAZY GŁĘBOKIEGO WSPÓŁCZUCIA I ŻALU DLA CAŁEJ RODZINY.WSPANIAŁY CZŁOWIEK JAKO WÓJT,GOSPODARZ I SĄSIAD.

Zenon

Aliszerow, twoja głupota gdyby lstać potrafiła... Ty, ze swoją zdewastowaną psychiką po wojsku lepiej się nie wypowiadaj. Na pewno był po stojroć uczciwszy niż Ty. Wielki ekomog, co starym polonezem jeździ... cynik

Barbara Tabanski

To smutna wiadomosc,kolega z klasy odszedl.Wyrazy wspolczucia I szczere kondolencje dla rodziny.

Sebastian

Śpij spokojnie Wójcie Wierzuk :(...........żył Mazurami i żył dla Dźwierzut. Życzę Nam wszystkim ludzi tak oddanych Naszej ziemi jak Wójt. Dziękuję Panie Wójcie Czesławie Wierzuk !!!!

Teresa i Robert Bilińscy

Dobry człowiek wiele mu zawdzięczamy niech spoczywa w spokoju

Alisherov

Święty to on taki nie był ale niech spoczywa w pokoju!

Lucyna Kompa

Wyrazy współczucia dla rodziny

Mikołaj

Do \"Ja z gminy Świętajno\" to się w ogóle nie wypowiadaj. Pisząc tak jak napisałeś wiadomo, że masz złe zdanie o zmarłym. Zamiast głupoty pisać idź lepić pierogi na święta albo choinkę ubierz, tylko przypadkiem karpia nie zabijaj byś potem na forach nie musiał pisać - no w sumie ta ryba to mi nie smakowała ale nie wypada źle pisać o zmarłych.

Ja

Ciarki mnie przeszły...

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Koperta czy dobre słowo?
  jakie cenniki? To ludzie sami ustalają, że tamten dał tyle, to m/w trzeba dać tak i tak. Wiele razy zamawiałem Msze św. i nigdy nie słyszałem, że za mało, a kilka razy ksiądz pytał się mnie czy nie za dużo. I księży, zwłaszcza ks, Andrzeja bardzo szanuję.
  Autor: seb
  2020-01-24 10:55:29
 • Zaatakował policjantów nożem i metalową pałką
  Dobrze że nikogo nie postrzelili tym razem :))
  Autor: atom
  2020-01-24 10:46:39
 • Galeria Jurand odsłania tajemnice
  Kilka uwag w dyskusji. Bez względu na to kto jest właścicielem gruntu do Radni miejscy podejmują uchwałę a za nią plan zagospodarowania przestrzennego. jest to prawo miejscowe w którym określają co i gdzie można wybudować oraz jak to ma wyglądać. Niestety nie mamy szczęścia do \"mądrych\" radnych i powstają potworki w różnych miejscach. Samorząd może także korzystać z urbanisty, który pomoże mu jak sami nie mają pojęcia jak powinno kształtować się przestrzeń publiczną. Zamiar zaangażowania urbanisty miał już Bielinowicz lecz sprawy nie dokończył. Lokowanie galerii czy domów handlowych w centrum bez zapewnienia parkingu jest dziś po prostu idiotyzmem. Idąc dalej gdy powstanie jestem pewien, iż lokal księgarni będącej w pobliżu wystawiony zostanie do najmu. Odczują to także lokale gastronomiczne w pobliżu, może nawet Mazuriana. Czy nikomu w tym samorządzie nie zależy na rozwoju tego miasteczka? Jest wielu mądrych urzędników tylko włodarze są mocno \"ograniczeni\" w działaniu.
  Autor: Zbyszek
  2020-01-24 10:20:00
 • Nie wszyscy porzucają Szczytno
  To dobrze, że bohater felietonu ma taką pracę. Gdyby liczył na zatrudnienie w Szczytnie, raczej mocno by się rozczarował. Nasze miasto nie jest w stanie nic zaoferować młodym, ambitnym i wykształconym osobom. Patrząc na miejscowe władze, raczej nic się w tej materii nie zmieni. Mieszkańców Szczytna ubywa w zastraszającym tempie.
  Autor: lena
  2020-01-24 09:25:18
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Jak dadza dotacje beda ci przez lata chodzisz sprawdzac czym palisz I czy szamot co sie nie wypali
  Autor: Manek
  2020-01-23 22:40:00
 • Koperta czy dobre słowo?
  Mają cenniki i zadają konkretnych kwot za każdą prośbę o chrzest komunie itd mam dzieci i wiem ile i jak to wygląda to po co takie ucieknie od powiedzenia prawdy !!!!!!
  Autor: Arek
  2020-01-23 22:08:06
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Wszystkie te dziewuchy: co się lały i gazem bryzgały, to przez siedem lat z okładem na lekcjach tzw. religii nauczyły się chyba odrózniania, co dobre, a co złe? Ale widac, że się nie nauczyły, więc albo katechet(k)a do dupy, albo przedmiot...
  Autor: pirania
  2020-01-23 20:48:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  A gdzie jakieś info o \"losach\" naparzających się panienek? Czy maltretujące się wzajemnie dzieciaki w szkołach to już norma i nie ma nad czym się rozwodzić?
  Autor: massakra
  2020-01-23 20:42:24
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Gmina super ale czekamy na informacje na temat miasta Szczytno. Polecam rozmowę z adresatem pytania ze strony Urzędu. Dowiemy się, co ważne w sposób bardzo uprzejmy, że zainteresowanie wymianą jest znikome. Jeśli czas oczekiwania wynosi 13 miesięcy to wszystko staje się jasne. Regulamin dotacji zawarty jest w uchwale z 2018 dostępnej na stronie Urzędu. Warto też kliknąć nazwę projektu w google i wyskoczy ciekawy wyrok pewnej instytucji nadzorczej. I bądź tu mądry ?
  Autor: czytelnik
  2020-01-23 19:25:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Gimbusy powinni być badani wyrywkowo narkotestem i alkomatem a w takich sytuacjach w szczególności.
  Autor: Atom
  2020-01-23 16:20:43

Reklama