Reklama


Reklama

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo nie miał prawa jazdy


Nawet do 5 lat więzienia może grozić 28-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że kierowca opla nie posiadał uprawnienia do kierowania samochodem.Policjanci szczycieńskiej drogówki w piątek, 24 stycznia około godz. 17 postanowili zatrzymać do kontroli drogowej opla, którym kierował 28-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty.


Reklama

 

Reklama

Kierowca na widok radiowozu przyśpieszył.

 

- Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając kierującemu sygnał do zatrzymania – relacjonuje Izabela Cyganiu ze szczycieńskiej policji. - Mimo to kierowca nie reagował. W pewnym momencie, kilkaset metrów dalej, skręcił w drogę gruntową i dopiero tam zatrzymał pojazd. Policjanci wylegitymowali kierowcę i sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że mieszkaniec gminy Dźwierzuty nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ nie posiadał uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym.

 

 

Mężczyzna za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

 

 

- Przypomnę, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem – mówi Izabela Cyganiuk. - Zgodnie z art. 178 b kodeksu karnego „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze