Reklama


Reklama

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy


40-letni mieszkaniec Targowa nie zastosował się do wydanych przez funkcjonariuszy szczycieńskiej „drogówki” poleceń i odjechał z miejsca kontroli drogowej. Na długo się jednak nie ukrył. Po niespełna godzinie od zdarzenia, do drzwi jego mieszkania zapukał patrol policji. 40-latek powiedział, że spanikował… bo w 2012 r . zostały mu zatrzymane uprawniania do kierowania za jazdę na podwójnym gazie. W chwili zatrzymania przez policję miał blisko promil alkoholu w organizmie.W sobotę, 28 listopada funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej komendy w miejscowości Targowo w gminie Dźwierzuty, dokonywali pomiaru prędkości pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym. W pewnym momencie policyjny miernik wskazał, iż nadjeżdżającą z naprzeciwka Soda Fabia porusza się z prędkością 94 km/h, przy dopuszczalnej w tym miejscu prędkości do 50 km/h. Mundurowi wydali polecenie kierującemu do zatrzymania się we wskazanym miejscu, wtedy pojazd zwolnił, po czym kierowca przyśpieszył i z ogromną prędkością odjechał z miejsca kontroli.

 


Reklama

Szczycieńscy policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie właściciela pojazdu. - Okazało się, że jest nim 40-letni mieszkaniec Targowa – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Już po niespełna godzinie od zdarzenia, mundurowi zapukali do drzwi jego mieszkania. W rozmowie z funkcjonariuszami 40-latek przyznał się do tego, że celowo nie wykonał kierowanych w stosunku do niego poleceń, gdyż przestraszył się i spanikował. Policjanci wiedzieli, dlaczego, gdyż zanim odwiedzili nieodpowiedzialnego kierowcę ustalili, że w lipcu 2012r. zostały zatrzymane mu uprawnienia za kierowanie właśnie na podwójnym gazie. W dodatku mężczyzna w chwili zatrzymania miał blisko promila alkoholu w organizmie.

Reklama

 

Tym samym 40-latek sam narobił sobie biedy. Po pierwsze załamał obowiązujący go zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Po drugie kierował Skodą znajdując się w stanie nietrzeźwości, a po trzecie nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Niebawem stanie on przed sądem, aby wytłumaczyć się ze swojego nagannego zachowania.

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Kowal

No i jeździj człowieku całe życie uczciwie, na trzeźwo, zgodnie z przepisami i ostrożnie - a raz takiego na drodze spotkasz i cię taki zabije.

w4567

debil

Napisz

Reklama


Komentarze