Reklama


Reklama

Nie chcą produkcji nad jeziorami


W Julianowie ma powstać strefa przeznaczona na skoncentrowaną działalność gospodarczą z możliwością produkcji i na to właśnie nie chcemy się zgodzić – mówi radna Anna Lorenz. - Chcemy, by w studium zostały zachowane dotychczasowe zapisy.Gmina Dźwierzuty przygotowuje aktualizację studium uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego. Poprzednie obowiązuje od 2000 roku i nie jest zgodne z wieloma aktualnymi przepisami prawa, m.in. w zakresie ochrony środowiska.

Krótko po upublicznieniu projektu odbyła się też dyskusja publiczna. Dużego zainteresowania nie wywołała, bo oprócz kilku urzędników oraz autorów projektu uczestniczyło w niej zaledwie 12 osób.

 

To właśnie podczas tej debaty mieszkańcy Sąpłat i Julianowa, ustami radnej Lorenz zgłosili swoje zastrzeżenia. Chodzi o obszar położony pomiędzy już istniejącymi budynkami o charakterze gospodarczym. Według autorów planu – skoro już w Julianowie spory areał w ten sposób jest wykorzystywany, to warto połączyć to w całość. Obecnie sporny teren ma przeznaczenie rolnicze.


Reklama

 

Reklama

- Zapis mówiący o skoncentrowanej działalności gospodarczej otwiera szereg możliwości inwestycyjnych – mówi protestująca radna z Sąpłat Anna Lorenz. - Już kiedyś planowano tu wybudować biogazownię, więc obawiamy się, że podobny pomysł może się znów pojawić. A okolice Sąpłat i Julianowa to głównie teren rolniczy i rekreacyjny. Zarzuca się nam, że sprzeciwiamy się rozwojowi gminy, a to nie jest prawda. Oczywiście, że chcemy, żeby nasza gmina się rozwijała, ale nie musi się to odbywać w sąsiedztwie naszych miejscowości.

 

Projekt studium podlega konsultacjom społecznym. Był wyłożony do publicznego wglądu do 2 stycznia, ale uwagi i protesty można składać aż do 24 stycznia.

 

- Wszystkie zostaną rozpatrzone, a zasadne uwzględnione – zapewnia wójt Marianna Szydlik.Komentarze do artykułu

Pawelek

Radna Anna może startować w konkursie na miss Polski Samorządowców, a nawet i miss Politico.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Klenczon będzie miał swoją ulicę w Szczytnie
  A gdzie będzie ulica Bee Gees ?

  Fan


  2021-03-07 18:22:10
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ten ślimak pobił wszystko. Dorównaliśmy do Reszla i Bisztynka, nic im nie ujmując.

  Grazyna


  2021-03-07 17:21:01
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Panie Mądrzejowski - wolę Pana w \"loży złośliwców\", a nie na stołku burmistrza. Pewnie się Pan domyśli, ale napiszę to otwartym tekstem: nec Hercules contra plures. Z taką radą złożoną z niedouczonych doktorów nauk wszelakich, wykształciuchów po kursokonferencjach za węgorze i jednoosobowych biznesmenów - daleko by Pan nie zaszedł, mimo umiejętności negocjacyjnych. Aż tak nikomu źle nie życzę. Czekam na jakąś wielką porażkę samorządu miejskiego, aby była ona powodem wprowadzenia zarządu komisarycznego, który wyeliminowałby z decyzji tę nie nadającą się do niczego radę miejską. Wiem, że to straszne, ale nic na to nie poradzę, że obserwacja postępowania radnych doprowadziła mnie do takiego wniosku - odciąć tę gangrenę.

  Krajan \"prawdziwy\"


  2021-03-07 17:02:12
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  \"Szczepionka\" Pfizera zabiła w Izraelu 40 razy więcej seniorów i 260 razy więcej młodych ludzi niż COVID-19.- kto nie wierzy, niech sprawdzi na sobie jej skuteczność i nie zmusza innych do poddania się eksperymentowi medycznemu. https://nczas.com/2021/03/03/izrael-szczepionka-pfizera-zabila-40-razy-wiecej-seniorow-niz-covid-19/

  kroll


  2021-03-07 15:00:21
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Choć czasem jestem w tym kościele gdzie proboszczem jest ks. Andrzej, (bo należę do innego) , to bardzo cenię i szanuję Księdza. Jego oddanie Bogu i ludziom jest niezwykłe!!! Organizuje różne formy urozmaicenia Mszy Świętej, aby przyciągnąć boże owieczki do Boga. Proszę Boga o szybki powrót Księdza do zdrowia. Niechaj Łaska Boża jest zawsze z Księdzem. W obecnych czasach, takiemu Księdzu można zaufać! Boże, miej w swojej opiece Księdza Andrzeja i nie zabieraj Go nam!!!!

  WCz


  2021-03-07 14:57:54
 • „Przesiali” szkoły i przedszkola, wiemy ilu jest chorych
  Zatem mamy 242 normalnych nauczycieli, w końcu świadomośc dotarła do ludzi...a reszta niech się szybciutko wyszczepi. - \"Szczepionka\" Pfizera zabiła w Izraelu 40 razy więcej seniorów i 260 razy więcej młodych ludzi niż COVID-19.-

  kroll


  2021-03-07 14:53:08
 • Mazurskie delicje Michała Denesiuka - rosół z perliczki
  Rosół to tylko z makaronem domowej roboty

  Grazynka


  2021-03-07 14:35:09
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  A Ziemia jest płaska

  Ala


  2021-03-07 14:30:48
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  Wspaniała wiadomość! Precz z ludobójstwem!!!

  Emilia


  2021-03-07 13:14:28
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  Brawo! Brawo! Brawo!

  ola


  2021-03-07 09:29:52