Reklama


Reklama

Nie było przymusu w głosowaniu radnych


Szczycieńska policja odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego, a dokładnie wójta gminy Świętajno. Sprawa dotyczyła sesji, na której radna Katarzyna Czajkowska powiedziała wprost, że wójt Alicja Kołakowska wywiera presję na członków jej rodziny, aby „odpowiednio” głosowała.Śledczy nie dopatrzyli się przestępstwa. Sprawa dotyczyła sesji, na której radni podejmowali uchwały o zamiarze likwidacji szkół podstawowych w Jerutkach i Kolonii. To właśnie na niej radna Katarzyna Czajkowska powiedziała wprost, że wójt Alicja Kołkowska wywiera presję na członków jej rodziny, aby „odpowiednio” głosowała. Radni, sołtysi oraz inni goście sesji usłyszeli taki apel radnej: - Mam prośbę do pani wójt – mówiła. - Pani wójt, zostałam wybrana przez mieszkańców i chciałam panią prosić, żeby więcej nie wywierała pani presji na żadnego z członków mojej rodziny, dotyczących podejmowania przez mnie uchwał, bo ja chcę służyć mieszkańcom i to jest moja prośba – zaapelowała. - Myślę, że niektórzy też tu zostali skłonieni...


Reklama

 

Nie rozwinęła jednak publicznie swoich zarzutów. Po tym krótkim wystąpieniu radna otrzymała brawa, ale zapanowała też konsternacja.

 

Kilka dni później do prokuratury wpłynęło prywatne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawą zajęli się szczycieńscy policjanci. Przeprowadzili postępowanie sprawdzające. Zapoznali się z materiałem wideo z sesji oraz przesłuchali osoby, które mogły mieć wiedzę na temat tej sprawy. Śledczy przyznają, że na nagraniu radna wypowiada słowa, które przytoczono w zawiadomieniu, a podczas rozpytywania potwierdziła swoją wersję. Przepytani zostali także inni radni oraz członkowie rodziny Katarzyny Czajkowskiej, którzy jednak już tak wylewni nie byli. Większość twierdziła, że nie ma na ten temat żadnej wiedzy lub też mówili, że owszem spotykali się z nią, rozmawiali, ale nigdy z jej strony nie było żadnych nacisków.

Reklama

 

Śledczy przesłuchali też innego radnego, na którego również mogłyby być naciski w sprawie uchwały reorganizującej szkoły. Ten potwierdził, że w przerwie sesji i owszem rozmawiał z panią wójt, ale była to „luźna” rozmowa i nie dotyczyła podejmowanych uchwał. Policjantom oświadczył, że głosował samodzielnie.

 

Policjanci nie dopatrzyli się przestępstwa i na tej podstawie odmówili wszczęcia śledztwa.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Fifka, szklany słoik z marihuaną i... areszt dla 37-latka
  Za posiadanie areszt i więzienie.... Ja posiadam sprzęt do gwałtu czekam na dożywocie

  Pies gończy


  2020-09-26 08:46:41
 • Policjanci zabezpieczyli pocisk od granatnika
  RPG 2 weszły do służby w 1949 więc to raczej po wojnie...

  Ziomal


  2020-09-26 04:27:50
 • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
  Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

  Śmieszek


  2020-09-25 14:14:20
 • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
  napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

  zuch


  2020-09-25 11:33:40
 • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
  Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

  Krzysztof Bączek


  2020-09-25 11:22:05
 • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
  Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

  obserwator


  2020-09-24 13:11:27
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04
 • Ślimak - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ślimak jest trafnym symbolem Szczytna. Ślimaczy się wszystko, każda dziedzina naszego życia. Teraz nasze władze mogą z czystym sumieniem powiedzieć- czego chcecie, mamy przecież ślimaka. A jak pięknie na fotce będzie wglądał nasz Pan Burmistrz. Wyobraźcie sobie: Pan Burmistrz a obok ślimak. Jakżesz trafne.

  dr


  2020-09-23 17:17:38
 • Plebiscytowy projekt (zdjęcia)
  Super inicjatywa.

  Joanna


  2020-09-23 16:27:06