Środa, 8 Lipiec, Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety -

Reklama


Reklama

Nie było przymusu w głosowaniu radnych


Szczycieńska policja odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego, a dokładnie wójta gminy Świętajno. Sprawa dotyczyła sesji, na której radna Katarzyna Czajkowska powiedziała wprost, że wójt Alicja Kołakowska wywiera presję na członków jej rodziny, aby „odpowiednio” głosowała.Śledczy nie dopatrzyli się przestępstwa. Sprawa dotyczyła sesji, na której radni podejmowali uchwały o zamiarze likwidacji szkół podstawowych w Jerutkach i Kolonii. To właśnie na niej radna Katarzyna Czajkowska powiedziała wprost, że wójt Alicja Kołkowska wywiera presję na członków jej rodziny, aby „odpowiednio” głosowała. Radni, sołtysi oraz inni goście sesji usłyszeli taki apel radnej: - Mam prośbę do pani wójt – mówiła. - Pani wójt, zostałam wybrana przez mieszkańców i chciałam panią prosić, żeby więcej nie wywierała pani presji na żadnego z członków mojej rodziny, dotyczących podejmowania przez mnie uchwał, bo ja chcę służyć mieszkańcom i to jest moja prośba – zaapelowała. - Myślę, że niektórzy też tu zostali skłonieni...


Reklama

 

Nie rozwinęła jednak publicznie swoich zarzutów. Po tym krótkim wystąpieniu radna otrzymała brawa, ale zapanowała też konsternacja.

 

Kilka dni później do prokuratury wpłynęło prywatne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawą zajęli się szczycieńscy policjanci. Przeprowadzili postępowanie sprawdzające. Zapoznali się z materiałem wideo z sesji oraz przesłuchali osoby, które mogły mieć wiedzę na temat tej sprawy. Śledczy przyznają, że na nagraniu radna wypowiada słowa, które przytoczono w zawiadomieniu, a podczas rozpytywania potwierdziła swoją wersję. Przepytani zostali także inni radni oraz członkowie rodziny Katarzyny Czajkowskiej, którzy jednak już tak wylewni nie byli. Większość twierdziła, że nie ma na ten temat żadnej wiedzy lub też mówili, że owszem spotykali się z nią, rozmawiali, ale nigdy z jej strony nie było żadnych nacisków.

Reklama

 

Śledczy przesłuchali też innego radnego, na którego również mogłyby być naciski w sprawie uchwały reorganizującej szkoły. Ten potwierdził, że w przerwie sesji i owszem rozmawiał z panią wójt, ale była to „luźna” rozmowa i nie dotyczyła podejmowanych uchwał. Policjantom oświadczył, że głosował samodzielnie.

 

Policjanci nie dopatrzyli się przestępstwa i na tej podstawie odmówili wszczęcia śledztwa.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Jaki rodzaj ludzi masz na myśli pisząc \"ludzie z łapanki\" to ktoś inny niż my wszyscy ? Ktoś gorszy? Dzielisz ludzi i sam tego nie dostrzegasz. A to na pewno są PRAWDZIWI POLACY i do tego przykładni KATOLICY, jestem co do tego przekonany !

  do mol


  2020-07-08 09:57:31
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Upraszczasz sprawę, nie jestem pracownikiem ratusza, i nie istotne jest na kogo głosuję. Tak wygląda teraz sytuacja w naszym chorym kraju. Pracuję bezustannie już 38 lat, nikt nigdy nic mi nie dał i teraz też nie daje tylko zabiera (w formie podatków i podwyżek) i irytuje mnie że komuś się nie chce pracować lub mu się nie opłaca bo za mało) ale brać można a nawet trzeba bo się należy. Dając jednym zabieramy drugim. Dawanie nigdy nie zostaje bez konsekwencji. A ile by tego nie było zawsze można rozdać wszystko, tylko co dalej?

  mol \\\"do mol\\\"


  2020-07-08 09:18:49
 • Giełda samochodowa w Szczytnie zaprasza na niedzielę
  Super. Pozdrawiam

  Arek


  2020-07-07 23:08:30
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Stawiam tezę że jesteś pracownikiem ratusza i głosujesz na trzaska. Krótki wpis a tyle pogardy do osób bezrobotnych. Brawo ty.

  mol \"do mol\"


  2020-07-07 22:35:53
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  ale nie rzadko tą zieleń sami niszczymy, proszę zobaczyć na ul. Władysława IV jak co niektórzy mieszkańcy na pasie zieleni urządzili sobie parkingi...czy tak można?, dlaczego za ten zniszczony pas zieleni nikt nie odpowie? A mała biel przy miejskiej pasiece, grupki amatorów różnych używek wokół urządzili sobie śmietnik oraz wyżywają się na pobliskiej roślinności.....

  Kreti


  2020-07-07 22:07:13
 • Zaginął 52-letni mieszkaniec Leleszek, trwają poszukiwania
  Tyle co wydają na poszukiwanie to by dali 200 zł dla jasnowidza Jackowskiego i znacznie szybciej by odnaleźli go.

  Czas ucieka.


  2020-07-07 18:56:21
 • Czujne kamery i burmistrz
  No i trzy bite głosy w wyborach już Krzysiu masz.

  Tomasz


  2020-07-07 18:51:51
 • Czujne kamery i burmistrz
  Dobrze,że był monitoring,bo ostatnio działa podpalacz w Dąbrowscy,palą się stodoły i samochody,a policja umorzą sprawy,zamiast szukać sprawców,tyle policji w Szczytnie i co?Trzeba liczyć na Ostrołękę,która zajęła się podpalenie samochodów w Myszyncu

  Iga koziel


  2020-07-07 18:38:27
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Panie Wilczek, posiadam paragon za wymianę szyby, która to została uszkodzona na trasie Szczytno-Lipowiec po wysypaniu przez wasze służby tych kamieni. Czy postawienie znaków ograniczających prędkość pojazdów do 40km/h pańskim zdaniem rozwiązuje problem? Kto zwróci mi poniesiony koszty ?

  k.arzyna


  2020-07-07 18:25:15
 • Czujne kamery i burmistrz
  No super... Ale już ubytków lampek to nikt nie zauważył ... ( Przy altance gdzie obecnie stacionują dzielni ratownicy ) oczywiście to nie oni to zrobili bo tej lampki brakuje już od wiosny ... Tu bolszewicka czujność służb zawiodła ... A szkoda bo molo jest dla nas i każdy kto tam przychodzi powinien korzystać z niego rozsądnie i nie robić trzody ... Czy ktoś u siebie w domu się tak zachowuję ??? Powinna się w końcu zmienić nam ta mentalność z komuny że to co wspulne to niczyje i można robić z tym co się chce

  Pan.M


  2020-07-07 15:49:27