Czwartek, 26 Listopad, Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana -

Reklama


Reklama

Nie bądź obojętny, możesz uratować życie


Policjanci proszą o pomoc w lokalizacji osób bezdomnych. Można zrobić to za pomocą aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa lub po prostu zadzwonić na numer alarmowy. - Zima to najtrudniej dla nich czas i bardzo niebezpieczny – apeluje o pomoc Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji.Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie apelują do mieszkańców, by w przypadku, posiadania informacji o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, oraz tym którym grozi wychłodzenie, korzystali z możliwości powiadomienia Policji zaznaczając takie miejsca na „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”.


Reklama

 

 

Apelujemy do mieszkańców powiatu o sygnały o osobach bezdomnych, przebywających w miejscach niemieszkalnych, m.in w piwnicach, altanach ogródków działkowych, na klatkach schodowych domów. Taka informacja może uratować życie – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Osoby bezdomne otrzymają natychmiastową pomoc - schronienie, żywność i opiekę w placówkach wsparcia.

 

 

- Pamiętajmy, że w katalogu zdarzeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oprócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również zagrożenia, które mają, bądź też mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo innych osób – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Wśród takich zagrożeń jest kategoria „Bezdomność”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych potrzebujących pomocy.

Reklama

 

 

Szczególnie ważne jest przekazywanie Policji, straży miejskiej czy innym służbom informacji o takich osobach w obecnym momencie, kiedy to temperatura na zewnątrz spada poniżej zera.

 

 

- Przekazane sygnały nie pozostaną bez odzewu i natychmiast podjęte zostaną działania, mające na celu sprawdzenie wskazanych miejsc oraz udzielenie pomocy osobom potrzebującym – zapewnia policjantka. - W aplikacji należy odnaleźć miejsce, zaznaczyć i skorzystać z funkcji opisu, aby służby mogły dotrzeć do potrzebujących jak najszybciej.

 

 

Takie informacje można przekazać również dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 997.

 

Fot. Policja.pl

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze