Reklama


Reklama

Nie bądź obojętny, możesz uratować życie


Policjanci proszą o pomoc w lokalizacji osób bezdomnych. Można zrobić to za pomocą aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa lub po prostu zadzwonić na numer alarmowy. - Zima to najtrudniej dla nich czas i bardzo niebezpieczny – apeluje o pomoc Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji.Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie apelują do mieszkańców, by w przypadku, posiadania informacji o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, oraz tym którym grozi wychłodzenie, korzystali z możliwości powiadomienia Policji zaznaczając takie miejsca na „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”.


Reklama

 

 

Apelujemy do mieszkańców powiatu o sygnały o osobach bezdomnych, przebywających w miejscach niemieszkalnych, m.in w piwnicach, altanach ogródków działkowych, na klatkach schodowych domów. Taka informacja może uratować życie – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Osoby bezdomne otrzymają natychmiastową pomoc - schronienie, żywność i opiekę w placówkach wsparcia.

 

 

- Pamiętajmy, że w katalogu zdarzeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oprócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również zagrożenia, które mają, bądź też mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo innych osób – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Wśród takich zagrożeń jest kategoria „Bezdomność”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych potrzebujących pomocy.

Reklama

 

 

Szczególnie ważne jest przekazywanie Policji, straży miejskiej czy innym służbom informacji o takich osobach w obecnym momencie, kiedy to temperatura na zewnątrz spada poniżej zera.

 

 

- Przekazane sygnały nie pozostaną bez odzewu i natychmiast podjęte zostaną działania, mające na celu sprawdzenie wskazanych miejsc oraz udzielenie pomocy osobom potrzebującym – zapewnia policjantka. - W aplikacji należy odnaleźć miejsce, zaznaczyć i skorzystać z funkcji opisu, aby służby mogły dotrzeć do potrzebujących jak najszybciej.

 

 

Takie informacje można przekazać również dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 997.

 

Fot. Policja.pl

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04
 • Ślimak - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ślimak jest trafnym symbolem Szczytna. Ślimaczy się wszystko, każda dziedzina naszego życia. Teraz nasze władze mogą z czystym sumieniem powiedzieć- czego chcecie, mamy przecież ślimaka. A jak pięknie na fotce będzie wglądał nasz Pan Burmistrz. Wyobraźcie sobie: Pan Burmistrz a obok ślimak. Jakżesz trafne.

  dr


  2020-09-23 17:17:38
 • Plebiscytowy projekt (zdjęcia)
  Super inicjatywa.

  Joanna


  2020-09-23 16:27:06
 • Podziękowali rolnikom z trud pracy (zdjęcia)
  Widzę, że maseczki pozakładane,,, i to prawidłowo,,

  X1


  2020-09-23 16:11:51
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Madki uspokujta sie, bo zadzwonie do Jaworowicz

  Prokreator


  2020-09-23 08:54:51
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Niezwykła osobowość, zdarzyło mi sie zobaczyć tą niesamowitą pełną pasji twórczość. Niestety nie zdarzyło mi sie wspołpracować, aczkolwiek z młodszą siostrą wiele razy. Utalentowane rodzeństwo, przesymatyczni ludzie, pełni entuzjazju i pozytywnej energii. Podziwiam. Życzę powodzenia w dążeniu do realizacji marzeń i celów. Pozdrawiam serdecznie, wszystkiego dobrego.

  Katarzyna Sławińska


  2020-09-23 01:35:43
 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Pierwszą Modliszkę przypadkowo znalazłem na trasie na Strugę już w roku 2000 oraz Turkuć Podjadek,który miał ok.5 centymetrów i wyglądał niesamowicie.

  HANS


  2020-09-22 22:46:12
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Powodzenia w poszerzaniu terytorium tego NIEBA, zarażaj swoim optymizmem i życzliwością wszystkich wokół siebie, a talent, który masz niech będzie dla Ciebie szerokim terenem nowych wyzwań i sukcesów. Świat stoi przed Tobą otworem, bierz garściami dobro z niego płynące.

  Mirosława Lipka


  2020-09-22 21:48:12
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Takie schronisko aż się prosi w b. SP1/Gimnazjum 1 - obecnie budynku SP3. Niemiec wybudował szkołę ok. 100 lat temu,to niech budynek nadal służy młodziezy.

  ika


  2020-09-22 20:23:04