Wtorek, 19 Marca
Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety -

Natalia ze złotym medalem w Ełku

Czworo zawodników sekcji judo Gwardii Szczytno wzięło udział w międzynarodowym turnieju Masuria Judo Cup w Ełku. Natalia Dodajewska wywalczyła tam złoty medal.

W silnie obsadzonych zawodach wystartowało 280 zawodników z 32 klubów z Polski oraz: Rosji, Ukrainy, Białorusi i Litwy.

W kategorii dzieci starsze, w wadze 57 kg złoty medal wywalczyła Natalia Dodajewska wygrywając dwie walki. W tej samej kategorii wiekowej w wadze 40 kg trzecie miejsce zajęła Wiktoria Kobylas. Maja Rykowska, w kategorii młodzik w wadze 57 kg stanęła na drugim stopniu podium. Wiktor Dodajewski, który startował w kategorii młodzik w wadze 73 kg tym razem musiał się zadowolić trzecim miejscem.

Zdaniem trenera Tadeusza Dymerskiego na pochwałę zasłużyły szczególnie dwie zawodniczki. Natalia Dodajewska, która wygrała przed czasem swoje walki oraz Maja Rykowska, która wygrała walkę dającą jej srebrny medal, rzucając swoją rywalkę kilka sekund przed końcem walki.