Reklama


Reklama

Narodowe Czytanie w Dźwierzutach


Z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Dźwierzutach tegoroczną lekturę – Balladynę Juliusza Słowackiego czytano w domowych zaciszach (czytanie on-line), a efekty można zobaczyć na zdjęciach i krótkich filmikach przesłanych do biblioteki.Zarówno zdjęcia, jak i nagrania są wyjątkowym efektem "pracy" z książką, gdzie zaangażowało się kilkadziesiąt osób, kreując wizualnie literackie przesłanie dzieła polskiego romantyzmu – "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Gminna Biblioteka Publiczna bardzo dziękuje za udział w nietypowym czytaniu i jego niespodziewanie interesujących efektach, które zostały uwiecznione na trwałe.

Dk

 

Uczestnicy Narodowego Czytania"

1. Zespół "Wrzosy"

2. Podopieczni ŚDS w Dźwierzutach

3. Marianna Szydlik – wójt Gminy Dźwierzuty


Reklama

4. Piotr Nadstawny – sołtys Targowa

5. Paweł Wyszyński – radny gminny – Targowo

6. Urszula Babiel-Walendziewska - Targowo

7. Hanna Beczak – Targowo

8. Teresa Stancel, Teresa Lipińska – Targowo

9. Joanna Wróż – Miętkie

10. Danuta Gutysz – radna gminna - Dźwierzuty

11. Anna Kotula – radna gminna – Kałęczyn

12. Bożena Nadolska - Dyskusyjne Kluby Książki (DKK): Bożena Nadolska, Agnieszka Grunau, Barbara Koniuta, Maria Kowalczyk, Maria Miłuńska, Maria Andrysiak, Bogumiła Twardzik, Hanna Deptuła, Jolanta Zabielska, Małgorzata Dziamałek, Ewa Bronszewska

Reklama

13. Karolina Orzoł - Dźwierzuty

14. Joanna Kubicka – sołtys Rum

15. Kamila Świderska – radna powiatowa – Rumy

16. Anna Lorenz – radna gminna – Sąpłaty

17. Małgorzata Poździał – sołtys Rańska

18. Bogdan Dudziński - Rumy

19. Danuta Kuchcińska - Rumy

20. Jagoda Kuchcińska – Mrągowo

21. Amelia Sulewska, Monika Zalewska - DźwierzutyKomentarze do artykułu

gbp

Biblioteka ma kilkanaście egzemplarzy tej lektury

tadeusz

Czytanie on line. A książka była przechodnia? :) czy to tylko zbieg okoliczności?

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Lotnisko Olsztyn-Mazury z nowoczesnym systemem ILS
  Przydałaby się jeszcze do Mrągowa, Pisza i Ełku, bo pasażerami są nietylko mieszkańcy Olsztyna.

  darekk


  2020-10-27 18:04:31
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Do \"Do myśliciel\". Czyli ciąże z gwałtu - eo ipso - dzieci - mogą być \"zabijane\", bo nie obejmuje je przesłanka \"eugeniczna\". Należy przypuszczać, że nowe życia, poczęte w wyniku gwałtu, są mniej warte dla prawodawców, skoro utrzymuje on tę przesłankę do legalnej aborcji. Najpierw należy wiedzieć, co to jest eugenika. Jest to selekcja gatunku w celu eliminacji osobników słabych, \"uszkodzonych\" przez naturę w taki, czy inny sposób. To ideologia reżimów totalitarnych, które dążą do stworzenia \"rasy panów\" - doskonałych intelektualnie i fizycznie osobników. Wobec powyższego Matki - noszące w sobie obumierające, niezdolne do samodzielnego życia płody / dzieci - są kategoryzowane jako niższej rasy osobniki ludzkie, które nie mogą wydać na świat zdrowego człowieka. Dlatego muszą podlegać naturalnej selekcji: ból, osamotnienie, depresja, rozpad rodziny, eliminacja z życia społecznego, psychiatryk, co wszystko prowadzi do autodestrukcji. Jak wytrzymają do rozwiązania ciąży to dobrze, jak z powodu zakażenia będą miały problemy - to ich sprawa. A że po takiej traumie nie będą chciały mieć dzieci - to też ich sprawa - i wina, że nie chcą.

  Myśliciel


  2020-10-27 15:34:09
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  Pewnie, że nieprawda. Od groma policjantów nie wysyłają na kwarantannę, choć powinni, a oni mogą dalej roznosić wirusa.

  Nietzsche


  2020-10-27 13:55:18
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Znasz historię aborcji w Polsce? W 1943r. wprowadził ją Hitler, po zakończeniu wojny była zabroniona bo obowiązywały przepisy przedwojenne. W 1956r. stalinowski sejm zalegalizował aborcję bez ograniczeń. W 1993r. sejm ustawą zakazał aborcji całkowicie, w 1996r. komuniści z sdrp lub sld znieśli prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych a w 1997r. Kwaśniewski, SLD i UP wprowadzili konstytucję (która obowiązuje do dziś). Po wejściu w życie konstytucji kwaśniewskiego TK orzekł że ustawa sld i up z 1996r. jest niezgodna z konstytucją kwaśniewskiego z trzema wyjątkami: gwałtu, zagrożenia życia i zdrowia kobiety, wady dziecka. 22.10.2020 TK orzekła na zapytanie posłów PIS, PSL, Konfederacji, Kukiz15 że przesłanka eugeniczna jest nie zgodna z konstytucją kwaśniewskiego. i nawet Zoll jako były prezes TK stwierdził że orzeczeniu prawnie nic nie można zrzucić. Więc jeśli chcesz mieć możliwość zabijania dzieci musisz zmienić konstytucję, bo to ona chroni życie od narodzin.

  Do myśliciel


  2020-10-27 12:52:51
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  WEDŁUG TK MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻĘ (dziecko) będącą skutkiem gwałtu (czyn zabroniony). WEDŁUG TK NIE MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻY, gdy są stwierdzone nieusuwalne wady letalne oraz wady rozwojowe, które nie pozwalają dziecku funkcjonować poza organizmem matki. Bardzo ciekawe podejście TK do Konstytucji, która mówi o równości, godnym traktowaniu i prawie do życia każdego istnienia.

  Myśliciel


  2020-10-27 11:44:54
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  czy aby to jest prawda...

  gość


  2020-10-27 10:20:34
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Sprawdźcie relację z Krakowa (chyba 25.10.2020), gdzie widać, że policjanci odłożywszy mocny rynsztunek idą z manifestantami razem! Może i naszym da to coś do myślenia?

  Śmieszek


  2020-10-26 23:49:38
 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  super dobry biznes gratuluje ci i pozdrawiam

  olek


  2020-10-26 20:22:40
 • Lotnisko Olsztyn-Mazury z nowoczesnym systemem ILS
  Kiedy powstanie droga ekspresowa z Olsztyna do lotniska. To wydaje się być konieczne aby ludzie z Olsztyna nie jeździli do Gdańska .Musimy wspierać nasz region !

  Radek Nowak/ dirt


  2020-10-26 20:12:01
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Wczoraj w wielu miejscach koleżanki i koledzy tych protestujących popisali się barbarzyńskim zachowaniem, niszczeniem elewacji, wtargnieciami i zakłócaniem nabożeństw, dziś żądają legalnej aborcji. Szybko poszło. Tak mnie zastanawia co mają w głowach katolicy popierający aborcjonistki wklejający sobie nazistowski symbol?

  mol


  2020-10-26 19:05:09