Niedziela, 18 Sierpień, Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

„Narciarze” sprawdzali dno jeziora


Opornie idzie, ale jest kolejny mały krok w kierunku uruchomienia wyciągu narciarskiego na Jeziorze Domowym Małym. Ostatnio na akwenie pojawiła się specjalna platforma, za pomocą której sprawdzano dno jeziora.- Z tego co wiemy sprawdzano nośność dna, aby ustalić jak głęboko trzeba byłoby usadowić tam słupy potrzebne do zbudowania wyciągu – mówi „Tygodnikowi” Ilona Bańkowska, zastępczyni burmistrza Szczytna.

 

To kolejny etap, który ma poprzedzić ewentualną inwestycję na Jeziorze Domowym Małym. Sam pomysł budowy w Szczytnie takiego wyciągu zrodził się jakieś trzy lata temu. Mimo to wciąż nie może opuścić fazy „przygotowawczej”.
Komentarze do artykułu

Darek

Czy uklady sie odnowily. Kazdy ma miec dostep do jeziora. Jutro moze zechce poplywac kajakiem. Panie Burmistrzu juz koniec za plecami mieszkancow. Nie ma zgody A wybory sie zblizaja. My patrzymy na ręce...

Rychu65

Wystarczy przypomnieć sobie, którzy radni popierali ten pomysł. To byli ci sami, którzy robili sobie zdjęcia z banerem Innopolice w tle. Jak można zepsuć jedyne miejsce w mieście gdzie można przyjść na spacer i odpocząć? Dlaczego nasi \"kochani\" radni nie konsultują tego z mieszkańcami? Przypominają sobie o nich, gdy zabiegają o głosy przed wyborami. O ile mnie pamięć nie myli, to bardzo optymistycznie do tego przedsięwzięcia był nastawiony obecny przewodniczący rady miejskiej i jego zastępca - Rafał. Mi się wydaje, że ktoś na tym skorzysta w formie parceli, na których będą usytuowane słupy wokół jeziora. Czas pokaże czy miałem rację.

Hans

A , co z ptactwem,które tam sie gnieździ w około jeziora ? o tym nikt nie pomyślał ?

TTT

Popieram Mieszkańca Szczytna - pomysł beznadziejny i po prostu głupi. Miejsce idealne do spacerów, jakim jest deptak wokół małego jeziora zostanie skażone hałasem i chamstwem użytkowników tegoż pomysłu. Takie rozwiązania z reguły planuje się na bardziej otwartych przestrzeniach wodnych, na których można mieszkańcom i turystom zaproponować jeszcze inne dodatkowe atrakcje związane z wypoczynkiem nad wodą. Dlaczego w tym mieście decydenci nie kierują się rozumem? Czyżby zasada: \"łapmy wszystko co się da, a może coś się nam w końcu uda\" przyświecała i tej ekipie rządzącej?!Jednym słowem porażka.

Mieszkaniec Szczytna

Jeżeli ktoś może trafić do Burmistrza to niech mu przekaże żeby zaorał ten pomysł jeszcze szybciej jak InnoPolice. Nie niszczmy \"stawu\" w centrum miasta. Jest to atrakcja na miesiąc. Przyjadą ludzie, pobawią się, po jednym sezonie im się znudzi, a my później zostaniemy z paskudztwem w centrum miasta. Przenieść na Duże Domowe, a najlepiej wcale zrezygnować.

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Radni nie chcą dawać prezentów
  No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
  Autor: Śmieszek
  2019-08-16 14:53:29
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
  Autor: Slawomir
  2019-08-16 11:26:01
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
  Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
  2019-08-14 19:00:22
 • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
  Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
  Autor: Ariia
  2019-08-14 12:35:26
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
  Autor: Dżordż
  2019-08-13 14:18:22
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
  Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
  2019-08-13 14:06:11
 • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
  Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
  Autor: Jarek
  2019-08-13 14:02:00
 • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
  Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
  Autor: Wodnik
  2019-08-13 13:09:16
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
  Autor: Facebook wszystko przyjmie....
  2019-08-13 11:10:29
 • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
  Powodzenia i samych sukcesów!
  Autor: Super
  2019-08-13 09:29:36