Czwartek, 4 Czerwiec, Imieniny: Christy, Helgi, Karola -

Reklama


Reklama

„Narciarze” sprawdzali dno jeziora


Opornie idzie, ale jest kolejny mały krok w kierunku uruchomienia wyciągu narciarskiego na Jeziorze Domowym Małym. Ostatnio na akwenie pojawiła się specjalna platforma, za pomocą której sprawdzano dno jeziora.- Z tego co wiemy sprawdzano nośność dna, aby ustalić jak głęboko trzeba byłoby usadowić tam słupy potrzebne do zbudowania wyciągu – mówi „Tygodnikowi” Ilona Bańkowska, zastępczyni burmistrza Szczytna.


Reklama

 

To kolejny etap, który ma poprzedzić ewentualną inwestycję na Jeziorze Domowym Małym. Sam pomysł budowy w Szczytnie takiego wyciągu zrodził się jakieś trzy lata temu. Mimo to wciąż nie może opuścić fazy „przygotowawczej”.

ReklamaKomentarze do artykułu

Darek

Czy uklady sie odnowily. Kazdy ma miec dostep do jeziora. Jutro moze zechce poplywac kajakiem. Panie Burmistrzu juz koniec za plecami mieszkancow. Nie ma zgody A wybory sie zblizaja. My patrzymy na ręce...

Rychu65

Wystarczy przypomnieć sobie, którzy radni popierali ten pomysł. To byli ci sami, którzy robili sobie zdjęcia z banerem Innopolice w tle. Jak można zepsuć jedyne miejsce w mieście gdzie można przyjść na spacer i odpocząć? Dlaczego nasi \"kochani\" radni nie konsultują tego z mieszkańcami? Przypominają sobie o nich, gdy zabiegają o głosy przed wyborami. O ile mnie pamięć nie myli, to bardzo optymistycznie do tego przedsięwzięcia był nastawiony obecny przewodniczący rady miejskiej i jego zastępca - Rafał. Mi się wydaje, że ktoś na tym skorzysta w formie parceli, na których będą usytuowane słupy wokół jeziora. Czas pokaże czy miałem rację.

Hans

A , co z ptactwem,które tam sie gnieździ w około jeziora ? o tym nikt nie pomyślał ?

TTT

Popieram Mieszkańca Szczytna - pomysł beznadziejny i po prostu głupi. Miejsce idealne do spacerów, jakim jest deptak wokół małego jeziora zostanie skażone hałasem i chamstwem użytkowników tegoż pomysłu. Takie rozwiązania z reguły planuje się na bardziej otwartych przestrzeniach wodnych, na których można mieszkańcom i turystom zaproponować jeszcze inne dodatkowe atrakcje związane z wypoczynkiem nad wodą. Dlaczego w tym mieście decydenci nie kierują się rozumem? Czyżby zasada: \"łapmy wszystko co się da, a może coś się nam w końcu uda\" przyświecała i tej ekipie rządzącej?!Jednym słowem porażka.

Mieszkaniec Szczytna

Jeżeli ktoś może trafić do Burmistrza to niech mu przekaże żeby zaorał ten pomysł jeszcze szybciej jak InnoPolice. Nie niszczmy \"stawu\" w centrum miasta. Jest to atrakcja na miesiąc. Przyjadą ludzie, pobawią się, po jednym sezonie im się znudzi, a my później zostaniemy z paskudztwem w centrum miasta. Przenieść na Duże Domowe, a najlepiej wcale zrezygnować.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Żartowniś z niego rybacy 9 a wędkarze 15 kg widziałem jak stawiają tam siaty co 20m w poprzek jeziora i tak kilka rzędów koło siebie żeby co nic nie spier.....o(j .kiersztanowo),już tam nie łapie bo studnia,bezrybie totalne

  Nicram1222


  2020-06-03 17:47:16
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Tak o kłamstwo sam widziałem na własne oczy jak rybacy łowio w tarło szczupaki i wrzucano do skrzynek nie do wytarcia i też one ryby wiosno w tarło kedyś tak nie było a jak były nie wymiarowe do wyrzucali śnięte do wody i niech nie oszukuje tak jest co roku na .jedzorze Leleskim

  Piotr polak


  2020-06-03 14:45:49
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Uderz w stół, a nożyce się zawsze odezwą.

  Śmieszek do Mieszkańca


  2020-06-03 13:45:58
 • 30 lat Samorządu Miejskiego w Szczytnie (wideo)
  No obejrzałem. Przykro pisać, ale szału nie ma. A wręcz nie ma czym się chwalić :( Najwięcej chyba o obiektach sportowych (ciekawe dlaczego?), trochę o oświacie, nieco o ulicach. I ciągłe podczepianie się pod tzw. Port Lotniczy, który wiemy jak intensywnie funkcjonuje i... co z niego nasz samorząd i mieszkańcy mają? Nawet porządna droga do Olsztyna nie powstała. Mdłe to wszystko, bez konkretów. Oceniam, że żaden z wymienionych włodarzy nie ma na koncie jakiejś sensownej inwestycji. A korki przy opuszczonych szlabanach i obraz wieży ciśnień z dostawką chyba najlepiej wkomponowują się w 30 lat udanej samorządności w naszym mieście. I zapowiada się takie sobie dalsze trwanie.

  taki sobie obywatel


  2020-06-03 12:47:28
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Wszyscy na łeb na szyję się tam budowali....aż żal było patrzeć

  Niko


  2020-06-03 10:14:07
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Śmieszek, jak Ty jesteś taki idealny to dlaczego nie zostaniesz Burmistrzem, a może nawet Posłem lub Premierem...?

  Mieszkaniec


  2020-06-02 21:44:25
 • Pływający dom stanie się atrakcją powiatu?
  I na noc trzeba spłynąć do brzegu. Na śródlądziu nie pływa się w porze nocnej. Ale pomysł fajny. Trzymamy kciuki żeby się powiodło przedsięwzięcie.

  Jarek


  2020-06-02 15:09:29
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

  Mieszkaniec Szczytna


  2020-06-02 07:46:37
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

  Śmieszek


  2020-06-02 00:39:56
 • Dozór policyjny za stalking
  Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

  Abstynent


  2020-06-01 22:34:26