Poniedziałek, 17 Czerwiec, Imieniny: Aliny, Anety, Benona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

„Narciarze” sprawdzali dno jeziora


Opornie idzie, ale jest kolejny mały krok w kierunku uruchomienia wyciągu narciarskiego na Jeziorze Domowym Małym. Ostatnio na akwenie pojawiła się specjalna platforma, za pomocą której sprawdzano dno jeziora.- Z tego co wiemy sprawdzano nośność dna, aby ustalić jak głęboko trzeba byłoby usadowić tam słupy potrzebne do zbudowania wyciągu – mówi „Tygodnikowi” Ilona Bańkowska, zastępczyni burmistrza Szczytna.

 

To kolejny etap, który ma poprzedzić ewentualną inwestycję na Jeziorze Domowym Małym. Sam pomysł budowy w Szczytnie takiego wyciągu zrodził się jakieś trzy lata temu. Mimo to wciąż nie może opuścić fazy „przygotowawczej”.
Komentarze do artykułu

Rychu65

Wystarczy przypomnieć sobie, którzy radni popierali ten pomysł. To byli ci sami, którzy robili sobie zdjęcia z banerem Innopolice w tle. Jak można zepsuć jedyne miejsce w mieście gdzie można przyjść na spacer i odpocząć? Dlaczego nasi \"kochani\" radni nie konsultują tego z mieszkańcami? Przypominają sobie o nich, gdy zabiegają o głosy przed wyborami. O ile mnie pamięć nie myli, to bardzo optymistycznie do tego przedsięwzięcia był nastawiony obecny przewodniczący rady miejskiej i jego zastępca - Rafał. Mi się wydaje, że ktoś na tym skorzysta w formie parceli, na których będą usytuowane słupy wokół jeziora. Czas pokaże czy miałem rację.

Hans

A , co z ptactwem,które tam sie gnieździ w około jeziora ? o tym nikt nie pomyślał ?

TTT

Popieram Mieszkańca Szczytna - pomysł beznadziejny i po prostu głupi. Miejsce idealne do spacerów, jakim jest deptak wokół małego jeziora zostanie skażone hałasem i chamstwem użytkowników tegoż pomysłu. Takie rozwiązania z reguły planuje się na bardziej otwartych przestrzeniach wodnych, na których można mieszkańcom i turystom zaproponować jeszcze inne dodatkowe atrakcje związane z wypoczynkiem nad wodą. Dlaczego w tym mieście decydenci nie kierują się rozumem? Czyżby zasada: \"łapmy wszystko co się da, a może coś się nam w końcu uda\" przyświecała i tej ekipie rządzącej?!Jednym słowem porażka.

Mieszkaniec Szczytna

Jeżeli ktoś może trafić do Burmistrza to niech mu przekaże żeby zaorał ten pomysł jeszcze szybciej jak InnoPolice. Nie niszczmy \"stawu\" w centrum miasta. Jest to atrakcja na miesiąc. Przyjadą ludzie, pobawią się, po jednym sezonie im się znudzi, a my później zostaniemy z paskudztwem w centrum miasta. Przenieść na Duże Domowe, a najlepiej wcale zrezygnować.

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze