Czwartek, 20 Czerwiec, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

„Narciarze” sprawdzali dno jeziora


Opornie idzie, ale jest kolejny mały krok w kierunku uruchomienia wyciągu narciarskiego na Jeziorze Domowym Małym. Ostatnio na akwenie pojawiła się specjalna platforma, za pomocą której sprawdzano dno jeziora.- Z tego co wiemy sprawdzano nośność dna, aby ustalić jak głęboko trzeba byłoby usadowić tam słupy potrzebne do zbudowania wyciągu – mówi „Tygodnikowi” Ilona Bańkowska, zastępczyni burmistrza Szczytna.

 

To kolejny etap, który ma poprzedzić ewentualną inwestycję na Jeziorze Domowym Małym. Sam pomysł budowy w Szczytnie takiego wyciągu zrodził się jakieś trzy lata temu. Mimo to wciąż nie może opuścić fazy „przygotowawczej”.
Komentarze do artykułu

Rychu65

Wystarczy przypomnieć sobie, którzy radni popierali ten pomysł. To byli ci sami, którzy robili sobie zdjęcia z banerem Innopolice w tle. Jak można zepsuć jedyne miejsce w mieście gdzie można przyjść na spacer i odpocząć? Dlaczego nasi \"kochani\" radni nie konsultują tego z mieszkańcami? Przypominają sobie o nich, gdy zabiegają o głosy przed wyborami. O ile mnie pamięć nie myli, to bardzo optymistycznie do tego przedsięwzięcia był nastawiony obecny przewodniczący rady miejskiej i jego zastępca - Rafał. Mi się wydaje, że ktoś na tym skorzysta w formie parceli, na których będą usytuowane słupy wokół jeziora. Czas pokaże czy miałem rację.

Hans

A , co z ptactwem,które tam sie gnieździ w około jeziora ? o tym nikt nie pomyślał ?

TTT

Popieram Mieszkańca Szczytna - pomysł beznadziejny i po prostu głupi. Miejsce idealne do spacerów, jakim jest deptak wokół małego jeziora zostanie skażone hałasem i chamstwem użytkowników tegoż pomysłu. Takie rozwiązania z reguły planuje się na bardziej otwartych przestrzeniach wodnych, na których można mieszkańcom i turystom zaproponować jeszcze inne dodatkowe atrakcje związane z wypoczynkiem nad wodą. Dlaczego w tym mieście decydenci nie kierują się rozumem? Czyżby zasada: \"łapmy wszystko co się da, a może coś się nam w końcu uda\" przyświecała i tej ekipie rządzącej?!Jednym słowem porażka.

Mieszkaniec Szczytna

Jeżeli ktoś może trafić do Burmistrza to niech mu przekaże żeby zaorał ten pomysł jeszcze szybciej jak InnoPolice. Nie niszczmy \"stawu\" w centrum miasta. Jest to atrakcja na miesiąc. Przyjadą ludzie, pobawią się, po jednym sezonie im się znudzi, a my później zostaniemy z paskudztwem w centrum miasta. Przenieść na Duże Domowe, a najlepiej wcale zrezygnować.

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Dziękuję za ten artykuł. Jestem tego samego zdania.Wszyscy się mądrą znad ekranu smartfona, ale nie ma tam logicznego myślenia za grosz,narzekanie jedynie, dlatego w naszym kraju tak się dzieje.
  Autor: Aga
  2019-06-19 11:33:30
 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Szanowny Panie. Zgadzam się. że pół roku rządzenia to faktycznie niewiele. Natomiast kontrowersyjnych decyzji Pana Burmistrza można się doliczyć wiele. Jakie? Budowa stanowisk wędkarskich nad Małym Jeziorem / Kurek informuje, że Pan Burmistrz jest wędkarzem/ pachnie partykularyzmem. A strona estetyczna tego przedsięwzięcia, moim zdaniem, jest na miarę zabudowy wieży ciśnień i CPN na Pasymskiej. Także rewitalizacja ruin i budowa ścieżki rowerowej przy tak znacznym przekroczeniu planowanych na to środków jest działaniem,które ma pokazać, że Pan Burmistrz coś robi. Nie jest sztuką takie działanie za \"cudze\"czytaj nasze pieniądze. Przeraża mnie także to \"parcie na szkło\" Pana Burmistrza- zero skromności- przy każdej okazji uśmiechnięta mina na fotce. Tak więc jak na pół roku to \"sukcesów\" chyba wiele. Wsród starych mieszkańców Szczytna krąży opowieść o klątwie rzuconej przez wyjeżdżających do NRF Mazurów- \"bodaj wami rządzili nauczyciele W-F\" i co sprawdza się.
  Autor: dr
  2019-06-19 11:25:16
 • Żuchowski chce połączenia kolejowego Szymany – Chorzele
  Jako radny nic nie robi tylko gada. Czas odejść na emeryturkę. Czas wyremontować drogą 53 Olsztyn-Szczytno
  Autor: xyz
  2019-06-19 11:06:06
 • Janie, jak ty możesz przy tym żyć?
  Ta sygnalizacja dźwiękowa to porażka. Jak można było to zaakceptować, owszem jest to ułatwienie dla osób niepełnosprawnych ale tylko powinna działać jak jest zielone światło dla pieszych a nie brzęczeć cały czas. Chyba nikt z GDDKiA nie słyszał jak prawidłowo funkcjonuje sygnalizacja dźwiękowa.
  Autor: Natka
  2019-06-18 11:47:06
 • Mistrzostwa bez kibiców, gorąca dyskusja samorządowców
  Juz z samego zdjęcia widac zaangażowanie radnego Łachacza w sprawę... Zdjęcie mówi samo za siebie.
  Autor: Paweł
  2019-06-18 11:05:07
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No i tym samym wiecej mandatow dla mieszkanców za jazde rowerem bez swiateł, picie zimnego piwa w gorący dzień na plaży... Dziekujemy ci burmistrzu Mańkowski i przewodniczącemu rady Łachaczowi Tomaszawi za ten piekny gest w stronę mieszkańców
  Autor: Rafal
  2019-06-15 07:42:03
 • Jujitsu dało mistrzowskie medale Katanie
  Brawo Katana.
  Autor: Karol.P.
  2019-06-14 12:21:56
 • KRUS z własnym „domem” w Szczytnie
  Burmistrzem jest kobieta czy mężczyzna bo z tej wypowiedzi wnioskuję że ktos bezharakterny.
  Autor: Tomasz
  2019-06-14 08:32:03
 • Reaktywują harcerstwo w Szczytnie
  A pieniądze na to burmistrz wyłoży z własnej kieszeni?
  Autor: Rafał
  2019-06-14 08:28:20
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No nie popatrzcie, znowu załatwił. On to może. A jaki przystojny jest nasz Pan Burmistrz. I harcerstwo reaktywuje , ruiny zrewitalizuje, jezioro zarybi- to jest to.
  Autor: dr
  2019-06-14 08:08:50