Reklama


Reklama

Najlepszy drwal to Sylwester Jurczyk


Sylwester Jurczyk z Drewpolu został najlepszym drwalem. Tytuł wywalczył podczas jubileuszowych, bo już dziesiątych, zawodach drwali, które organizuje Nadleśnictwo Spychowo. W nagrodę otrzymał Złotą Siekierę.

 W tegorocznym konkursie uczestniczyli pracownicy Zakładów Usług Leśnych, które świadczą usługi w Nadleśnictwie Spychowo. W tym roku udział wzięło 16 drwali uwzględniając gościnny udział uczniów z Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie.

 

 

O nagrodę główną - symboliczną Złotą Siekierę Nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo - rywalizowano w takich konkurencjach jak: ścinka drzew, okrzesywanie, przerzynka kombinowana, przerzynka na dokładność oraz wymiana piły łańcuchowej.


Reklama

 

 

 

Tegorocznym najlepszym pilarzem i jednocześnie najbezpieczniej pracującym drwalem został Sylwester Jurczyk z Drewpolu, II miejsce przypadło Wiesławowi Myślakowi z ZUL Żubr, a na III miejscu znalazł się Rafał Szmigiel, również z ZUL Żubr.

 

Tym samym Zakład Usług Leśnych Żubr Trzcińscy & Koźmiński wygrał w klasyfikacji na najlepszy ZUL.

 

Dodatkowymi atrakcjami były m.in. konkurencje dla publiczności oraz pokaz zrywki nasiębiernej drewna w wykonaniu Kamila Kaczyńskiego z ZUL „B.Skłodowska, D.Kaczyński”- wicemistrza Świata Operatorów Forwarderów (Forwarder World Cup 2017) oraz trzykrotnego Mistrza Polski (2014, 2016, 2018), który również świadczy swoje usługi na terenie Nadleśnictwa Spychowo.

Reklama

 

Adam Gełdon, Nadleśnictwo Spychowo/tmKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze