Piątek, 16 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Nadleśnictwo zaprasza na legalną wycinkę choinek


Nadleśnictwo Szczytno przygotowało specjalną akcję: „przyjdź, wybierz i wytnij własnoręcznie drzewko choinkowe”. Będzie można to zrobić wyłącznie w sobotę, 19 grudnia w leśnictwie Lipnik, gdzie znajduje się planacja świerków.Leśnicy mają też propozycję dla tych bardziej „wygodnych”. Wyciętą już choinkę będzie można kupić w siedzibie nadleśnictwa przy ulicy Sobieszczańskiego 4 w Szczytnie. Takie zakupy będzie można zrobić od 16 do 23 grudnia. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15.

 

- Akcja w leśnictwie Lipnik skierowana jest głównie do rodzin – mówi Anna Boruszewska-Cudak z Nadleśnictwa Szczytno. - Myślę, że fajnie to urozmaici rodzicom i dzieciom ten przedświąteczny czas. Nasza plantacja znajduje się w lesie, więc to idealne miejsce do takich rodzinnych wypraw po świąteczne drzewko. Szansa na pobycie w naturze.

 


Reklama

Jak mówią leśnicy, można wziąć ze sobą siekierę, czy jakąś piłę.

 

- Ale jeśli takich narzędzi nie ma, to na pewno użyczymy je na miejscu – śmieje pani Ania. - Gorąco zapraszam. Drzewek jest mnóstwo, będzie z czego wybierać.

 

W sobotę 19 grudnia leśnictwo będzie można odwiedzić od godz. 10 do 15.

 

Ceny drzewek proponowanych przez leśników zaczynają się od 20 zł. W Nadleśnictwie Szczytno dostępne są wyłącznie świerki. Nadleśnictwo do sprzedaży ma określoną liczbę drzewek, dlatego im szybciej się zjawimy, tym łatwiej będzie wybrać piękne drzewko.

 

Reklama

- Takie drzewko może wytrzymać do miesiąca pod warunkiem, że odpowiednio o nie zadbany – mówi zastępca nadleśniczego Mariusz Karpiński. - W domu lub mieszkaniu, gdzie stoi, musi być nieco chłodniej, nie powinno stać przy źródle ciepła, grzejniku, piecu, czy kominku. Ważne, aby wstawić choinkę w stojak z wodą. W pierwszych dniach drzewko „pije” dużo. Jeśli zadbamy o wodę i niższą temperaturę, to choinką spokojnie można cieszyć się nawet miesiąc.

 

Dla przypomnienia, samodzielna i nielegalna wyprawa do lasu po choinkę może skończyć się 500-złotowym mandatem.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze