Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Naczelnik żyje, śledztwo umorzone


Nie dowiemy się, kto groził śmiercią byłemu już naczelnikowi wydziału oświaty w miejskim ratuszu. Prokuratura umorzyła postępowanie wobec niewykrycia sprawcy. Było to pokłosie „seks-ankiety”, którą zaczęto realizować w szczycieńskich szkołach w 2019 roku.„Tygodnik Szczytno” o sprawie pisał, jako pierwszy. Potem afera „seks-ankietowa”, jak nazwały ją inne media, stała się sprawą krajowa. Po publikacjach na skrzynki mailowe urzędu zaczęły napływać wulgarne maile, w tym jeden, w którym ktoś otwarcie grozi śmiercią naczelnikowi wydziału oświaty. Sprawę na policję zgłosił ówczesny naczelnik, ale też burmistrz Krzysztof Mańkowski.

 

- Ubolewam, że taka ankieta trafiła do szkół, ale nie pozwolę i nie godzę się na grożenie śmiercią moim podwładnym – mówi wówczas „Tygodnikowi Szczytno”.

 

Zamieszanie z ankietą sprawiło, że naczelnik wydziału oświaty stracił stanowisko (dziś jest nauczycielem), tłumaczyć z ankiety musiały się dyrektorki szkół podstawowych w naszym mieście.


Reklama

- Postępowanie dotyczące gróźb karalnych zostało umorzone ze względu na niewykrycie sprawcy, bądź sprawców – mówi prokurator Krzysztof Batycki, zastępca Prokuratora Rejonowego w Szczytnie.

Wcześniej prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania o przekroczenie uprawnień przez miejskiego urzędnika, który pozwolił, aby ankieta była realizowana w szkołach. Prokuratura nie dopatrzyła się tam znamion przestępstwa.

 

Przypomnijmy na początku roku szkolnego w miejskich szkołach podstawowych miano przeprowadzić ankietą internetową. Pytania, które tam padały dla wielu rodziców pytania były bulwersujące. Czego obawiasz się najbardziej przy uprawieniu seksu? Co mogłoby cię skłonić do współżycia? Jak myślisz, ilu twoich rówieśników ma pierwszy stosunek za sobą? Jaki wiek jest odpowiedni, aby rozpocząć współżycie seksualne? - Między innymi na takie pytania mieli odpowiadać uczniowie szkół podstawowych ze Szczytna, i to już od 4 klasy, czyli zaledwie 10-latkowie. W istocie tych najmłodszych nie przepytano. Ankietę wypełnili nieliczni uczniowie z klas szóstych i siódmych. Niemniej rodzice sprawą zainteresowali media. A po publikacjach zajęli się nią też policjanci oraz prokuratura. Ostatecznie ankietę wycofano ze szkół, nie została ona zrealizowana, a miasto zerwało współpracę z firmą, która ją przygotowała.

ReklamaKomentarze do artykułu

Rudy.

On sam dla siebie stanowi zagrożenie.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43