Piątek, 3 Grudzień
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery -

Reklama


Reklama

Na pewno wybiorą... kobietę


Klaudia Komosińska i Wioletta Antosiak powalczą w wyborach uzupełniających o mandat radnej Rady Gminy Jedwabno. Wybory to efekt rezygnacji z tej funkcji Adama Szewczyka. Odbędą się one w niedzielę, 8 sierpnia.Obie kandydatki przyznają, że nie miały wcześniej do czynienia z samorządem.

 

Wiolettę Antosiak wystawił komitet Razem dla Waplewa. To 31-latka. Samotna mama wychowująca 7-letnią córeczkę.

 

- Początkowo broniłam się przed kandydowaniem – mówi „Tygodnikowi Szczytno” pani Wioletta. - Ale spora część mieszkańców wsi nalegała, namawiała i w końcu przekonali mnie do tego kroku.

 

Pani Wioletta przyznaje, że do tej pory nie interesowała się samorządem oraz obradami rady.

 


Reklama

- Ale jestem przekonana, że szybko nadrobię te zaległości i dam radę – dodaje z uśmiechem. - Wniosę też do rady świeże spojrzenie. Lubię wyzwania i znam potrzeby naszej lokalnej społeczności. Potrzebujemy drogi, ścieżek rowerowych, to są sygnały od mieszkańców.

 

Wioletta Antosiak interesuje się kosmetologią, jej pasją są paznokcie, a dokładnie manicure.

 

Druga kandydatka to Klaudia Komosińska, w wyborach uzupełniających będzie kandydowała z własnego komitetu. To 34-latka. Rolniczka. Ma męża oraz dwójkę dzieci w wieku 16 i 12 lat. Z gminą Jedwabno związana jest od urodzenia, a w Waplewie mieszka od 16 lat.

Reklama

 

- Trafiłam tu za mężem – mówi z uśmiechem. - Zdecydowałam się kandydować, bo chciałabym zrobić coś dobrego dla naszej wioski i mieszkańców. Potrzeb jest sporo. Przydałby się asfalt, chodniki, latarnie... Nowości się nie boję, lubię wyzwania, dlatego samorząd mnie nie przeraża. Dam radę – mówi z uśmiechem pani Klaudia.

 

Prywatnie Klaudia Komosińska uwielbią muzykę oraz książki. Czas wolny spędza najczęściej z rodziną i przyjaciółmi.

 Komentarze do artykułu

Magdalena Angielska

Moim zdaniem Klaudia wygra. Liczę na to!

Kac

Wiola górą !!!

Mieszkaniec innej wioski.

Szacunek i podziękowanie dla Pana Adama Szewczyka .

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama