Poniedziałek, 2 Sierpień
Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei -

Reklama


Reklama

Na murawie zabrakło czegoś innego niż umiejętności


Piotr Mikosza, nowy prezes SKS Szczytno mówi „Tygodnikowi”, jakie ma plany na odbudowanie klubu i seniorskiej piłki nożnej w naszym mieście.Podejmuje się pan karkołomnego zadania. Patrząc na wyniki seniorów, to nie ma na czym budować przyszłości...

 

 

Zero zwycięstw, zero remisów, ostatnie miejsce w grupie. Drużyna zdobyła zaledwie 12 bramek, czyli tyle, co dobry zespół w halówce może zdobyć w ciągu 30 minut. Cyfry rzeczywiście nie kłamią. Ale ja jestem optymistą lubiącym wyzwania. Wiem, że łatwo nie będzie. Ale zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby mieszkańcy Szczytna, kibice mogli w końcu w naszym mieście oglądać fajną piłkę. Co by nie mówić jest to sport, który póki co ma największą liczbę kibiców. A nasze miasto świetne tradycje. Przypomnę tym, którzy tego nie wiedzą, że w Szczytnie była II liga piłki nożnej.

 

 

Ale to historia...

 

Owszem. Trzeba o niej jednak pamiętać. Bo to są tradycje, do których warto wracać.

 

 

Na zebraniu mówił pan jednak, że nie będzie patrzył wstecz...

 

To też prawda, ale chodziło mi o ostatnie lata i wyłącznie sprawy, które bezpośrednio są związane z SKS Szczytno. Nie chcę roztrząsać nieporozumień, animozji, czy prywatnych niesnasek, które trafiły i niszczyły ten klub. Tego dla mnie nie ma. Do tej historii nie chcę wracać, bo nic dobrego to nie przyniesie. Stawiam grubą kreskę i wspólnie z nowymi członkami zarządu budujemy od nowa.


Reklama

 

Czyli...

 

Drużyna seniorska potrafi grać w piłkę nożną. Na murawie zabrakło czegoś innego, nie umiejętności. Zabrakło właściwej atmosfery w klubie, zaangażowania, motywacji. Zaczniemy od budowania właściwej atmosfery. Aby piłkarze, trenerzy, działacze, ale i kibice zaczęli grać do jednej bramki i strzelać gole. I oczywiście strzelać je nie do tej swojej.

Zależy mi na tym, aby odbudować też wizerunek klubu. Mam tu na myśli ten, aby rywale nabrali do nas szacunku, ale też i ten, w jaki sposób postrzegają SKS mieszkańcy Szczytna, kibice. Ważna jest komunikacja z kibicami. Zapewniam, że zrobię wszystko, aby była ona właściwa. Ruszy nasza oficjalna strona internetowa klubu, poprawię też kontakty z naszymi lokalnymi mediami.

 

Kiedy pierwszy sprawdzian będą mieli seniorzy pod pana przewodnictwem?

 

Za osiem tygodni. Pierwszy mecz rozegramy z Różnowem. I nie ma co ukrywać musimy go wygrać. W ubiegłej rundzie przegraliśmy z nimi 0 do 3 i to tylko dlatego, że nie byliśmy w stanie pojechać na ten mecz. Takie sytuacje są niedopuszczalne. Różnowo to wieś w gminie Dywity. Taka drużyna nie powinna być zagrożeniem dla zespołu ze Szczytna. Potem naszymi rywalkami będą ekipy z Piecek i Mikołajek. Aby pozostać w klasie okręgowej musimy te pojedynki wygrać. Wierzę, że jest to możliwe.

Reklama

 

 

A co z drużynami dziecięcymi i młodzieżowymi, które działają w strukturach SKS?

 

To będzie nasze oczko w głowie. A to dlatego, że dobre szkolenie dzieci przekłada się potem na wyniki seniorów. Jako prezes zrobię wszystko, aby dzieciaki miały jak najlepszych trenerów i warunki do rozwijania swoich umiejętności piłkarskich. Liczę tu też na większą współpracę z rodzicami. Chciałbym, aby klub SKS Szczytno stała się taką jedną wielką rodziną. Mamy tu świetnych młodych sportowców, którzy potrzebują jedynie dobrej i fachowej opieki ze strony trenerów, aby godnie i skutecznie reprezentować nasze miasto w rozgrywkach piłkarskich.Komentarze do artykułu

janurz

tak to jest jak grają synalkowie trenerów

dr

Witaj Piotrze. Fajnie,że motywem przewodnim wypowiedzi nie jest \"więcej forsy\". Do tej pory większość wywiadów z działaczami, piłkarzami to był tekst w rodzaju: \" gdyby nam płacili to dopiero byśmy pokazali\". Odmłodziłeś zarząd, to też pozytyw, Powodzenia życzę.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Zastanawiam się z jakiej puszczy wyszedł autor materiału. I czy w ogóle ma do czynienia z kobietami (np. matka), dziewczynami (np. siostra, dziewczyna, partnerka). Wówczas nie pisałby o \"środkach ochrony\" (kojarzy się z pestycydami) - tylko po prostu o podpaskach, tamponach, ligninie, wacie, które znajdzie w każdej domowej łazience - nawet kawalerskiej. A jak już - to należy pisać o środkach higienicznych. A swoją drogą - jeśli młodzież - ani na lekcjach, ani w domu - nie dowiaduje się co to jest miesiączka, ani jak wówczas postępować - to czapki z głów światłym szkołom i rodzicom. Nikt mi nie powie, że rodziny nie stać na wydatek 5 zł raz w miesiącu.

  Facet


  2021-07-29 12:52:59
 • 2 mln... nie było szkody i winnych
  Jak u Barei...

  Czytelnik


  2021-07-29 07:12:06
 • 42 lata batalionu w Lipowcu
  Byłym żołnierzem rocznik 82-84

  Andrzej


  2021-07-28 20:28:09
 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Fajnie byłoby gdyby biblioteki gminy Szczytno zajęły się propagowaniem czytelnictwa...

  Obserwator


  2021-07-28 18:31:41
 • Odwiedziny z... medalami (zdjęcia)
  Przenoszę wirusa od domu do domu. To mój wkład historyczny w powstrzymywanie pandemii. Reszta jest milczeniem.

  Wójt


  2021-07-28 16:06:25
 • 30-latek w przydomowy ogrodzie hodował... konopie indyjskie
  To gdzie w końcu gdzie hodował tek konopie, w przydomowym ogrodzie czy w kompleksie leśnym?

  WSK


  2021-07-28 15:18:56
 • „Wysyp” obywatelskich pomysłów
  Zlikwidujcie skrzyżowanie ze światłami i wstawcie tam rondo więcej dobrego zrobicie dla powietrza ludzi i hałasu. A oszołomów co mówią, że to jest zły pomysł zapraszam na rondo przy Lidlu. Pozdrawiam serdecznie.

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:05:30
 • Powstanie Centrum Rekreacji Gminy Szczytno
  Kolejna rzecz na siłę, no cóż śmiechu to zdrowie pozostało już się tylko śmiać z tej głupoty!

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:01:59
 • Zamkowe ruiny rozbłysły (zdjęcia)
  Fajnie, że nasz zamek nareszcie \"żyje\". Nie popadajmy jednak z tego powodu w euforię. Sezon turystyczny na Mazurach jest niestety krótki, a nikt poza nim nie będzie specjalnie przyjeżdżał do Szczytna, żeby oglądać ruiny. To nie zamek w Reszlu czy Lidzbarku Warmińskim. Przeciętnemu mieszkańcowi naszego miasta nie będzie się żyło lepiej z tego powodu., a już na pewno nie zatrzyma to młodych ludzi, którzy z powodu braku jakichkolwiek perspektyw wyjeżdżają ze Szczytna.

  markiza


  2021-07-26 12:48:32
 • „W drodze” 99 nowych mieszkań
  Fotka co najmniej taka, jak pewnego prezydenta z Joe Bidenem

  Uważny


  2021-07-26 11:48:43