Wtorek, 14 Lipiec, Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego -

Reklama


Reklama

Na lotnisku bez „wirusowej” paniki


Ogólnopolskie i światowe media straszą koronawirusem. Nasz powiat jest szczególnie narażony na jego działania, bo może do nas dotrzeć drogą lotniczą. Sprawdziliśmy, jakimi zabezpieczaniami przed takim zagrożeniem dysponuje lotnisko w Szymanach. Na nasze pytania odpowiada Dominik Markowski z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.Ilu średnio miesięcznie pasażerów przylatuje do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury? Z jakich kierunków (lotnisk)?

 

 

W ubiegłym roku z lotniska Olsztyn-Mazury skorzystało 154 319 pasażerów, co daje liczbę ok. 12 tysięcy pasażerów miesięcznie. Obecnie w siatce połączeń znajdują się bezpośrednie loty do Londynu Luton, Londynu Stansted, Dortmundu, Kolonii-Bonn i Krakowa.

 

 

Ostatnio świat żyje strachem przed koronawirusem. Jakimi zabezpieczeniami dysponuje lotnisko w Szymanach przed takimi zagrożeniami. Jak wygląda ocena stanu zdrowia pasażerów?

 

 


Reklama

W trosce o bezpieczeństwo pracowników lotniska oraz pasażerów korzystających z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, zarządzający lotniskiem współpracuje ze służbami państwowymi oraz przewoźnikami lotniczymi. Służby lotniska monitorują sytuację, śledzą komunikaty oraz stosują się do rekomendacji europejskich i światowych organizacji zajmujących się ochroną zdrowia oraz transportem lotniczym.

Aktualnie w celu zapobiegania chorobie zalecamy pasażerom stosowanie następujących działań: unikanie bezpośredniego kontaktu z osobami chorymi, przestrzeganie higieny podczas oddychania, tj. zasłaniania w trakcie kaszlu i kichania nosa i ust, częste mycie rąk, stosowanie płynów antybakteryjnych i chusteczek jednorazowych, unikanie dotykania oczu, nosa i ust brudnymi dłońmi.

Reklama

Osoby podróżujące z lub do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, które stwierdzą u siebie lub osób z ich otoczeniach symptomy takie jak: gorączka powyżej 38 st. C, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem proszone są o niezwłoczne powiadomienie personelu lotniczego lub funkcjonariuszy służb państwowych.

 

Czy zdarzyło się w historii portu lotniczego, że jakiś pasażer bądź grupa pasażerów wymagała interwencji służb medyczno-sanitarnych?

 

Nie odnotowaliśmy takiej sytuacji.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do osoby \"ja. A czy ten krzyż kogokolwiek ogranicza w działaniu. Proszę się organizować i co leży na sercu, realizować. Osoby, dla których jest ważny krzyż, pięknie się zorganizowały. Przykład, że można coś zrobić dla siebie i innych, jest dany. Tylko kopiować - jak to zrobić. Wszystko co nas boli, poprawiajmy a nie tylko narzekamy. Jeśli te schody nad jeziorem, dla tutejszej społeczności, są takie ważne, to bez trudu w ciągu 2 tyg., zgromadzi się 100 tys. I będą schody. \"Dla każdego coś miłego\".

  Szczęściara.


  2020-07-14 09:37:49
 • Groźnie na drogach powiatu
  Oj Przyjacielu sławny się robisz

  Damian


  2020-07-14 09:10:26
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Jestem pod ogromnym wrażeniem, tego czego dokonano. Ale jestem ździwiona, dlaczego Jezus ma przebite dłonie a nie nadgarstki. Całun Turyński, moim zdaniem jest autentyczny, jest dowodem, że Jezus z całą pewnością miał przebite nadgarstki a nie dłonie. A ponadto i nauka dowiódła, że dłonie by nie utrzymywały ciężaru ciała, by uległy rozerwaniu.

  Szczęściara.


  2020-07-14 08:25:41
 • Groźnie na drogach powiatu
  Wydaje mi się, ze nasze kary za łamanie przepisów, jazdę na kacu lub wręcz pijanych itp.sa tak małe, ze nie oddziałują .Konfiskata przedmiotu ,,zbrodni,,i duży mandat i nie od widzimisię policjanta ,ale wedle rozporządzenia troszkę by uporzadkowalo.

  Mazurka


  2020-07-14 06:06:23
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Obrzydliwe. Czemu kościół się wszędzie panoszy. Dla mnie jako obywatela jest to po prostu łamanie moich konstytucyjnych praw, ok, niech sobie wierzą, ale w domu, a nie się z tym obnoszą jak z nie wiem czym. Mogliby za te 70 tysięcy wyremontować schody nad jeziorem na przykład. Po co komu nowy krzyz :)

  ja


  2020-07-13 22:02:57
 • Zamkowe ruiny w połowie mniej tajemnicze (zdjęcia)
  Jestem szczególnie zainteresowany latryną. Czy będzie wyeksponowana i wzbogacona o instalację multimedialną ?

  Olo


  2020-07-13 17:23:36
 • Groźnie na drogach powiatu
  Chciałabym odnieść się do fragmentu, gdzie piszecie o wypadku 16-letniej rowerzystki. A konkretnie fragment \"najprawdopodobniej zajechała jej nagle drogę\". Jak można tak pisać nie znając wersji poszkodowanej? Szkoda, że nie napiszecie np. że nie było żadnych śladów hamowania. Zamiast tego czytam, że \"nie zdążyła wyhamować\". To ma być dziennikarstwo??! Dno i metr mułu. Ale spokojnie, prawda zawsze wyjdzie na jaw. Będziecie mieli okazję sprostować te bzdury.

  Zniesmaczona


  2020-07-13 13:50:15
 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Ja z innej beczki, czy jechał ktoś ostatnio dookoła Dużego Domowego? Chodnik od strony Kamionka/Szczycionka jeszcze rok i będzie całkowicie zarośnięty, zero ławek, śmietników. Służby chyba śpią.

  Grażyna


  2020-07-13 13:22:22
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Poproszę o aktualizację stronki. Obserwuję ja od początku. Bardzo fajne źródło informacji

  Patryk


  2020-07-13 10:53:21
 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  wicie rozumicie

  uczen


  2020-07-13 08:38:13