Środa, 8 Kwiecień, Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Na lotnisku bez „wirusowej” paniki


Ogólnopolskie i światowe media straszą koronawirusem. Nasz powiat jest szczególnie narażony na jego działania, bo może do nas dotrzeć drogą lotniczą. Sprawdziliśmy, jakimi zabezpieczaniami przed takim zagrożeniem dysponuje lotnisko w Szymanach. Na nasze pytania odpowiada Dominik Markowski z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.Ilu średnio miesięcznie pasażerów przylatuje do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury? Z jakich kierunków (lotnisk)?

 

 

W ubiegłym roku z lotniska Olsztyn-Mazury skorzystało 154 319 pasażerów, co daje liczbę ok. 12 tysięcy pasażerów miesięcznie. Obecnie w siatce połączeń znajdują się bezpośrednie loty do Londynu Luton, Londynu Stansted, Dortmundu, Kolonii-Bonn i Krakowa.

 

 

Ostatnio świat żyje strachem przed koronawirusem. Jakimi zabezpieczeniami dysponuje lotnisko w Szymanach przed takimi zagrożeniami. Jak wygląda ocena stanu zdrowia pasażerów?

 

 


Reklama

W trosce o bezpieczeństwo pracowników lotniska oraz pasażerów korzystających z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, zarządzający lotniskiem współpracuje ze służbami państwowymi oraz przewoźnikami lotniczymi. Służby lotniska monitorują sytuację, śledzą komunikaty oraz stosują się do rekomendacji europejskich i światowych organizacji zajmujących się ochroną zdrowia oraz transportem lotniczym.

Aktualnie w celu zapobiegania chorobie zalecamy pasażerom stosowanie następujących działań: unikanie bezpośredniego kontaktu z osobami chorymi, przestrzeganie higieny podczas oddychania, tj. zasłaniania w trakcie kaszlu i kichania nosa i ust, częste mycie rąk, stosowanie płynów antybakteryjnych i chusteczek jednorazowych, unikanie dotykania oczu, nosa i ust brudnymi dłońmi.

Reklama

Osoby podróżujące z lub do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, które stwierdzą u siebie lub osób z ich otoczeniach symptomy takie jak: gorączka powyżej 38 st. C, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem proszone są o niezwłoczne powiadomienie personelu lotniczego lub funkcjonariuszy służb państwowych.

 

Czy zdarzyło się w historii portu lotniczego, że jakiś pasażer bądź grupa pasażerów wymagała interwencji służb medyczno-sanitarnych?

 

Nie odnotowaliśmy takiej sytuacji.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Nowe procedury i namioty do triażu przed szpitalami w regionie
  To I dobźe

  Olek Dps Szczytno


  2020-04-08 14:21:36
 • Nocne kolejki do miejskiego żłobka
  Pan Mańkowski to świetny aktor, ale również bezczelny człowiek bez hamulców, empatii i zrozumienia. Osiągnął w jego przekonaniu szczyt, ale uwaga, bo ze szczytu i zaszczytu łatwo spaść....

  Iga


  2020-04-08 11:57:50
 • Złamał kwarantannę domową, a inni zakaz przemieszczania
  Wszyscy ukarani rażąco naruszyli przepisy zabraniające swobodnego przemieszczania się - nie ma takich przepisów. Są tylko zalecenia i rekomendacje. A za to karać nie można. Znów ktoś chce się wykazać, kosztem kieszeni zwykłego obywatela. Odmawiać przyjęcia mandatów i niech sąd rozstrzyga!

  wolf


  2020-04-08 11:47:24
 • Radni pomogli ratownikom walczyć z koronawirusem
  No, no - to się radni miejscy szarpnęli. 9 tys. zł. od 10. osób. To policzmy, ile by wyniosła \"zbiórka\", gdyby 10. radnych zrzuciło się przynajmniej PODSTAWOWĄ DIETĄ, czyli ok. 1700 zł od \"łebka\". Byłoby to 17 tys. zł. Ta kwota to ok. POŁOWY KOSZTÓW podstawowej diety płaconej WSZYSTKIM radnym CO MIESIĄC. Jeśli chcieli się promować - źle się za to wzięli. To jest tak prymitywne, że aż boli. Albo idzie się po całości - albo wcale. Jeśli poszliby właśnie na całość - wówczas niech tzw. opozycja się zastanawia, jak przelicytować. Poza tym, jak już ktoś wcześniej zauważył, TO NIE SĄ ICH PIENIĄDZE, TYLKO PODATNIKÓW. A więc niech sobie radni - w imię dobra narodu - obniżą zdalnie te diety i zaoszczędzone środki przekażą na wsparcie Miasta Szczytno dla szpitala i ratowników medycznych. Mieszkańcy będą wdzięczni i zapamiętają ten przynajmniej jeden rozsądny krok Rady Miejskiej w Szczytnie.

  Śmieszek


  2020-04-07 14:46:55
 • Akcja #zostanwdomu poszła w... chodnik
  Czy sprawcy tej społecznej inicjatywy nie powinni zostać ukarani przez szczycieńskich policjantów? Czy to było malowane za zgodą czy to tylko niszczenie mienia? Jeżeli wszystko jest ok to osobiście wolę ciekawe graffiti na murach ale tam to już tylko \"wandalizm\" :)

  marek


  2020-04-07 10:39:46
 • Igrają ze swoim i cudzym życiem, łamią nowo wprowadzone przepisy
  Barany, siedzec w domach jak nie trzeba wychodzic, to na majowke zrobimy grila na legalu.

  vhgjvc


  2020-04-07 08:13:50
 • Radni pomogli ratownikom walczyć z koronawirusem
  Hahaha ale ustawka

  Kasia


  2020-04-06 20:41:50
 • Do 11 kwietnia zakaz wstępu do lasów i parków narodowych
  Ciekaw jestem na co teraz jest sezon do strzelania.

  Niemyśliwy


  2020-04-06 20:05:03
 • Do 11 kwietnia zakaz wstępu do lasów i parków narodowych
  Nadal spory kawał powierzchni Polski porastają lasy, w większości takie, że można iść pół dnia i spotkać 5 osób na krzyż. Stąd też nie mam wątpliwości, że powołanie się na epidemię jako podstawę wprowadzenia zakazu wstępu do lasu dowodzi, że jesteśmy jako społeczeństwo poddani zbiorowemu eksperymentowi na ile mogą sobie pozwolić na ile społeczeństwo pozwoli. Obudźcie się ludzie

  Elwira


  2020-04-06 17:52:25
 • Nocne kolejki do miejskiego żłobka
  Pan Burmistrz to mały człowiek z wybujalym ego

  Mieszkaniec


  2020-04-06 15:29:59