Poniedziałek, 2 Sierpień
Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei -

Reklama


Reklama

Na kuriera i policjanta - oszuści znów atakują!


We wtorek w Szczytnie doszło do prób wyłudzenia pieniędzy przez oszustów. Tym razem zastosowali oni dwie metody „na kuriera” i „na policjanta”.Na szczęście potencjalne ofiary wykazały się czujnością i obyło się bez strat.Oszuści zastosowali dwie metody, nazywane przez policjantów: „na kuriera” i „na policjanta”. Przezorni mieszkańcy o próbach wyłudzenia powiadomili komendę policji.

- Najpierw prawidłowo zareagował syn starszej pani, którą próbowano oszukać, później w komendzie pojawiło się małżeństwo z podobną informacją – mówi Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji.

Metoda oszustwa była dwuetapowa. Najpierw dzwonił „kurier” z informacją o zamówionej przez internet przesyłce. Następnie z ofiara kontaktował się „policjant”, który niby wiedział o próbie wyłudzenia i zamierzał na fałszywego kuriera zastawić „pułapkę”, oczywiście wykorzystując do tego wytypowana ofiarę i jej pieniądze.


Reklama

- To sposób, który ma uwiarygodnić działania sprawców i ułatwić im „pracę” - komentuje Ewa Szczepanek. - Na szczęście w pierwszym przypadku pani, do której dzwoniono, zawiadomiła syna o tych dziwnych telefonach, a on zakazał jej kontaktów z tymi osobami i zawiadomił nas. W drugim przypadku mieszkańcy nie wdawali się z oszustami w dyskusję. Od razu uznali, że to podejrzane działania i też zgłosili je u nas.

Policjanci, oczywiście, podjęli czynności by namierzyć oszustów.

- A takie sytuacje mogą się w najbliższym czasie mnożyć – ostrzega Ewa Szczepanek. - Zbliżają się święta i wiele osób będzie dokonywało zakupów przez internet. To dla oszustów dobra okazja, bo trudno będzie odróżnić prawdziwe przesyłki od tych fałszywych.

Reklama

Policjanci alarmują. Oszuści cały czas czyhają na osoby, które mogą okraść, często z oszczędności ich życia. Mimo wielu artykułów w prasie i kampanii społecznych ta forma oszustw zbiera swoje żniwo. Dwie ostatnie próby w Szczytnie nie przyniosły oszustom korzyści, ale dowodzą, że trzeba być czujnym i zachować ostrożność.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Zastanawiam się z jakiej puszczy wyszedł autor materiału. I czy w ogóle ma do czynienia z kobietami (np. matka), dziewczynami (np. siostra, dziewczyna, partnerka). Wówczas nie pisałby o \"środkach ochrony\" (kojarzy się z pestycydami) - tylko po prostu o podpaskach, tamponach, ligninie, wacie, które znajdzie w każdej domowej łazience - nawet kawalerskiej. A jak już - to należy pisać o środkach higienicznych. A swoją drogą - jeśli młodzież - ani na lekcjach, ani w domu - nie dowiaduje się co to jest miesiączka, ani jak wówczas postępować - to czapki z głów światłym szkołom i rodzicom. Nikt mi nie powie, że rodziny nie stać na wydatek 5 zł raz w miesiącu.

  Facet


  2021-07-29 12:52:59
 • 2 mln... nie było szkody i winnych
  Jak u Barei...

  Czytelnik


  2021-07-29 07:12:06
 • 42 lata batalionu w Lipowcu
  Byłym żołnierzem rocznik 82-84

  Andrzej


  2021-07-28 20:28:09
 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Fajnie byłoby gdyby biblioteki gminy Szczytno zajęły się propagowaniem czytelnictwa...

  Obserwator


  2021-07-28 18:31:41
 • Odwiedziny z... medalami (zdjęcia)
  Przenoszę wirusa od domu do domu. To mój wkład historyczny w powstrzymywanie pandemii. Reszta jest milczeniem.

  Wójt


  2021-07-28 16:06:25
 • 30-latek w przydomowy ogrodzie hodował... konopie indyjskie
  To gdzie w końcu gdzie hodował tek konopie, w przydomowym ogrodzie czy w kompleksie leśnym?

  WSK


  2021-07-28 15:18:56
 • „Wysyp” obywatelskich pomysłów
  Zlikwidujcie skrzyżowanie ze światłami i wstawcie tam rondo więcej dobrego zrobicie dla powietrza ludzi i hałasu. A oszołomów co mówią, że to jest zły pomysł zapraszam na rondo przy Lidlu. Pozdrawiam serdecznie.

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:05:30
 • Powstanie Centrum Rekreacji Gminy Szczytno
  Kolejna rzecz na siłę, no cóż śmiechu to zdrowie pozostało już się tylko śmiać z tej głupoty!

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:01:59
 • Zamkowe ruiny rozbłysły (zdjęcia)
  Fajnie, że nasz zamek nareszcie \"żyje\". Nie popadajmy jednak z tego powodu w euforię. Sezon turystyczny na Mazurach jest niestety krótki, a nikt poza nim nie będzie specjalnie przyjeżdżał do Szczytna, żeby oglądać ruiny. To nie zamek w Reszlu czy Lidzbarku Warmińskim. Przeciętnemu mieszkańcowi naszego miasta nie będzie się żyło lepiej z tego powodu., a już na pewno nie zatrzyma to młodych ludzi, którzy z powodu braku jakichkolwiek perspektyw wyjeżdżają ze Szczytna.

  markiza


  2021-07-26 12:48:32
 • „W drodze” 99 nowych mieszkań
  Fotka co najmniej taka, jak pewnego prezydenta z Joe Bidenem

  Uważny


  2021-07-26 11:48:43