Reklama


Reklama

Na Maca pojedziemy na Pasymską?


Dziś jest tu jeszcze... łąka, ale niewykluczone, że jeszcze w tym roku ruszą prace związane z budową restauracji sieci McDonald's. Ma ona powstać przy ulicy Pasymskiej w Szczytnie, pomiędzy myjnią a warsztatem samochodowym.Inwestorowi udało się w końcu wynegocjować zjazd z drogi krajowej na działkę, na której miałaby stanąć restauracja. Prace budowlane miały ruszyć już maju. Niestety, plany inwestorowi pokrzyżował koronawirus.

 

- Z tego co wiem inwestor chce przedłużyć ważność swoich wszystkich uzgodnień i pozwoleń, w tym pozwolenia na budowę obiektu do listopada – mówi jeden z urzędników zajmujących się inwestycją w naszym powiecie. - Chodzi o przeczekanie okresu pandemii, który jest bardzo trudny dla biznesu.

 

To, że McDonald's nie chce wycofać się z inwestowania w Szczytnie potwierdziła nam Patrycja Pazio, specjalistka do spraw komunikacji z McDonald’s Polska Sp. z o.o.


Reklama

 

- Potwierdzamy, że Szczytno znajduje się na liście miast, które bierzemy pod uwagę, planując rozwój sieci McDonald's w Polsce. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa na ten moment nie jesteśmy w stanie określić daty otwarcia lokalu – odpisała na zapytanie mailowe wysłane przez „Tygodnik Szczytno”. - Zachęcam do kontaktu za kilka miesięcy. Być może wówczas będziemy mieli więcej informacji do przekazania.

 

Mimo przesunięcia w czasie z planowej inwestycji zadowolony jest burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski.

 

- Bardzo cieszy mnie to, że tak potężne firmy interesują się naszym miastem, bo to oznacza, że widzą w nim potencjał – mówi. - Bez wątpienia taka restauracja uatrakcyjni Szczytno. Myślę, że mieszkańcy z gmin naszego powiatu chętniej będą przyjeżdżali do Szczytna, na czym skorzystają też inni przedsiębiorcy. Tak dzieje się na przykład w Mrągowie, gdzie restauracja McDonald’s już działa.

Reklama

 

 

 

Fot. Restauracja sieci McDonald’s ma powstać na działce znajdującej się przy ulicy Pasymskiej w Szczytnie.

 Komentarze do artykułu

pasjonatka

a na bigos do KOGUTA pod Pasymiem, tam jadłam najlepszy w życiu, polecam. Szkoda, ze nie codziennie w karcie, ale wszystkie inne dania tez pyszne:)

dobry pomysl

z makdonaldem w kierunku wielbarka, pelno tam tez wolnych dzialek

Pawel

Obwodnica może za 10 lat... I może tylko jej kawałek... więc niech mac powstanie już przy ul. Pasymskiej...

Anonimowy czytelnik

Nie lepiej poczekać (jednak dosyć dużo) na obwodnicę miasta i na niej wybudowac McDonalda? na południowo-zachodniej części?

Szczytniak

1. Gdyby była obwodnica, \"mak\" powstałby przy obwodnicy. Czyżby inwestor widział o czymś o czym władza nie chce powiedzieć? 2. Patrząc na kierunek podróży warszawiaków i nie tylko zdecydowanie lepszą lokalizacją byłaby ul. Wielbarska właśnie ze względu na natężenie ruchu. Dodatkowo wymusiłby to budowę chodnika.

Zula

Tylko to Panie Burmistrzu jest przez PANA do zaoferowania?

Niezadowolona mieszkanka Szczytna

Natomiast dla miejscowej gastronomii ,kładzie się kłody pod nogi,aby nie mogła się dalej rozwijać!

Polski smakosz

a gdzie pojedziemy na bigos?

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze