Czwartek, 9 Lipiec, Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki -

Reklama


Reklama

Na Maca pojedziemy na Pasymską?


Dziś jest tu jeszcze... łąka, ale niewykluczone, że jeszcze w tym roku ruszą prace związane z budową restauracji sieci McDonald's. Ma ona powstać przy ulicy Pasymskiej w Szczytnie, pomiędzy myjnią a warsztatem samochodowym.Inwestorowi udało się w końcu wynegocjować zjazd z drogi krajowej na działkę, na której miałaby stanąć restauracja. Prace budowlane miały ruszyć już maju. Niestety, plany inwestorowi pokrzyżował koronawirus.

 

- Z tego co wiem inwestor chce przedłużyć ważność swoich wszystkich uzgodnień i pozwoleń, w tym pozwolenia na budowę obiektu do listopada – mówi jeden z urzędników zajmujących się inwestycją w naszym powiecie. - Chodzi o przeczekanie okresu pandemii, który jest bardzo trudny dla biznesu.

 

To, że McDonald's nie chce wycofać się z inwestowania w Szczytnie potwierdziła nam Patrycja Pazio, specjalistka do spraw komunikacji z McDonald’s Polska Sp. z o.o.


Reklama

 

- Potwierdzamy, że Szczytno znajduje się na liście miast, które bierzemy pod uwagę, planując rozwój sieci McDonald's w Polsce. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa na ten moment nie jesteśmy w stanie określić daty otwarcia lokalu – odpisała na zapytanie mailowe wysłane przez „Tygodnik Szczytno”. - Zachęcam do kontaktu za kilka miesięcy. Być może wówczas będziemy mieli więcej informacji do przekazania.

 

Mimo przesunięcia w czasie z planowej inwestycji zadowolony jest burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski.

 

- Bardzo cieszy mnie to, że tak potężne firmy interesują się naszym miastem, bo to oznacza, że widzą w nim potencjał – mówi. - Bez wątpienia taka restauracja uatrakcyjni Szczytno. Myślę, że mieszkańcy z gmin naszego powiatu chętniej będą przyjeżdżali do Szczytna, na czym skorzystają też inni przedsiębiorcy. Tak dzieje się na przykład w Mrągowie, gdzie restauracja McDonald’s już działa.

Reklama

 

 

 

Fot. Restauracja sieci McDonald’s ma powstać na działce znajdującej się przy ulicy Pasymskiej w Szczytnie.

 Komentarze do artykułu

pasjonatka

a na bigos do KOGUTA pod Pasymiem, tam jadłam najlepszy w życiu, polecam. Szkoda, ze nie codziennie w karcie, ale wszystkie inne dania tez pyszne:)

dobry pomysl

z makdonaldem w kierunku wielbarka, pelno tam tez wolnych dzialek

Pawel

Obwodnica może za 10 lat... I może tylko jej kawałek... więc niech mac powstanie już przy ul. Pasymskiej...

Anonimowy czytelnik

Nie lepiej poczekać (jednak dosyć dużo) na obwodnicę miasta i na niej wybudowac McDonalda? na południowo-zachodniej części?

Szczytniak

1. Gdyby była obwodnica, \"mak\" powstałby przy obwodnicy. Czyżby inwestor widział o czymś o czym władza nie chce powiedzieć? 2. Patrząc na kierunek podróży warszawiaków i nie tylko zdecydowanie lepszą lokalizacją byłaby ul. Wielbarska właśnie ze względu na natężenie ruchu. Dodatkowo wymusiłby to budowę chodnika.

Zula

Tylko to Panie Burmistrzu jest przez PANA do zaoferowania?

Niezadowolona mieszkanka Szczytna

Natomiast dla miejscowej gastronomii ,kładzie się kłody pod nogi,aby nie mogła się dalej rozwijać!

Polski smakosz

a gdzie pojedziemy na bigos?

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Rybne trofea z Domowego
  A ja takiego karpia złapałem , więźbę dachową zrobiłem z szkieletu a łuskami z niego dach cały pokryłem.

  Bajki wędkarzy.


  2020-07-09 10:29:52
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  W Dźwiersztynach owszem zrobili remont miesiąc temu. Konsekwencja jest taka ze w centrum wsi jest gorzej niż było!!! Tak jest gorzej! Jak nie byłeś to nie pisz ze jest dobrze! Po jednej stronie stoi woda po drugiej dziury zrobiły się jeszcze głebsze niż były. Ale co robota wykonana. Do poprawy Panie Wilczek!

  Dźwiersztyny mają głos!


  2020-07-09 10:23:55
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To jest kpina. Znaki już postawiono że \'\'remont\" zakończony i z czyją pomocą. Trudno nazwać to naprawą gdy naniesiono coś na nawierzchnie, bez wcześniej, wyrównania i naprawiania jej. Jeżdżę tą trasą codziennie i odczuwam wraz z autem, że jest to bubel. Lepiej nie jest więc gdzie zasadność wykonanej pracy.

  Donder


  2020-07-09 05:27:41
 • Czujne kamery i burmistrz
  Ten awans koleżanki to chyba z izolatki na lepszą celę? - no,bo jeśli ktoś rozumie słowo awans i chce go uczcić, to jest jakoś cywilizowany i nie pozbawiony praw i wolności, i zachowuje się kulturalnie czyli normalnie i pro- a nie antyspołecznie.

  ika


  2020-07-08 23:46:11
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Jestem za NIE koszeniem. Vide - decyzje wielkich miast, by kosić maks. 3 razy do roku trawniki miejskie, a niektóre tereny - pozostawiać jako naturalne łąki. Wszystko to w celu zatrzymania wody - dla nas i dla małych stworzeń w glebie. Nasze trawniki to nie pola golfowe w UK ani inne Wimbledony, by musiały mieć trawkę równą i niską jak włos na rekrucie. Dostawałam w poprzednich latach (= kadencji burmistrza) szału, gdy \"dziady\" z podkoszarkami od świtu latały wokół mego bloku i wyły nie tyle kosząc ile wyrywając dopiero co wyrastającą roślinność (łącznie z kwiatami i krzewami) wiele razy od wiosny do jesieni. Zostawiali tylko suche ścierniska. Na nic zdawały się pisma do urzędów UM, że skoro nie siali (siali sąsiedzi, i ja też), to niech nie wyrywają. Teraz jest nareszcie normalniej i cieszę się widząc spokojnie wyrosłą i wykłoszoną trawę, choć zwykle nie daje jej się wysiać naturalnie, bo już zostaje i teraz skoszona / podkoszona. I od razu też podrażnia niektórym nie tylko nerw ale i alergiczną naturę...

  ika


  2020-07-08 23:38:09
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Wywołany do tablicy muszę się odnieść do faktów. W projekcie FIO kierowanym zarówno do młodzieży jak i seniorów zajęliśmy 10 miejsce w kraju na 2314 złożonych wniosków. Podziwiam niektóre wypowiedzi osób, nie znających założeń naszych programów wydają opinie i to znacznie odbiegające od zdania ekspertów. W kolejnym realizowanym przez z Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej konkursie w ramach tegorocznej edycji programu ASOS złożono 1795 ofert, gdzie nasza oferta uplasowała się na 33 pozycji. Widocznie dla niektórych zbyt nisko oceniono naszą pracę, gdyż tylko 60 polskich organizacji w priorytecie 1 otrzymało dofinansowanie. Praca na rzecz mieszkańców Szczytna, zawsze jest dla mnie przyjemnością i wyzwaniem . Zwłaszcza wtedy, kiedy odbieram telefon, tak jak dzisiaj, od zapłakanej starszej osoby, która jest ogromnie wdzięczna, za to, że ktoś o niej pomyślał. Dużą pomocą przy docieraniu do tych osób są ośrodki pomocy społecznej i aktywnie działające stowarzyszenia oraz organizacje. Ponieważ, jak widać po komentarzach mamy mnóstwo niewykorzystanego potencjału. Proponuję wyłączyć komputer i rozejrzeć się dookoła, na pewno wokół nas ktoś potrzebuje pomocy. Czasami zwykła herbata i kilka minut rozmowy dla kogoś znaczy bardzo wiele. Pozdrawiam i zapraszam do współpracy Szczytno może być AKTYWNE.

  Paweł Krassowski


  2020-07-08 18:40:05
 • 42-latek życie zawdzięcza policjantom, wyciągnęli go z pożaru (zdjęcia)
  Szkoda że mieszkańcy mają takiego nieodpowiedzialnego lokatora

  Stefek Burczymucha


  2020-07-08 17:45:54
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  A nagranie z kamery samochodowej i świadkowie to już o tym świadczy czy także nie ? Lizusostwem kariery nie zrobisz.

  k.arzyna


  2020-07-08 17:20:41
 • Kamery popilnują Dźwierzut
  To chyba lepiej ,ze wydają na monitoring czyli dają chleb dla takich ludzi jak Pan plus bezpiczeństwo dla innych ludzi a niżeli mieli by to wydać na swoje pensje (przeżreć). To chyba jest plus dla władz ?

  Do pana alo


  2020-07-08 16:58:23
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Posiadanie paragonu na wymianę szyby nie świadczy o uszkodzeniu jej na tej drodze . Odnośnie naprawy dróg przez Pana Nowaka niech się wypowiedzą mieszkańcy wsi Dżwiersztyny gm.Pasym , bagno tam na drodze stało przez kilka lat mimo próśb sołtysa tej wsi i radnego gminy Jedwabno. Zmiana na stanowisku dyrektora dała natychmiastowy rezultat za co bardzo Dziękujemy dla Pana Rafała Wilczka.

  Do K.arzyna i mol.


  2020-07-08 15:07:40