Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Mydełka w kształcie serca i kwiatków z Orzeszek (zdjęcia)


W poniedziałek, 22 stycznia w świetlicy wiejskiej w Orzeszkach, warsztatami mydlarskimi Gminny Ośrodek Kultury w Rozogach rozpoczął cykl zaplanowanych na ferie zajęć dla dzieci.Rozoski GOK postawił w czasie tegorocznych ferii na zajęcia praktyczne. W planie oprócz warsztatów mydlarskich są też warsztaty robienia kolorowych świec zapachowych, warsztaty kulinarne i sklejanie modeli. Będą również zajęcia plastyczne i muzyczne oraz gry planszowe. Zajęcia odbywać się będą nie tylko w Rozogach ale również w świetlicach wiejskich. Zimowy cykl warsztatów zakończy bal karnawałowy dla dzieci.

 

 

Zaplanowane na 2 godziny poniedziałkowe warsztaty z powodu dużej ilości chętnych przeciągnęły się do 5 godzin. Zadaniem uczestników warsztatów było wykonanie pod okiem instruktora własnego mydełka. Do wyboru było wiele wzorów, zapachów i kolorów. Powstawały kolorowe, pachnące mydełka o różnych kształtach, istotne były również inne walory estetyczne, dlatego bardzo chętnie sięgano po brokat.


 

 

Z powodu zbliżających się walentynek najczęściej używanym kształtem były serduszka. Mali uczestnicy warsztatów poznali kolejne etapy tworzenia mydełka doskonale się przy tym bawiąc. W zajęciach wzięło udział 18 uczestników a prowadziła je pani Mirosława Jóźwik.

AD

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze