Reklama


Reklama

Muzyki zew czyli zaproszenie do szkoły muzycznej


Sport kształtuje ciało, a muzyka – duszę. Warto więc poświęcić nieco uwagi nie tylko nowej szkole samorządowej (sportowej), ale i tej, którą Szczytno może szczycić się już od dziesięcioleci. Szczycieńska Szkoła Muzyczna I stopnia to miejsce szczególne. Obecnie zaprasza nie tylko dzieci, które pragną rozwinąć swoje muzyczne talenty, ale także świętuje 10-lecie istnienia swojej sali koncertowej. O tym opowiada dyrektor placówki Anna Dramowicz.



Jakie instrumenty cieszą się największym powodzeniem chętnych do nauki?

 

Głównie fortepian, skrzypce i gitara, ale chciałabym zwrócić uwagę na inne, bardzo kuszące propozycje.

 

Czyli…?

 

W styczniu tego roku zadebiutował szkolny big-band. Przyjemnie było słuchać i patrzeć na zadowolone twarze. Cóż - takie wspólne muzykowanie to prawdziwa frajda! Zapraszamy do nauki gry na klarnecie, saksofonie, trąbce i flecie.

 

Czy są jeszcze inne zespoły?

 

W tym roku nasz zespół akordeonowy odniósł liczący się sukces na niwie regionalnej. A region „muzyczny”, wg podziału MKiDN, obejmuje województwo warmińsko-mazurskie i podlaskie. Uczestnicy byli również „zawodowi”: uczniowie szkół muzycznych. Cieszymy się sukcesem i zachęcamy do gry na akordeonie.


Reklama

 

 

Jak przebiegają zajęcia w szkole muzycznej?

 

Nauka gry odbywa się indywidualnie dwa razy w tygodniu po 30 lub 45 min. Zespoły instrumentalne i chór mają próby dwie godziny lekcyjne tygodniowo. Oczywiście, zanim dojdzie do gry zespołowej, trzeba opanować umiejętność gry na instrumencie. Uczniowie młodsi uczęszczają również na lekcje rytmiki, wszyscy kształcą słuch pod okiem fachowców.

 

Rodzice ponoszą jakieś opłaty za tak ekskluzywną szkołę?

 

Nauka jest bezpłatna. Jedynym obciążeniem jest opłata na Radę Rodziców, której wysokość ustalają rodzice. Zauważyłam, że rodzice chętnie dokonują tej ogólnej „zrzutki”, a dzieci cieszą się różnymi atrakcjami.

Reklama

 

Czy uczniowie mają możliwość prezentacji swoich umiejętności?

 

Bez ograniczeń. Szkoła dysponuje piękną salą koncertową. Właśnie obchodzimy 10-lecie jej otwarcia. Zapraszamy do wysłuchania koncertu, który można „wywołać” kliknięciem na różne elementy urodzinowego tortu na naszej stronie psmszczytno.pl. Takie „słodycze” na pewno nie zaszkodzą.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

  • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
    180 tys.? Brawo Gmina, kompromitacją było by nie wziąć takiej kasy.

    Rychu


    2020-12-01 20:12:42
  • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
    debil

    w4567


    2020-12-01 14:25:28
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Kolejna relacja z aktywności Pana Żuchowskiego, gdzie znów maseczka na brodzie i szyi (wcześniej wizytowanie szpitala powiatowego oraz uroczystości przy pomniku z okazji 11 listopada). Czy nie ma nikogo, kto by mu powiedział o kompromitowaniu siebie? Na co liczy z tak żenującą, anty-społeczną postawą?!

    obserwator


    2020-11-30 23:56:03
  • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
    I już chwalić się, ale czym? Kompromitacją! Działania w ciągu prawie 2 miesięcy dla kilkunastu osób z programu za ponad 180tys., to w ogóle wstyd przyznawać się do tego!!! Do tego te łapki na fejsie dawane przez samych urzędników w godzinach pracy! Pani Sekretarz: kiedy przestaniecie być żałośni? Kompromitacja na cały Powiat!

    pawełek


    2020-11-30 23:54:45
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Słuchaj obrońco \"dobrej zmiany\", tobie już pewnie ciemny wór na głowę założyli i nic nie widzisz i nic nie słyszysz i błądzisz po omacku!!!!!

    !!!!! do Do


    2020-11-30 22:35:40
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Ja osobiście zachęcam do analizy rządów D. Górskiej, które trwały 12. lat, a wcześniej jeszcze 4. lata jako wiceburmistrza. To jest 16 lat! I Co wtedy zostało załatwione? To tak dużo lat... Jak ta władza (również radni) je wykorzystali?

    Nikt


    2020-11-30 20:43:25
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Uważaj , bo ciebie puszczą bez wora.

    Do !!!!!


    2020-11-30 17:44:00
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Jeżeli chodzi o gródki działkowe to może zrobi Pan to co może! Dziś tylko dwa ogrody są uwzględnione w Planach zagospodarowania przestrzennego. Pozostałe dla których nie ma planu w studium są częściowo na terenach przeznaczonych pod zabudowę (wielorodzinną czy mieszkalno usługową jak te na ul. Pasymskiej. Najwyższy czas zabrać się do roboty i chociaż zmienić studium aby nikomu nie przyszło do głowy aby to zmieniać. Chyba że ma Pan na ten temat inne zdanie?

    teresa


    2020-11-30 14:31:37
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Zachęcam do obejrzenia na kanale you toube relacji z dni i nocy Szczytna np z lat 1996 i 1998 wtedy mit o apolityczności Burmistrza trochę blaknie. Potem pamiętać trzeba, że Burmistrz jest dobry ale tylko w podkradaniu pomysłów innym osobom a znacznie gorzej z ich realizacją. Dziwne stanowiska dla wędkarzy rozebrać, przeprosić i zrobić porządnie, Może ładne drewniane, mniej a dobrze aby nie było wstydu!. Jeżeli parking na Pl. Juranda to Panie Burmistrzu proszę pamiętać, że kierowcy też są mieszkańcami tego miasta i trzeba o nich pamiętać. Co do innych pomysłów to najważniejsze niech Pan będzie trochę wizjonerem, niech się Pan nie boi marzyć! Co to za deptak (czyt. starówka) w kierunku jeziora? Kolejne miejsce na wypoczynek, spacery a nie na rozwijanie miasta :) Niech się Pan nie dziwi, że mieszkańcy myślą raczej o swojej najbliższej okolicy. Jest na to rozwiązanie, skuteczne a co za tym idzie rozwiązanie które bardzo aktywizuje i włącza tych mieszkańców w życie miasta. Jakie? Dużo zapożyczył Pan podczas kampanii to może warto niech Pan jeszcze przypomni sobie co proponowali także inni. Na tym etapie już nikt nie będzie czynił zarzutu. ma Pan jeszcze trochę czasu więc jeszcze wiele można zrobić. Powodzenia!!!

    mieszkaniec


    2020-11-30 14:09:11
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Typowe dla PiS-u, straż puszcza z torbami tak jak cały kraj!

    !!!!!


    2020-11-30 12:25:42