Środa, 8 Lipiec, Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety -

Reklama


Reklama

Muzyki zew czyli zaproszenie do szkoły muzycznej


Sport kształtuje ciało, a muzyka – duszę. Warto więc poświęcić nieco uwagi nie tylko nowej szkole samorządowej (sportowej), ale i tej, którą Szczytno może szczycić się już od dziesięcioleci. Szczycieńska Szkoła Muzyczna I stopnia to miejsce szczególne. Obecnie zaprasza nie tylko dzieci, które pragną rozwinąć swoje muzyczne talenty, ale także świętuje 10-lecie istnienia swojej sali koncertowej. O tym opowiada dyrektor placówki Anna Dramowicz.Jakie instrumenty cieszą się największym powodzeniem chętnych do nauki?

 

Głównie fortepian, skrzypce i gitara, ale chciałabym zwrócić uwagę na inne, bardzo kuszące propozycje.

 

Czyli…?

 

W styczniu tego roku zadebiutował szkolny big-band. Przyjemnie było słuchać i patrzeć na zadowolone twarze. Cóż - takie wspólne muzykowanie to prawdziwa frajda! Zapraszamy do nauki gry na klarnecie, saksofonie, trąbce i flecie.

 

Czy są jeszcze inne zespoły?

 

W tym roku nasz zespół akordeonowy odniósł liczący się sukces na niwie regionalnej. A region „muzyczny”, wg podziału MKiDN, obejmuje województwo warmińsko-mazurskie i podlaskie. Uczestnicy byli również „zawodowi”: uczniowie szkół muzycznych. Cieszymy się sukcesem i zachęcamy do gry na akordeonie.


Reklama

 

 

Jak przebiegają zajęcia w szkole muzycznej?

 

Nauka gry odbywa się indywidualnie dwa razy w tygodniu po 30 lub 45 min. Zespoły instrumentalne i chór mają próby dwie godziny lekcyjne tygodniowo. Oczywiście, zanim dojdzie do gry zespołowej, trzeba opanować umiejętność gry na instrumencie. Uczniowie młodsi uczęszczają również na lekcje rytmiki, wszyscy kształcą słuch pod okiem fachowców.

 

Rodzice ponoszą jakieś opłaty za tak ekskluzywną szkołę?

 

Nauka jest bezpłatna. Jedynym obciążeniem jest opłata na Radę Rodziców, której wysokość ustalają rodzice. Zauważyłam, że rodzice chętnie dokonują tej ogólnej „zrzutki”, a dzieci cieszą się różnymi atrakcjami.

Reklama

 

Czy uczniowie mają możliwość prezentacji swoich umiejętności?

 

Bez ograniczeń. Szkoła dysponuje piękną salą koncertową. Właśnie obchodzimy 10-lecie jej otwarcia. Zapraszamy do wysłuchania koncertu, który można „wywołać” kliknięciem na różne elementy urodzinowego tortu na naszej stronie psmszczytno.pl. Takie „słodycze” na pewno nie zaszkodzą.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Giełda samochodowa w Szczytnie zaprasza na niedzielę
  Super. Pozdrawiam

  Arek


  2020-07-07 23:08:30
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Stawiam tezę że jesteś pracownikiem ratusza i głosujesz na trzaska. Krótki wpis a tyle pogardy do osób bezrobotnych. Brawo ty.

  mol \"do mol\"


  2020-07-07 22:35:53
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  ale nie rzadko tą zieleń sami niszczymy, proszę zobaczyć na ul. Władysława IV jak co niektórzy mieszkańcy na pasie zieleni urządzili sobie parkingi...czy tak można?, dlaczego za ten zniszczony pas zieleni nikt nie odpowie? A mała biel przy miejskiej pasiece, grupki amatorów różnych używek wokół urządzili sobie śmietnik oraz wyżywają się na pobliskiej roślinności.....

  Kreti


  2020-07-07 22:07:13
 • Zaginął 52-letni mieszkaniec Leleszek, trwają poszukiwania
  Tyle co wydają na poszukiwanie to by dali 200 zł dla jasnowidza Jackowskiego i znacznie szybciej by odnaleźli go.

  Czas ucieka.


  2020-07-07 18:56:21
 • Czujne kamery i burmistrz
  No i trzy bite głosy w wyborach już Krzysiu masz.

  Tomasz


  2020-07-07 18:51:51
 • Czujne kamery i burmistrz
  Dobrze,że był monitoring,bo ostatnio działa podpalacz w Dąbrowscy,palą się stodoły i samochody,a policja umorzą sprawy,zamiast szukać sprawców,tyle policji w Szczytnie i co?Trzeba liczyć na Ostrołękę,która zajęła się podpalenie samochodów w Myszyncu

  Iga koziel


  2020-07-07 18:38:27
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Panie Wilczek, posiadam paragon za wymianę szyby, która to została uszkodzona na trasie Szczytno-Lipowiec po wysypaniu przez wasze służby tych kamieni. Czy postawienie znaków ograniczających prędkość pojazdów do 40km/h pańskim zdaniem rozwiązuje problem? Kto zwróci mi poniesiony koszty ?

  k.arzyna


  2020-07-07 18:25:15
 • Czujne kamery i burmistrz
  No super... Ale już ubytków lampek to nikt nie zauważył ... ( Przy altance gdzie obecnie stacionują dzielni ratownicy ) oczywiście to nie oni to zrobili bo tej lampki brakuje już od wiosny ... Tu bolszewicka czujność służb zawiodła ... A szkoda bo molo jest dla nas i każdy kto tam przychodzi powinien korzystać z niego rozsądnie i nie robić trzody ... Czy ktoś u siebie w domu się tak zachowuję ??? Powinna się w końcu zmienić nam ta mentalność z komuny że to co wspulne to niczyje i można robić z tym co się chce

  Pan.M


  2020-07-07 15:49:27
 • Policjanci ukarali... policjantkę
  Wielkie mi hallo ! , kolizja jakich wiele wszędzie.

  Ale mi sensacja.


  2020-07-07 14:11:17
 • Dowóz uczniów z „postojowym”
  A może w czasie tego \"postojowego\" odpłatnie mogliby jeździć mieszkańcy do miasta załatwić swoje sprawy,jak to mówią wilk syty i owca cała.

  Żeby za darmo nie płacić.


  2020-07-07 14:02:53