Reklama


Reklama

Muzyki zew czyli zaproszenie do szkoły muzycznej


Sport kształtuje ciało, a muzyka – duszę. Warto więc poświęcić nieco uwagi nie tylko nowej szkole samorządowej (sportowej), ale i tej, którą Szczytno może szczycić się już od dziesięcioleci. Szczycieńska Szkoła Muzyczna I stopnia to miejsce szczególne. Obecnie zaprasza nie tylko dzieci, które pragną rozwinąć swoje muzyczne talenty, ale także świętuje 10-lecie istnienia swojej sali koncertowej. O tym opowiada dyrektor placówki Anna Dramowicz.Jakie instrumenty cieszą się największym powodzeniem chętnych do nauki?

 

Głównie fortepian, skrzypce i gitara, ale chciałabym zwrócić uwagę na inne, bardzo kuszące propozycje.

 

Czyli…?

 

W styczniu tego roku zadebiutował szkolny big-band. Przyjemnie było słuchać i patrzeć na zadowolone twarze. Cóż - takie wspólne muzykowanie to prawdziwa frajda! Zapraszamy do nauki gry na klarnecie, saksofonie, trąbce i flecie.

 

Czy są jeszcze inne zespoły?

 

W tym roku nasz zespół akordeonowy odniósł liczący się sukces na niwie regionalnej. A region „muzyczny”, wg podziału MKiDN, obejmuje województwo warmińsko-mazurskie i podlaskie. Uczestnicy byli również „zawodowi”: uczniowie szkół muzycznych. Cieszymy się sukcesem i zachęcamy do gry na akordeonie.


Reklama

 

 

Jak przebiegają zajęcia w szkole muzycznej?

 

Nauka gry odbywa się indywidualnie dwa razy w tygodniu po 30 lub 45 min. Zespoły instrumentalne i chór mają próby dwie godziny lekcyjne tygodniowo. Oczywiście, zanim dojdzie do gry zespołowej, trzeba opanować umiejętność gry na instrumencie. Uczniowie młodsi uczęszczają również na lekcje rytmiki, wszyscy kształcą słuch pod okiem fachowców.

 

Rodzice ponoszą jakieś opłaty za tak ekskluzywną szkołę?

 

Nauka jest bezpłatna. Jedynym obciążeniem jest opłata na Radę Rodziców, której wysokość ustalają rodzice. Zauważyłam, że rodzice chętnie dokonują tej ogólnej „zrzutki”, a dzieci cieszą się różnymi atrakcjami.

Reklama

 

Czy uczniowie mają możliwość prezentacji swoich umiejętności?

 

Bez ograniczeń. Szkoła dysponuje piękną salą koncertową. Właśnie obchodzimy 10-lecie jej otwarcia. Zapraszamy do wysłuchania koncertu, który można „wywołać” kliknięciem na różne elementy urodzinowego tortu na naszej stronie psmszczytno.pl. Takie „słodycze” na pewno nie zaszkodzą.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Jak gostek będzie dobrze kopulował to go nie zje. Każda zechce by wrócił raz jeszcze.

  Prokreator


  2020-09-22 16:36:34
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Panie Krzysztofie znam Pana od przdszkola i Pańskich rodziców iwszystko co Pan powiedział jest miłą kwintesencją tego że młodzież rozwija swoje pasje.Jestem mamą córki Sylwii która uwielbiała taniec i za swoją pasją po gimnazjum pojechała 200 km do Bialego Stoku i skończyła szkołę teatralno taneczną.Szkoda że dzisiaj nie rozwija tej pasji.Pamiętam jak jeszcze w gimnazjum brała udział w Dziadku do Orzechów wystawianych przez Ilonę Pawlowicz w Filharmonii Olsztyńskiej .Pół roku prób i 2 tygodnie koncertów codziennie.Staraliśmy się pomagać dowozić córkę.Wspieraliśmy ją.Byłam badzo dumna gdy wśród wszystkich osób 200 tancerzy i 90 osób orkiestry na finałowej scenie była również moja córka.Ale wiem też jak ciężka jest praca na scenie.Dlatego trzymam za Pana Kcióki.Obecnie moja córka jest również w Gdyni chodziła z resztą z Panem do przedszkola i chyba podstawówki jesteście rówieśnikami.Poproszę żeby kupiła nam bilety na Pana spektakl specjalnie przyjedziemy ekipą ze Szczytna.

  Kaczmarczyk Małgorzata


  2020-09-22 06:49:46
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  To jest chore. Rodzice nie pamiętają, jak za ich czasów było trudno dostać się do szkoły, zwłaszcza zimą, kiedy trzeba było chodzić po głębokim śniegu przy wysokim mrozie. Swoja złością robicie krzywdę swoim dzieciom. Zastanówcie się co robicie!

  Obserwator


  2020-09-21 21:13:00
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Biskupiec jest w powiecie olsztyńskim , i tam szukaj liczby zakażeń osób.

  Do tabela.


  2020-09-21 19:50:40
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Gdzie w tych liczbach zakażeń z powiatów jest Biskupiec ?.

  Tabela.


  2020-09-21 16:08:24
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Miasto niby na Mazurach. Powinno nastawiać się na turystykę, ale tanich noclegów nie ma. Schronisko ze skromnymi pokojami i niskimi cenami to mus. Powinno być w Szczytnie co najmniej jedno. To wstyd, że miasto pozwoliło na to, że zostało zamknięte.

  Kowal


  2020-09-21 15:03:15
 • „Blokada” rowerowej ścieżki, poprawi bezpieczeństwo
  Warto jeszcze wspomnieć, że jest to jedyny fragment oddanej ścieżki, gdzie nie zdjęto torów. Przechodząc z rowerem lub przejeżdżając na rolkach przez jezdnię, w szczelinach może utknąć kółko, człowiek/rower się przewróci, a że wielu kierowców w tym miejscu nie zwalnia - można już się nie podnieść. Powinni zainstalować \"leżących policjantów\" z obu stron. Dziwne, że tego nie zrobili, jakby nie wiedzieli, że w Polsce ograniczeni prędkości są tylko do ozdoby. No, ale poczekamy, prędzej czy później ktoś wpadnie pod samochód i wtedy zwalniacze dla kierowców się pojawią.

  Kowal


  2020-09-21 14:57:25
 • „Blokada” rowerowej ścieżki, poprawi bezpieczeństwo
  To proste i bez dyskusji, czy trzeba , czy nie trzeba, a może?. Przed otwarciem ścieżki powinno być zabezpieczenie, żeby można było przejść, nie wjechać pod pojazd. Czy rządzący nie widzą jak nie mają swojej zdrowej wyobraźni, że nigdzie w Polsce ani na świecie takiego bubla nie popełniają. Np Polska - Połczyn Zdrój niech tam pojadą i zobaczą jak jest zabezpieczona 40 km ścieżka na całej długości.

  Krys


  2020-09-21 10:21:27
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Wójt podjął bardzo dobrą decyzję... Skoro nie ma wymaganych 3km to po co dowóz, kiedy ja chodziłam tam do szkoły moja droga przekraczała 3km i były Pan wójt nie dał żadnego dowozu, więc to dobra wola... A do Pani ,,Gość\"... Część z dzieci z tej całej rodziny ma bliżej do nowego przystanku... Więc w czym problem. Problem leży w Was matkach... Dzieci same nie rozumieją czemu mamy każą im chodzić na przystanek który znajduje się dalej, skoro zrobili im przystanek bliżej.

  Mieszkanka


  2020-09-21 10:16:46
 • Porachunki, jak w gangsterskim filmie
  Jakiej kradzieży dopuścił się niby 33-latek??

  O co chodz


  2020-09-21 08:45:25