Środa, 26 Czerwiec, Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Muzeum podziękowało darczyńcom i dobrodziejom (zdjęcia)


W Muzeum Mazurskim w Szczytnie odbyło się Doroczne Spotkanie Darczyńców i Dobrodziejów. Podczas spotkania kierownik muzeum Klaudiusz Woźniak podsumował wszystkie wydarzenia zorganizowane w 2017 roku.Były to przede wszystkim wystawy, konferencje, spotkania autorskie, warsztaty oraz imprezy, z których największym przedsięwzięciem był niewątpliwie Mazurski Jazz Jarmark zorganizowany w sierpniu. Najważniejszym punktem spotkania były podziękowania i uhonorowanie wszystkich darczyńców, sponsorów, donatorów, którzy w różny sposób wsparli działalność naszej szczycieńskiej placówki.

 

W spotkaniu uczestniczyła Sylwia Jaskólska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, Starostwo Powiatowe w Szczytnie reprezentował sekretarz Stefan Januszczyk. Zaproszeni goście skierowali wiele ciepłych słów do pracowników muzeum, dobrodziejów i darczyńców, którzy przyczyniają się do zwiększania zbiorów oraz wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego regionu.

 

Po wręczeniu okolicznościowych dyplomów i zakończeniu części oficjalnej wystąpiła olsztyńska wokalistka Marta Andrzejczyk prezentując repertuar z gatunku piosenki aktorskiej, poezji śpiewanej. Wykonała również piosenki Ewy Demarczyk i Jacka Kaczmarskiego wzbogacając swój występ o własne przerywniki i wątki kabaretowe.


 

Miłym zaskoczeniem było pojawienie się pod koniec spotkania Dyrektora Biura Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego Wiktora Marka Leyka, który podarował do muzealnego księgozbioru reprint Kancjonału Pruskiego wydanego specjalnie z okazji 500-lecia Reformacji. Spotkanie zakończyły tradycyjnie wspólne kuluarowe rozmowy w sali kafli mazurskich. Impreza ma charakter otwarty, tak więc organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na kolejne spotkanie za rok.

 Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
  jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
  Autor: marek
  2019-06-26 15:25:12
 • Dwie dekady śpiewania Kantaty
  Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
  Autor: Tomasz
  2019-06-25 22:43:55
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Lichwa....
  Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
  2019-06-25 22:41:10
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-06-25 13:39:42
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
  Autor: Zbigniew
  2019-06-24 23:50:51
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
  Autor: Emil
  2019-06-24 21:08:35
 • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
  Na kolację zabiorę babcie
  Autor: Martyna karolewska
  2019-06-24 19:21:33
 • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
  Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
  Autor: Przedsiębiorca
  2019-06-24 12:40:56
 • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
  A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
  Autor: Xyz
  2019-06-23 16:42:37
 • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
  W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
  Autor: Tadeusz Rosiński
  2019-06-23 14:40:48