Reklama


Reklama

Muzeum otwiera się dla zwiedzających


Od wtorku, 16 czerwca otwiera się dla zwiedzających Muzeum Mazurskiego w Szczytnie. Wprowadzone będą jednak pewne obostrzenia i ograniczenia.Wszyscy zwiedzający muszą posiadać maseczki, obowiązkowo zdezynfekować ręce po wejściu do muzeum oraz zachować podczas zwiedzania odstęp miknimum 2 metrów pomiędzy sobą. Ta odległość nie dotyczy oczywiście rodzin i osób współmieszkających. Pracownicy podczas kontaktu ze zwiedzającymi muszą posiadać założone przyłbice lub maseczki, oraz w niektórych sytuacjach jednorazowe rękawiczki.


Reklama

 

Muzeum zachęca wszystkich, którzy jeszcze nie zwiedzili nowej, stałej wystawy historycznej, która w formie trzech ekspozycji przedstawia pradzieje ziemi szczycieńskiej, okres średniowiecza oraz historię nowożytną naszego grodu.

 

 

Najlepiej odwiedzić placówkę i dowiedzieć się czegoś więcej o historii naszej małej ojczyzny również od przewodników. Warto jeszcze przypomnieć, że wystawa czasowa „Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy” wypożyczona z Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie przedstawiająca zarys dziejów jednego z najpotężniejszych plemion pruskich będzie gościć w Muzeum w Szczytnie tylko do końca czerwca.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze