Wtorek, 16 Kwiecień
Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina -

Musioł zapewnił spokój Omulwi

Piłkarze Omulwi Wielbark ograli Victorię Bartoszyce 3:1. Dwie bramki dla Omulwi strzelił Damian Musioł. Mimo wygranego meczu trener wielbarczan ma niedosyt.

Omulew Wielbark - Victoria Bartoszyce 3:1 (2:0)

Bramki Omulew: Mateusz Abramczyk 29', Damian Musioł 36', Damian Musioł 70'

Bramki Victoria: Kamil Kozera 47'

Skład podstawowy: Grzegorz Woźny, Sebastian Nowakowski (87'), Damian Musioł (80'),

Michał Murawski, Mariusz Miłek, Michał Kwiecień, Łukasz Gut (86'), Krystian Gąsiewski, Arkadiusz Cieślik, Andrzej Bagiński, Mateusz Abramczyk (89').

Skład rezerwowy: Damian Zarzycki, Daniel Włodkowski, Mateusz Tabaka (89'), Tomasz Przybysz, Cezary Nowakowski (87'), Jakub Krupiński (86'), Bartek Kosiński (80').

Zagraliśmy lepiej niż w meczu z Jezioranami, ale wciąż nie jestem zadowolony z naszej gry – mówi Mariusz Korczakowski, trener Omulwi. - Zwycięstwo zasłużone, ale i rywal nie był wymagający. Mecz powinniśmy zakończyć tak naprawdę już w pierwszej połowie. Mogło być 5:0. A niestety, było zaledwie 2:0. W drugiej połowie podarowaliśmy rywalom rzut karny, który napastnik z Bartoszyc zamienił na bramkę i było już 2:1. Wdarła się nerwowość. Goście dwukrotnie mocno zagrozili naszej bramce. Było naprawdę niebezpiecznie. Grę uspokoił dopiero Damian Musioł, który strzelił bramkę na 3:1. Chwilę potem mieliśmy szanse na 4:1, ale wciąż brakuje nam skuteczności. Mam nadzieję, że za jakiś czas ona przyjdzie i nasze pojedynki będą mniej nerwowe.

Czy koronawirus wpłynął na poziom gry drużyn w klasie okręgowej? - Zdecydowanie tak – mówi Korczakowski. - Część ekip miała czas, aby się wzmocnić, tak jak na przykład Szczytno. Inne są rozregulowane i nie mogą odpalić, tak jak Orzysz, czy Reszel. Ale liga jest długa, potrwa do czerwca, dlatego niczego nie można przesądzić.

Vęgoria Węgorzewo - Żagiel Piecki 1:1

Śniardwy Orzysz - Łyna Sępopol 2:2

Rominta Gołdap - Wilczek Wilkowo 1:0

Orlęta Reszel - MKS Jeziorany 2:2

Cresovia Górowo Iławeckie - Kłobuk Mikołajki 1:1

DKS Dobre Miasto - Czarni Olecko 1:1

1. DKS Dobre Miasto 2 4