Środa, 8 Grudzień
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza -

Reklama


Reklama

Murgrabia uległ Góralowi z Mazur


Rafał Kot ze Szczytna wygrał Spacer Murgrabiego. To zimowy bieg na dystansie 51 km, który odbywał się w ramach Zimowego Janosika. Na dystansie naszego zawodnika wystartowało aż 350 osób.Zimowy Janosik oferował kilka dystansów w przedziale od 10 do 51 km. Start znajdował się w Bachledowej Polanie na Słowacji.


Reklama

 

- Następnie biegliśmy przez drewnianą kładkę w koronach drzew i wieżę widokową, z której była przepiękna panorama Tatr – relacjonuje Rafał Kot. - Dalej przez Osturnię, wbiegaliśmy na stronę polską i przez Łapsze Niżne i Dursztyn dobiegaliśmy do mety przy elektrowni wodnej w Niedzicy.

 

Pogoda biegaczom spłatała figla i zamiast zimy rywalizowali „wiosną”.

Reklama

 

- Zdecydowana większość trasy stała się lodowiskiem – mówi Kot. - Zamiast szybko biec trzeba było skupić całą uwagę na bezpieczeństwie, a kto nie miał nakładek na buty albo raczków, to zaliczył upadek nie raz. Ja sam leżałem chyba z 5 razy. Ostatecznie udało się zaliczyć pierwsze w tym roku zwycięstwo z czasem 4:38:46.

 

Oprócz Rafała Kota Szczytno reprezentowali też Józek Zdunek z KB Jurund (msc 113, czas 6:52:48), a Wojtek Białobrzewski poradził sobie z trasą 20+ km Zawiany Pyzdra (msc 121, czas 2:53:04).Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama