Niedziela, 5 Kwiecień, Imieniny: Ireny, Kleofasa, Wincentego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Murgrabia uległ Góralowi z Mazur


Rafał Kot ze Szczytna wygrał Spacer Murgrabiego. To zimowy bieg na dystansie 51 km, który odbywał się w ramach Zimowego Janosika. Na dystansie naszego zawodnika wystartowało aż 350 osób.Zimowy Janosik oferował kilka dystansów w przedziale od 10 do 51 km. Start znajdował się w Bachledowej Polanie na Słowacji.


Reklama

 

- Następnie biegliśmy przez drewnianą kładkę w koronach drzew i wieżę widokową, z której była przepiękna panorama Tatr – relacjonuje Rafał Kot. - Dalej przez Osturnię, wbiegaliśmy na stronę polską i przez Łapsze Niżne i Dursztyn dobiegaliśmy do mety przy elektrowni wodnej w Niedzicy.

 

Pogoda biegaczom spłatała figla i zamiast zimy rywalizowali „wiosną”.

Reklama

 

- Zdecydowana większość trasy stała się lodowiskiem – mówi Kot. - Zamiast szybko biec trzeba było skupić całą uwagę na bezpieczeństwie, a kto nie miał nakładek na buty albo raczków, to zaliczył upadek nie raz. Ja sam leżałem chyba z 5 razy. Ostatecznie udało się zaliczyć pierwsze w tym roku zwycięstwo z czasem 4:38:46.

 

Oprócz Rafała Kota Szczytno reprezentowali też Józek Zdunek z KB Jurund (msc 113, czas 6:52:48), a Wojtek Białobrzewski poradził sobie z trasą 20+ km Zawiany Pyzdra (msc 121, czas 2:53:04).Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
  Ten budynek obudowujący wieżę rozebrać, a wieżę odnowić i zabezpieczyć przed dalszym niszczeniem. I to by poprawiło uśmiech na twarzy mieszkańców i turystów. ????????

  Mieszkaniec Szczytna


  2020-04-04 17:59:25
 • Do 11 kwietnia zakaz wstępu do lasów i parków narodowych
  Przesada, że nie można iść do lasu...gruba przesada, w lesie każdy może znaleść swoją ścieżkę i tylko na zdrowie taki spacer może wyjść.... Sami nie wiedzą co robią....dno!!!

  Nowa


  2020-04-04 17:57:50
 • Morawiecki z Jurandem za obwodnicę Szczytna
  Szczytno znowu ma pecha. Epidemia coronowirusa pokrzyżuje plany.

  Były mieszkaniec


  2020-04-04 17:49:18
 • Radni pomogli ratownikom walczyć z koronawirusem
  To dobrze że osoby publiczne wspierają służbę zdrowia w tym trudnym czasie, jednak to co widzimy to klasyczny przykład OBŁUDY. Mamy Wielki Post więc taki cytat sam się narzuca na myśl: „Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.” Radni za parę tysięcy próbują sobie zrobić reklamę bo przecież z normalnych działań ich nie możemy kojarzyć. Czy ktoś kojarzy Waldemara Zimnego, Arkadiusza Myslaka albo Aleksandrę Kobus-Drężek z jakiejś działalności w Radzie Miasta? Nie bo oni kompletnie nic nie robią. Biorą kasę za nic a teraz dali po kilkaset złotych i trąbią o tym dookoła. OBŁUDA!

  Marek


  2020-04-04 13:59:14
 • Radni pomogli ratownikom walczyć z koronawirusem
  Trzeba powiedzieć że to bardzo tani marketing polityczny...dać po kilkaset złotych z bardzo wysokiej diety, następnie polecieć do prasy i się pochwalić, a potem w komentarzach atakować swoich kolegów i koleżanki z rady za to że też nie zrobili tak jak oni... czyli nie latają z każdą darowizną do pracy. Bo tego czy inni radni dają na szczytny cel nie wiemy, bo nie każdy ma takie parcie na chwalenie się jak Kiersikowski, Trochmowicz czy Kobus-Drężek...Jedno jest pewne, państwo radni myślą że za kilkaset złotych są w stanie kupić szacunek i poważanie wyborców, więc nie mają najlepszego zdania o swoich wyborcach. Współczuję tym którzy na nich głosowali.

  Obserwator


  2020-04-04 13:48:52
 • O perspektywach przedsiębiorców...
  do \"do dr\". mój post\" Dwóch doświadczonych menadżerów- na pewno coś wymyślą. Głowy nie od parady.\" w moim zamierzeniu miał mieć wydźwięk ironiczny, a ty odebrałeś go dosłownie.

  dr


  2020-04-04 12:00:07
 • Radni pomogli ratownikom walczyć z koronawirusem
  Szacunek za działanie. Naprawdę, słowa uznania. Ale może warto spojrzeć na to szerszym okiem a nie tylko na to co widać w mediach bądź prasie? Może warto wspomnieć że niektórzy działają i nie mają przy tym powodów do pokazywania tego publicznie? Z tego co się orientuję to opozycja również zadziałała na dobro szpitala. Czemu się o tym nie mówi? Może po prostu wystarczy działać a nie się pokazywać. Chce wierzyć w szczere chęci koalicji, która oddała swoje diety na cel walki z wirusem, tylko że niestety wcześniej nie chcieli pozwolić na ich obniżkę. Już wtedy można było sobie pozwolić na przeznaczenie tych pieniędzy w celu wyposażenia szpitala. Jeżeli się mylę (mam taką nadzieję) i wypisani w artykule radni niosą pomoc ze szczerego serca to może zamiast się chwalić, że to ONI dali pieniądze, to może niech powiedzą prawdę, że to wszyscy mieszkańcy Szczytna się złożyli, bo w końcu to ich pieniądze, a nie Pana Kiersikowskiego czy Pana Trochimowicza, bo oni sami siebie na radnych nie wybrali...

  Obserwator


  2020-04-04 11:45:32
 • Uśmiech w czasach zarazy - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Ale czemu tylko /reżimowa/ walmy jasno /kurwizja/, z drugiej strony mamy /szczujnię z Wierniczej/, albo /pisiory/ i /peerelowską hołotę/. Kalizm w czystej postaci. Nie ma argumentów, są epitety, jedni drugich traktują jak podludzi święcie wierząc, że racja z całą pewnością leży po ich stronie. Nawet w tak trudnych chwilach trzeba walić w /pisiora/, /leminga/ pałą. Uodpornijmy się na dyskusję, argumenty - wyśmiewanie oponentów, poniżanie ich to właściwa droga. Słuchajmy, czytajmy i oglądajmy tylko tych, z którymi się zgadzamy - jedni wyborczą i neewsweeka, drudzy w sieci i gazetę polską. Nienawiść i chęć upodlenia /przeciwnika/. Taki Tam i marco przed nikim się nie ukrywają - używają nicków - to jest normalne, w Internecie większość ludzi posługuje się nickami z różnych względów. Pan, jako autor co oczywiste przedstawia się imieniem i nazwiskiem ale nie może Pan zarzucać czytelnikom, że podpisują się nickami. Zresztą między innymi przez postawę, jaką Pan prezentuje nie dziwię się, że ludzie nie chcą podawać nazwisk - może szef, przełożony jest /prawdziwym patriotą/, lewakiem, czy /platfusem/ po co robić sobie kłopoty. Nie strzelił Pan celnie, strzelił Pan sobie w kolano.

  MJS Blue


  2020-04-04 09:05:49
 • Uśmiech w czasach zarazy - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Szanowny Panie Mądrzejowski. Ostatnio niemalże w każdym felietonie zahacza Pan dość mocno o politykę i pisze potem \" miód na moje serce\". Ja mam po prostu dość tego ciągłego kopania się, tej wojenki polsko-polskiej, w której pan tak ochoczo uczestniczy i jeszcze duma Pana rozpiera, że trafił Pan w punkt. Pytam po co? Pozdrawiam.

  Taki Tam


  2020-04-04 08:09:56
 • Rozogi i gmina Szczytno z nielegalnymi zgromadzeniami
  Cyrk kurcze cyrk

  Ziom


  2020-04-04 05:50:29