Sobota, 4 Lipiec, Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda -

Reklama


Reklama

Można spróbować już piwa Jurand


Legenda powróciła – od dziś można spróbować piwa Jurand. Na razie pojawi się ono jedynie w czterech pubach na ternie Szczytna: Pub "Pod Semaforem" (ul. Kolejowa 1), Pub META (Ul. Jeziorna 9) oraz ANTYK CAFE ( Plac Juranda 2/2) i Pub GAMA (Ul. Skwer Klenczona 1).W wersji promocyjnej Jurand będzie dostępny jedynie, jako pils i będzie można kupić je z nalewka.


Reklama

 

Reklama

 

- Wiem, że nasi lokalni fani wyczekują tego piwa od dawna – mówi Jakub Gromek, główny akcjonariusz i pomysłodawca Mazurskiej Manufaktury Alkoholi, która jest właścicielem browaru w Szczytnie. - Piwo jest uwarzone, ale wciąż czekamy na etykiety do butelek. Nie chcemy jednak marnować czasu, i dlatego porozumieliśmy się z lokalnymi partnerami i dostarczyliśmy im limitowaną ilość piwa do degustacji. Chodzi o to, aby nasi fani mogli spróbować go nieco szybciej, niż pojawi się ono na sklepowych półkach.

 

 

 

Jak zapewnia Jakub Gromek receptura Juranda jest niemal identyczna z tą legendarną sprzed lat.

 

- Trzymamy się pierwotnej receptury – mówi Gromek. - Ale część słodu i półproduktów nie jest już dostępna na rynku, zmieniły się też techniki produkcji słodu. Ale staraliśmy się, jak najbardziej odwzorować wersję piwa Jurand, która była tak lubiana. Jestem przekonany, że nasz Jurand będzie równie dobry.

 

 

Ostatni raz piwo Jurand na rynku obecne było około 13 lat temu. Akcja promocyjna w szczycieńskich pubach potrwa do końca lipca. Po tym czasie Jurand, już w butelkach i dwóch wersjach, powinien pojawić się na sklepowych półkach.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Baranowo i Opaleniec z nową drogą
  Tor wyścigowy otwarty .

  Będzie się działo.


  2020-07-03 12:57:45
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Z calym szacunkiem dla seniorow. Ale to mlodziez trzeba zachecac do zycia a rozrywek dla seniorow juz starczy. \"Marne nam te pokolenie rośnie. \" dzieki waszym pokoleniom kraj wyglada jak wyglada :) nasze pokolenia jeszcze nie mialy okazji sie wykazac :) Dziekuje i pozdrawiam

  esges


  2020-07-03 12:53:43
 • 20 i 21-latek włamali się do audi
  Dobrze że ich złapali, powinni łapy poucinać. Ale ciekawi mnie jak szybko ustalili policjancji kto to był i gdzie są? Kamerka może albo ktoś ich widział jak kradli?

  tyklos


  2020-07-03 11:37:03
 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Już nie działają, sanepid zamknął.

  Turysta 2


  2020-07-03 11:04:09
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  A co ma oferować. W normalnej rodzinie dzieci odkrywają w sobie zainteresowania w trakcie rozwoju i dzięki rodzicom je kontynuują. Czego wy oczekujecie, że całe życie ktoś wam coś będzie dawał, a wy będziecie tylko wybierać, przebierać to tak a to nie. Społeczeństwo mamy coraz bardziej roszczeniowe ale to dawanie się szybko skończy. Przyjdzie taki moment że trzepniecie doooopą o glebę i będzie ból, bo umiecie tylko brać a od siebie to już nic. Marne nam te pokolenie rośnie.

  Mieszkaniec


  2020-07-03 10:58:09
 • Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?
  Furczak na jedno skrzyżowanie kierować ruchem, Grzegorczyk na drugie. Potem Zmiana. Nadzór proponuję Rybińskiej.

  Ha Ha


  2020-07-03 10:52:11
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Seniorów seniorów seniorów, wszędzie wszystko dla seniorów. Ja się pytam co miasto oferuje młodzieży? I od razu odpowiadam - NIC. Chodzi mi o młodzież w wieku 18 +. Poza pójściem do baru, na ławkę do parku, uprawianiem sportu nic tu się nie dzieje. Wiem, że teraz covid, ale nie było covida i też d**a była. DiN raz że tragedia, dwa słabe od kilku lat i tylko 3 dni. Dla seniorów budowane są świetlice a biblioteki przenoszone w mniejsze lokale..., mają miejsca do spotkań. Później dziwne że na ławkach w parku bronxy są pite

  kjjgdvjhasv


  2020-07-03 10:35:49
 • 22-latek wpadł w szał - wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi
  Jak taki silny , dać mu pracę społeczne do wykonania przez miesiąc.

  Temida


  2020-07-03 10:32:42
 • 22-latek wpadł w szał - wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi
  Siła ,, jabola\'\' jest duża Ѽ

  hrabia


  2020-07-03 09:30:58
 • Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?
  Czy ta ulicą nie ma radnego ? Tam przecież Furczak i Grzegorczyk urzędują ale już po wyborach to ciężko ich znaleźć zajęci bardzo. Ciekawe czy będą mieli pokorę i odwagę znów od drzwi do drzwi pukać przed wyborami ? Zapewne tak bo pokora i pracowitość to słowa z języka Chińskiego.

  Darek


  2020-07-03 08:48:18