Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

„Morsowe” maseczki trafiły do medyków


Członkowie Stowarzyszenia Morsy Reset Szczytno wsparli szczycieńskich medyków. Przekazali im ponad 400 maseczek ochronnych, które własnoręcznie wykonali.Czas pandemii wprowadził mnóstwo ograniczeń – mówi Jarosław Kordek, szef komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Morsy Reset Szczytno. - Nie możemy zorganizować naszych sztandarowych i cyklicznych wydarzeń, ale nie oznacza to, że nie działamy. Przykładem jest nasza akcja „maseczka dla medyka”. Zorganizowaliśmy zbiórkę. Za zebrane pieniądze kupiliśmy potrzebne materiały: bawełna, fizelina, gumki. A nasze foczki je uszyły.


Reklama

 

W szycie maseczek zaangażowały się głównie Milena Siwek - koordynatorka ze Szpitalem powiatowym w Szczytnie, Justyna Kowalczyk, kosmetyczka Metamorfoza, Agnieszka Mierzejewska - księgowa z Firmy Makarony SAS oraz Ewa Górska.

 

Dziś maseczki zostały przekazane na ręce dyrektorki Szpitala Powiatowego w Szczytnie Beaty Kostrzewy, która prywatnie też morsuje.

ReklamaKomentarze do artykułu

Taki sobie czytelnik

Ludzie! Nie róbcie sobie PR na gruncie pandemii. Te maseczki mogą używać tylko prywatni ludzie - a nie medycy! Trzeba było stanąć pod Kauflandem, Carefour-em, Lidlem, Biedronką, czy innym supermarketem i rozdawać je przechodniom. Z drugiej strony - czy wiadomo, że osoby, które szyły te maseczki nie są nosicielami koronawirusa? Jak szef szpitala może tak nieodpowiedzialnie postępować?

Jakub Wyrostek

A czy maseczki uzyskały odpowiednią certyfikację by mogły być używane przez zespoły medyczne? To zdaje się dość istotna kwestia

dr

Może Policja z mandatami się pofatyguje. Dowód nie do podważenia. Jeżeli nie to wypadałoby dobrowolnie dokonać wpłaty na jakiś cel. Ci co szyli już ponieśli jakieś koszty, ale Pani Dyrektor mogłaby rozważyć moja sugestię.

dr

Popatrzcie na to towarzystwo, fajnie ze szyli ale zdjęcie idzie w świat. Stoją obok siebie na styk, bez maseczek. Pani Dyrektor-Menager w uśmiechach, bez reakcji. Wszystko na pokaz.

Zbigniew

Dla tych na zdjęciu nie wystarczyło :)

marian

To medycy nie potrzebują maseczek certyfikowanych? :)

JJ

A czemu na zdjęciu bez maseczek i zalecanej odległości od siebie????

Napisz

Reklama


Komentarze