Piątek, 29 Maj, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

„Morsowe” maseczki trafiły do medyków


Członkowie Stowarzyszenia Morsy Reset Szczytno wsparli szczycieńskich medyków. Przekazali im ponad 400 maseczek ochronnych, które własnoręcznie wykonali.Czas pandemii wprowadził mnóstwo ograniczeń – mówi Jarosław Kordek, szef komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Morsy Reset Szczytno. - Nie możemy zorganizować naszych sztandarowych i cyklicznych wydarzeń, ale nie oznacza to, że nie działamy. Przykładem jest nasza akcja „maseczka dla medyka”. Zorganizowaliśmy zbiórkę. Za zebrane pieniądze kupiliśmy potrzebne materiały: bawełna, fizelina, gumki. A nasze foczki je uszyły.


Reklama

 

W szycie maseczek zaangażowały się głównie Milena Siwek - koordynatorka ze Szpitalem powiatowym w Szczytnie, Justyna Kowalczyk, kosmetyczka Metamorfoza, Agnieszka Mierzejewska - księgowa z Firmy Makarony SAS oraz Ewa Górska.

 

Dziś maseczki zostały przekazane na ręce dyrektorki Szpitala Powiatowego w Szczytnie Beaty Kostrzewy, która prywatnie też morsuje.

ReklamaKomentarze do artykułu

Taki sobie czytelnik

Ludzie! Nie róbcie sobie PR na gruncie pandemii. Te maseczki mogą używać tylko prywatni ludzie - a nie medycy! Trzeba było stanąć pod Kauflandem, Carefour-em, Lidlem, Biedronką, czy innym supermarketem i rozdawać je przechodniom. Z drugiej strony - czy wiadomo, że osoby, które szyły te maseczki nie są nosicielami koronawirusa? Jak szef szpitala może tak nieodpowiedzialnie postępować?

Jakub Wyrostek

A czy maseczki uzyskały odpowiednią certyfikację by mogły być używane przez zespoły medyczne? To zdaje się dość istotna kwestia

dr

Może Policja z mandatami się pofatyguje. Dowód nie do podważenia. Jeżeli nie to wypadałoby dobrowolnie dokonać wpłaty na jakiś cel. Ci co szyli już ponieśli jakieś koszty, ale Pani Dyrektor mogłaby rozważyć moja sugestię.

dr

Popatrzcie na to towarzystwo, fajnie ze szyli ale zdjęcie idzie w świat. Stoją obok siebie na styk, bez maseczek. Pani Dyrektor-Menager w uśmiechach, bez reakcji. Wszystko na pokaz.

Zbigniew

Dla tych na zdjęciu nie wystarczyło :)

marian

To medycy nie potrzebują maseczek certyfikowanych? :)

JJ

A czemu na zdjęciu bez maseczek i zalecanej odległości od siebie????

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Niedziela, 2020-05-24 22:16:27

Maseczki zza krat trafiły do potrzebujących

 • Niedziela, 2020-05-10 20:13:38

Diety radnych poszły na maseczki

 • Niedziela, 2020-05-03 12:30:04

Darmowe maseczki trafią do seniorów

 • Czwartek, 2019-03-21 12:54:18

Maseczki na twarzy i szybkie nogi

Reklama


Komentarze

 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Odpowiedź bardzo wyczerpująca i ciekawa. Bez sarkazmu tylko powiem, że mój wcześniejszy komentarz, to bardziej pytanie retoryczne, bo faktycznie jest tak, jak opisał mi przedmówca. Szkoda tylko, że ci sami urzędnicy po godzinach projektują, adaptują projekty, często są kierownikami budowy i mają i mają do tego odpowiednie kwalifikacje, pozwolenia. Oczywiście mają do tego prawo, bo za swoje się uczyli i nikt im tego nie broni, ale gdy trzeba coś zaprojektować w godzinach pracy, to już brakuje, ale mam wrażenie, że chęci a nie kwalifikacji.

  WCpiker


  2020-05-29 11:02:34
 • 33 zarzuty dla... 13-latka
  hahahahahaha co za beton umysłowy podaje jakie kolwiek hasła innym użytkownikom internetu xD

  zenek


  2020-05-29 10:59:08
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Dlaczego uczciwi mają ponosić większe koszty. Skoro brakuje deklaracji to gmina niech to zweryfikuje i wyślę upomnienia o deklaracje do tych, którzy jej jeszcze nie złożyli, tak aby miał deklaracje z każdego gospodarstwa domowego.

  Justyna


  2020-05-29 08:24:14
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  Na zdjęciu widać uchylone okno w srebrnym aucie, to czyli kierowca mógł być w aucie. Po drugie widzimy tylko część całości, co się dzieje po drugich stronach pojazdów. KRZYŚ nie MIŚ

  Krzyś


  2020-05-29 00:09:05
 • „Policjanci” staną na Lanca i Królowej Jadwigi
  Niech radni miasta wezmą pod uwagę cała ulice WładysławaIV bo ta ulica jest bardzo nie niebezpieczna

  Ja


  2020-05-28 20:31:08
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A ja jak patrzę na to zdjęcie to szlag mnie trafia. Bo nie chodzi o niepełnosprawność, tylko o to, jak kierowca jednego samochodu, albo pasażer drugiego pojazdu mogą się do niego dostać. Chyba, że to anorektycy. Ja sam spotkałem się z taką sytuacją przed laty na dziedzińcu ratusza. Lato. Przyjechała rodzina ze Śląska. Żona wyprawiła mnie na oblot miejscowych atrakcji. Chcąc, nie chcąc poszliśmy do muzeum. A tam przed samym wejściem zaparkowany samochód. Blokował kompletnie wejście. Miotały się tam na ganku jakieś kobitki z telefonami, ale nic nie wskórały. Ale w celu pozyskania przychodu wpuściły nas do przybytku wejściem nieoficjalnym, za co im dziękuję. Ale głupota ludzka nie zna granic. Albo arogancja.


  2020-05-28 20:07:37
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Wyjaśniam. W każdym powiatowym urzędzie budownictwa i architektury zasiadają niemal wyłącznie budowlańcy. Architekt jest tam rzadkością. Na ogół trafia tam taki delikwent, któremu nie udało się zaistnieć jako twórca, zatem, żeby jakoś przeżyć, został urzędnikiem. W sumie urzędasem, ponieważ za swoje niepowodzenia mści się jak może na zdolniejszych kolegach, poniewierając nimi w imię urzędowej litery prawa. Tak jest wszędzie. W całej Polsce, a zwłaszcza powiatowej. Warto dodać, że zawodowe uprawnienia nic nie znaczą, jeśli nie należy ów architekt do miejscowej izby, czyli korporacji, gdzie płaci dość solidne stawki za prawo wykonywania zawodu w danym regionie. A kto tu mówi o studentach? Ci, w poważnych sprawach, wyłącznie pracują dla sławy swoich profesorów i wara im od jakiegokolwiek autorstwa. Czyli wniosek. Nie ma tak, żeby coś było tanio. Każdy musi się nachapać, bo nie po to kończył studia. A najwięcej te matoły, którym nie bardzo powiodło się w życiu.

  Do WCpiker


  2020-05-28 19:50:21
 • Do porodu pędzili w policyjnej eskorcie
  Dzieki Bogu wszystko skończyło się dobrze. Nieodpowiedzialnym rodzicom wystawiłabym mandat, jeżeli rozpoczęła się akcja porodowa powinni udać się do najbliższej placówki dla bezpieczeństwa matki i dziecka. Zamiast chwiało się cała akcja powinni pokornie podziękować i nie robić sensacji.

  Andzia


  2020-05-28 14:30:19
 • Puchar Powiatu, jak Puchar Polski
  Super pomysł :)

  Greg


  2020-05-28 13:47:09
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  z makdonaldem w kierunku wielbarka, pelno tam tez wolnych dzialek

  dobry pomysl


  2020-05-28 12:22:23