Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Mniej fajerwerków, to mnie bólu i strachu


Napisali do nas: Wybuchy fajerwerków przed i po Sylwestrze są koszmarem dla zwierząt, a zwłaszcza dla psów i kotów. Akcja nie strzelaj w sylwestra jest wspólną inicjatywą Wolontariuszy Schroniska Cztery Łapy oraz radnego Karola Piotra Furczaka, którzy apelują o rozsądną i mniej huczną zabawę sylwestrową.Nie chodzi tutaj by całkowicie zrezygnować ze strzelania, na przykład do pokazu fajerwerków organizowanych przez Urząd Miasta można przygotować naszych czworonogów, można podać jakieś tabletki uspokajające i trwa to tylko mniej więcej 5 minut.

 

 

Najgorsze są uliczne wystrzały zaczynające się już kilka dni przed Sylwestrem i trwające nawet do 2 stycznia, co roku zdarzają się incydenty, że jakiś oszołom bo inaczej tego nie można nazwać, wrzuci petardę do schroniska. Psy ze strachu gryzą siatki odrodzeniowe, kaleczą sobie pyski po prostu cierpią. Wolontariusze i pracownicy schroniska robią co mogą żeby uniknąć takich sytuacji w tym trudnym okresie, ale nie zawsze się udaje.


Reklama

 

 

Apelujemy i bardzo prosimy o odpowiedzialną zabawę z fajerwerkami. Pamiętajmy, że zwierzaki też czują i bardzo się boją wystrzałów i co za tym idzie ogromnego hałasu.

ReklamaKomentarze do artykułu

Śmieszek

To fakt, trzeba to jakoś zmienić. Mój obecny piesek (mały gabaryt) tylko szczeka, gdy słyszy wybuchy petard i fajerwerków - bo mu to nie odpowiada. Taki ma ustrój - nie boi się - tylko obszczekuje. Ale miałem takiego (duży gabaryt), który wskakiwał mi na kolana ze strachu. No ale co tu zrobić? Lasery pewnie nie wchodzą w grę, bo lotnisko i lądowisko w pobliżu. A ludzie chcą czegoś specjalnego na Nowy Rok. Jak to pogodzić

aaa

wystarczyłby zakaz puszczania petard i fajerwerków przez Urząd Miasta oraz jego egzekwowanie przez służby i wlepianie mandatów. Inne miasta potrafią, czas na Szczytno.

miksa

Z najwyższym szacunkiem dla demonstrantów przed sądem. Trzeba mieć dzisiaj jaja żeby stanąć otwarcie przeciwko wszechobecnej głupocie i niszczeniu kraju.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  Witam, czytam i wierzę że beret jest i to faktycznie moherowy,bo jaki rozwój daje kolejny spożywczy sklep? Jak na tą miejscowość mamy ich nad to. Ten sklep zatrudni z dwanaście osób z czego część pewnie będzie na pracach interwencyjnych część stażystów. Sprawi tylko że inne mniejsze upadną, i nikt nie otworzy żadnego mniejszego sklepu bo nie uda mu się przetrwać. Wystarczy teraz policzyć ile osób straci pracę i zobaczyć czy to faktycznie dobry bilans. Co do stacji benzynowej to się zgodzę, jakoś q jest do ku... nędzy. Można tchnąć życie w tą wyludniającą się miejscowość ale nie takim nędznym sporzywczakiem. Większość ludzi którzy opóścili tą wieś to młode osoby dla których jedyną niewystarczającą rozrywką jest picie piwka w parku bo nic tu dla nich nie ma!!!

  Do moherka


  2020-02-18 02:38:53
 • Krzywonoga walczy z wieżą
  \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

  Allo allo


  2020-02-17 20:26:30
 • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
  Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

  Artur Urbański


  2020-02-17 19:35:23
 • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
  A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

  aleks


  2020-02-17 17:04:25
 • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

  Krajan


  2020-02-17 15:39:35
 • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
  To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

  mariusz


  2020-02-17 11:41:49
 • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
  Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

  Grzegorz Pilecki


  2020-02-16 21:11:02
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

  Taki sobie czytelnik


  2020-02-16 18:56:06
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

  dr


  2020-02-16 17:12:49
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Joanna


  2020-02-15 22:52:13

Reklama