Wtorek, 14 Lipiec, Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego -

Reklama


Reklama

Mniej fajerwerków, to mnie bólu i strachu


Napisali do nas: Wybuchy fajerwerków przed i po Sylwestrze są koszmarem dla zwierząt, a zwłaszcza dla psów i kotów. Akcja nie strzelaj w sylwestra jest wspólną inicjatywą Wolontariuszy Schroniska Cztery Łapy oraz radnego Karola Piotra Furczaka, którzy apelują o rozsądną i mniej huczną zabawę sylwestrową.Nie chodzi tutaj by całkowicie zrezygnować ze strzelania, na przykład do pokazu fajerwerków organizowanych przez Urząd Miasta można przygotować naszych czworonogów, można podać jakieś tabletki uspokajające i trwa to tylko mniej więcej 5 minut.

 

 

Najgorsze są uliczne wystrzały zaczynające się już kilka dni przed Sylwestrem i trwające nawet do 2 stycznia, co roku zdarzają się incydenty, że jakiś oszołom bo inaczej tego nie można nazwać, wrzuci petardę do schroniska. Psy ze strachu gryzą siatki odrodzeniowe, kaleczą sobie pyski po prostu cierpią. Wolontariusze i pracownicy schroniska robią co mogą żeby uniknąć takich sytuacji w tym trudnym okresie, ale nie zawsze się udaje.


Reklama

 

 

Apelujemy i bardzo prosimy o odpowiedzialną zabawę z fajerwerkami. Pamiętajmy, że zwierzaki też czują i bardzo się boją wystrzałów i co za tym idzie ogromnego hałasu.

ReklamaKomentarze do artykułu

Śmieszek

To fakt, trzeba to jakoś zmienić. Mój obecny piesek (mały gabaryt) tylko szczeka, gdy słyszy wybuchy petard i fajerwerków - bo mu to nie odpowiada. Taki ma ustrój - nie boi się - tylko obszczekuje. Ale miałem takiego (duży gabaryt), który wskakiwał mi na kolana ze strachu. No ale co tu zrobić? Lasery pewnie nie wchodzą w grę, bo lotnisko i lądowisko w pobliżu. A ludzie chcą czegoś specjalnego na Nowy Rok. Jak to pogodzić

aaa

wystarczyłby zakaz puszczania petard i fajerwerków przez Urząd Miasta oraz jego egzekwowanie przez służby i wlepianie mandatów. Inne miasta potrafią, czas na Szczytno.

miksa

Z najwyższym szacunkiem dla demonstrantów przed sądem. Trzeba mieć dzisiaj jaja żeby stanąć otwarcie przeciwko wszechobecnej głupocie i niszczeniu kraju.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do osoby \"ja. A czy ten krzyż kogokolwiek ogranicza w działaniu. Proszę się organizować i co leży na sercu, realizować. Osoby, dla których jest ważny krzyż, pięknie się zorganizowały. Przykład, że można coś zrobić dla siebie i innych, jest dany. Tylko kopiować - jak to zrobić. Wszystko co nas boli, poprawiajmy a nie tylko narzekamy. Jeśli te schody nad jeziorem, dla tutejszej społeczności, są takie ważne, to bez trudu w ciągu 2 tyg., zgromadzi się 100 tys. I będą schody. \"Dla każdego coś miłego\".

  Szczęściara.


  2020-07-14 09:37:49
 • Groźnie na drogach powiatu
  Oj Przyjacielu sławny się robisz

  Damian


  2020-07-14 09:10:26
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Jestem pod ogromnym wrażeniem, tego czego dokonano. Ale jestem ździwiona, dlaczego Jezus ma przebite dłonie a nie nadgarstki. Całun Turyński, moim zdaniem jest autentyczny, jest dowodem, że Jezus z całą pewnością miał przebite nadgarstki a nie dłonie. A ponadto i nauka dowiódła, że dłonie by nie utrzymywały ciężaru ciała, by uległy rozerwaniu.

  Szczęściara.


  2020-07-14 08:25:41
 • Groźnie na drogach powiatu
  Wydaje mi się, ze nasze kary za łamanie przepisów, jazdę na kacu lub wręcz pijanych itp.sa tak małe, ze nie oddziałują .Konfiskata przedmiotu ,,zbrodni,,i duży mandat i nie od widzimisię policjanta ,ale wedle rozporządzenia troszkę by uporzadkowalo.

  Mazurka


  2020-07-14 06:06:23
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Obrzydliwe. Czemu kościół się wszędzie panoszy. Dla mnie jako obywatela jest to po prostu łamanie moich konstytucyjnych praw, ok, niech sobie wierzą, ale w domu, a nie się z tym obnoszą jak z nie wiem czym. Mogliby za te 70 tysięcy wyremontować schody nad jeziorem na przykład. Po co komu nowy krzyz :)

  ja


  2020-07-13 22:02:57
 • Zamkowe ruiny w połowie mniej tajemnicze (zdjęcia)
  Jestem szczególnie zainteresowany latryną. Czy będzie wyeksponowana i wzbogacona o instalację multimedialną ?

  Olo


  2020-07-13 17:23:36
 • Groźnie na drogach powiatu
  Chciałabym odnieść się do fragmentu, gdzie piszecie o wypadku 16-letniej rowerzystki. A konkretnie fragment \"najprawdopodobniej zajechała jej nagle drogę\". Jak można tak pisać nie znając wersji poszkodowanej? Szkoda, że nie napiszecie np. że nie było żadnych śladów hamowania. Zamiast tego czytam, że \"nie zdążyła wyhamować\". To ma być dziennikarstwo??! Dno i metr mułu. Ale spokojnie, prawda zawsze wyjdzie na jaw. Będziecie mieli okazję sprostować te bzdury.

  Zniesmaczona


  2020-07-13 13:50:15
 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Ja z innej beczki, czy jechał ktoś ostatnio dookoła Dużego Domowego? Chodnik od strony Kamionka/Szczycionka jeszcze rok i będzie całkowicie zarośnięty, zero ławek, śmietników. Służby chyba śpią.

  Grażyna


  2020-07-13 13:22:22
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Poproszę o aktualizację stronki. Obserwuję ja od początku. Bardzo fajne źródło informacji

  Patryk


  2020-07-13 10:53:21
 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  wicie rozumicie

  uczen


  2020-07-13 08:38:13