Reklama


Reklama

Młodzi strażacy z Szuci w kinie


Od początku bieżącego roku w Szuci przy miejscowej OSP działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. - Grupa powstała dzięki działaniom wspierającym KP PSP w Szczytnie i mł. asp. Pawła Koziatka. Wraz z mężem Krzysztofem wzięliśmy udział w specjalnym kursie i zostaliśmy opiekunami drużyny - mówi Urszula Stulgis-Kiernozek.Podczas prowadzonych zajęć młodzi adepci pożarnictwa z Szuci szkolą się z zakresu zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. Znajdują również czas na odprężenie, w tym wycieczki.

 

Jedną z nich był przyjazd do Szczytna. - W ramach projektu, który był współfinansowany m.in. przez naszą gminę, postanowiłam zorganizować wyjazd do Szczytna, oprowadzić dzieci po mieście i pójść na seans filmowy do nowego kina Cinema Lumiere, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Dzieci były zachwycone, tym bardziej, że po zakończonym seansie czekała na nie niespodzianka przygotowana przez kierownika kina Roberta Arbatowskiego – relacjonuje pani Urszula.


Reklama

 

- Była to najliczniejsza, bo ponad 30-osobowa zorganizowana grupa, która jak dotąd odwiedziła nasze kino - mówi Robert. - Każdy z małych widzów otrzymał na pamiątkę grupowe zdjęcie, wykonane tuż przed seansem.

 

To była nasza pierwsza wycieczka do Szczytna i wizyta w kinie, ale na pewno nie ostatnia – zapewnia Urszula Stulgis-Kiernozek.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze