Sobota, 18 Wrzesień
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza -

Reklama


Reklama

Młodzi medycy z Kortowa wspomogą szpital w Szczytnie


Studenci kierunków medycznych będą mieli praktyki w szpitalu w Szczytnie. To efekt podpisanej umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Zespołem Opieki Zdrowotnej w Szczytnie i Starostwem Powiatowym w Szczytnie.



- Bardzo cieszę się z tego porozumienia, bo to szansa na pozyskanie nowej i młodej kadry medyków do naszej placówki – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor szpitala w Szczytnie. - Być może komuś podczas praktyk nasz szpital, czy miasto tak przypadną do gustu, że tu zostaną. A nie od dziś wiadomo, że z lekarzami na rynku jest krucho.

 

UWM spojrzał w stronę szpitala w Szczytnie, bo widzi że nasza placówka dynamicznie się zaczęła rozwijać.

 

- To jeden z ważniejszych i nowocześniejszych w tej chwili ośrodków w regionie – mówi doktor Paweł Jastrzębski, kierownik katedry ratownictwa medycznego Szkoły Zdrowia Publicznego Collegium Medicum UWM w Olsztynie. - Powstało tu nowe skrzydło, SOR. Działa szpital covidowy. Idealne miejsce do współpracy na poziomie praktycznej nauki zawodu, ale też i naukowym.


Reklama

 

Praktyki w Szczytnie będą mieli studenci ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, położnictwa, dietetyki, czy też wydziału lekarskiego.

 

- Specyfika pacjenta powiatowego znacznie rożni się od tych przypadków, które trafiają do szpitala klinicznego w Olsztynie, czy polikliniki – mówi dr Jastrzębski. - To dobra szkoła dla naszych studentów, ale też szansa na ciekawe publikacje, czy artykuły naukowe. Jestem przekonany, że ta współpraca będzie korzystna dla obu stron.

 

Reklama

W tej chwili na kierunkach medycznych UWM studiuje ponad 500 osób. Uczelnia ma podpisane podobne umowy ze szpitalami w Kętrzynie, Giżycku i Bartoszycach.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Zbadali bagna georadarem, szukali zatopionego wozu bojowego (zdjęcia)
    W Dzwierzutach był kiedyś staw na środku miejscowosci z opowiesci dziadka prawdopodobnie ruscy żołnierze w zime chcieli czołgiem przejechać po lodzie i w efekcie lód pękł a czolg poszedl na dno teraz jest pod ziemia a jakies 30 lat temu niby bylo widac kawalek lufy tez można bylo by takim georadarem poszukać...

    Ms


    2021-09-18 07:55:41
  • 111 lat Banku Spółdzielczego w Szczytnie (zdjęcia)
    celebryci na pierwszym planie...

    gość


    2021-09-18 06:21:39
  • Będzie krócej i szybciej do Olszyna? Coraz bliżej przebudowy drogi (zdjęcia)
    Za 100 lat ????????????

    Follower


    2021-09-17 19:38:00
  • Pięć medali Juranda Szczytno
    Bo byłoby trudno biegać w habicie czy innej kiecce od szczęki po dolne paznokcie. Na szczęście Szczytno to nie Kabul (jeszcze).

    massakra


    2021-09-17 15:28:24
  • Filmowcy z Niemiec kręcą film w murach byłego kolegium nauczycielskiego
    W tym filme ta Niemka jedzie w brudnym starym pociągu do Pasymia. Wyrzuca z przedziału Polaka, który grzecznie wychodzi. Z Pasymia widać tylko zrujnowaną szopę jako dworzec i chuliganów na rynku. Komenda policji w Olsztynie wieczorem jest \"o tej porze już nie osiągalna\". Polska policjanta na wodok córki staje śię mamuśką i praca przestaje być ważna (Niemka patrzy na nią z pohardą). Typowa obraz Polski w ZDF. Nie da śię tego oglądać. Że Polacy w tym u cuestniczą?

    Telewidz


    2021-09-16 14:40:50
  • Pięć medali Juranda Szczytno
    Dlaczego te dziewczyn muszą biegać w majtkach i pokazywać gołe brzuchy? Kto chce je tak oglądać? Ze sortem nie ma to nic do czynienia

    Nick


    2021-09-16 14:30:24
  • MEiN: Ponad 48,3 tys. deklaracji rodziców o chęci zaszczepienia dziecka w szkole
    Te dane są równie wiarygodne, co zbrodniarze z Wiejskiej...podobnie było z fałszywie pozytywnymi wynikami testów, w/g których 90% ludzkiej populacji powinna być już martwa :D to zwykła tandetna propaganda, mająca na celu zachęcenie, do okaleczenia własnych pociech....a czy ta akcja \"dezinformacyjna\" w szkołach wspomina o tym, że zalecane preparaty nie są szczepionkami, tylko TRUCIZNĄ, na której wstrzyknięcie wymagana jest świadomie dobrowolna zgoda?...Dr ZBIGNIEW HAŁAT krytycznie o eksperymentach na dzieciach i obostrzeniach>>>https://www.cda.pl/video/82431982c

    XXX


    2021-09-16 14:23:25
  • „W drodze” 99 nowych mieszkań
    Pan Wicha( tak tak, pamiętamy) zrobi wiele, żeby przetrwać przy korycie. Stwarzać pozory działania, udawać społecznika to domena tego człowieka...łapy trzymają tylko stołek, więc zajętymi nie da rady nic zrobić oprócz tandetnego zdjęcia. ale podobno ogłosił sie, że przyjmie do swojego domu 10 uchodźców z Afganistanu hehehe. Kpina ale należy cieszyć się, że to ostatnie podrygi tego typu ślizgaczy politycznych!


    2021-09-16 14:22:50
  • Szczycieński Sławomir - „Mazury Cud Natury” (wideo)
    Czy ten radny zasłynął z czegokolwiek innego, niż śpiewanie swoich piosenek? Co on zrobił dla mieszkańców miasta Szczytno? Ktoś zna jego zasługi? Aaaa....niech lepiej dba o swoje zęby i często używa płynu do płukania jamy ustnej! oto jego zasługa dla samego siebie.


    2021-09-16 14:18:06
  • Śmierć nie omija młodych
    do Jamka lech farmaceuta - tylko że moje wypociny są podparte solidnymi dowodami, które Ty nieudolnie próbujesz negować, swoją wątpliwą reputacją...podobno sporo tzw. \"farmaceutów\" siedzi głęboko w kieszeni KARTELI FARMACEUTYCZNYCH...Na szczęście powstało Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców...Ci ludzie odkłamują takich farmaceutycznych zakłamanych typów jak Jamka, którzy to, jak przedstawicielki najstarszego zawodu, za pieniądze zrobią wszystko.

    XXX


    2021-09-16 14:00:10