Piątek, 24 Maj, Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Młodzi hotelarze podbili Irlandię


Blisko stu uczniów klas hotelarskich i turystycznych ZS 2 w Szczytnie praktycznie uczyło się zawodu w Wielkiej Brytanii i w dalekiej Irlandii. Dotychczas zrealizowano trzy edycje projektu.



Podsumowaniem projektu „Zagraniczna praktyka zawodowa - moją inwestycją w przyszłość” realizowanego w ramach programu Erasmus+, Akcja 1 w sektorze Kształcenie i szkolenie zawodowe 2016 była specjalna konferencja z udziałem władz powiatu, miejscowych hotelarzy, uczestników projektu, ich rodziców, a głównie koordynatorek: Agnieszki Andrzejczyk i Aldony Kleszczewskiej.

 

W dwóch pierwszych projektach uczestniczyło pięćdziesięciu uczniów kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa. Odbyli oni praktyki w renomowanych hotelach w Plymouth w Wielkiej Brytanii. Na oba projekty koordynatorki pozyskały ponad 600 tys. PLN.

W trzecim tzw. „irlandzkim” projekcie uczestniczyło czterdziestu uczniów kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej. Mieli oni praktyki w zakładach gastronomiczno–hotelarskich oraz w centrum informacji turystycznej w Youghal oraz Ardmore i Dungarven. Tym razem koordynatorki pozyskały na realizację zadań wynikających z projektu kwotę w wysokości blisko 500 tys. PLN.


 

Podczas konferencji uczestnicy projektu podzielili się swoimi wrażeniami i przeżyciami z pobytu w Irlandii. Opowiadali, gdzie pracowali, jaką pracę wykonywali, jak spędzali wolny czas i co im dał wyjazd na zagraniczne praktyki. Na koniec każdy z uczestników projektu otrzymał Europass – dokument (zarówno w języku polskim jak i angielskim) potwierdzający okres odbycia stażu za granicą, nabyte umiejętności zawodowe i językowe.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-04-19 12:08:46

Młodzi znawcy zasad ppoż.

  • Piątek, 2019-03-01 10:05:34

Młodzież wyszkolona w obronie (zdjęcia)

  • Piątek, 2019-01-18 12:09:47

Siatkówka młodziczek z Wiktorii

  • Czwartek, 2018-11-15 12:08:33

Mamy najlepszy młodzieżowy boks w Polsce


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
    Autor: kinga
    2019-05-23 20:49:23
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 14:16:54
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
    Autor: Mieszkanka
    2019-05-23 13:37:44
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 11:32:31
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
    Autor: Xxx
    2019-05-23 10:48:34
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
    Autor: Uzjel
    2019-05-23 06:04:41
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
    Autor: Zbyszek
    2019-05-22 22:59:50
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-05-22 14:42:34
  • Egzaminy mimo strajku
    O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
    Autor: Śmieszek do Tomasza TK
    2019-05-22 12:44:33
  • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
    Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
    Autor: dr
    2019-05-22 09:13:21