Środa, 29 Styczeń, Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Mistrzowskie srebro i brąz


Emilia Gwiazda zajęła II miejsce, a Konrad Żelaznowski III podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców PZK w Karate Kyokushin. Łącznie karatecy SKKK zdobyli już 84 medale Mistrzostw Polski PZK w historii klubu.Zawody odbyły się w sobotę w Makowie Mazowieckim. Wśród 217 zawodników z 77 klubów z całej Polski cztery osoby reprezentowały barwy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate.

 

Emilia Gwiazda w kat. powyżej 65 kg. wywalczyła wicemistrzostwo Polski Młodzieżowców U21, a Konrad Żelaznowski w kat. do 60 kg. zdobył III m. w Juniorach U18. W eliminacjach Emilia pokonała na punkty zawodniczki z Łomży i Zielonki, w finale zaś po ciężkim dwurundowym boju przez wskazanie sędziów przegrała z Karoliną Barylak z Przeworska.

 

- Dla Emilii to pierwszy medal w tej kategorii wiekowej i od razu taki duży sukces – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. - Przejście z juniora do młodzieżowca i seniora to ogromne wyzwanie ale jak widać poradziła sobie doskonale.

 

Drugi z naszych medalistów Konrad Żelaznowski pierwszego swojego przeciwnika z Białegostoku wyeliminował przez zdobycie waazari, drugiego z Lubinia znokautował zdobywając ippon skutecznym kopnięciem z obrotu. W trzecim pojedynku zmierzył się z szybkim, dysponującym bardzo dobrą techniką zawodnikiem z Radzymina Patrykiem Kujawskim. Mimo bardzo wyrównanej walki nasz zawodnik nie ustrzegł się błędu, a chwila nieuwagi kosztowała go utratę pół punktu czyli waazari. Konrad Żelaznowski na etapie półfinału musiał zakończyć swoją rywalizację i zadowolić się trzecim miejscem w Polsce wśród juniorów.


Reklama

 

- Ten wynik to nagroda dla Konrada za jego cierpliwość, konsekwencję i poświęcenie – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. – Od dawna należy on do czołowych zawodników w kraju w swojej kategorii lecz z powodu niskiej wagi ciągle musi walczyć z dużo cięższymi przeciwnikami.

 

Pozostałe dwie osoby reprezentujące SKKK w tych mistrzostwach niestety nie zdobyły żadnego medalu. Debiutujący w tej rangi zawodach Piotr Młynarczyk już w pierwszej walce musiał przełknąć gorycz porażki i choć nie mógł się z opinią sędziów zgodzić to zdobył bezcenną lekcję i doświadczenie. Ostatnią zawodniczką, która wróciła do Szczytna bez medalu jest Julia Kędzierska.

 

Nawet najlepszym zawodnikom przytrafiają się wpadki lecz w tym przypadku nie można mówić o przysłowiowej wpadce tylko o ogromnym pechu przy losowaniu. Już w pierwszej walce aktualna mistrzyni Europy natrafiła na aktualną wicemistrzynię Europy Natalię Chrzanowską z Wrocławia. Przemilczmy powody takiego „rozstawienia" zawodniczek i skupmy się na walce. Pojedynki tych zawodniczek zawsze są bardzo zacięte i tym razem nie mogło być inaczej. Po dwóch rundach sędziowie podnieśli chorągiewki na przeciwniczkę i tym samym Natalia zrewanżowała się Julce za ME.

Reklama

 

To już trzeci medal w tym roku z Mistrzostw Polski PZK, który zdobyli zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate a 83 i 84 w historii klubu. W grudniu zawodnicy SKKK wyjeżdżają na Puchar Polski do Włocławka, więc cyfry te mogą ulec zmianie. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2019-11-25 12:25:42

WPISANI W KRAJOBRAZ MIASTA (zdjęcia)

 • Czwartek, 2019-10-03 11:34:03

Igor z brązowym medalem Polski

 • Czwartek, 2019-06-13 09:49:00

Brązowi piłkarze gimnazjalni

 • Piątek, 2019-06-07 12:15:13

Jujitsu dało mistrzowskie medale Katanie

Reklama


Komentarze

 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  no społeczeństwo będzie cierpieć przez prywatne negatywne nastawienie wójt do dyrektor... bo drugiej takiej ogarniętej kobiety w gminie nie ma.
  Autor: he
  2020-01-28 23:27:45
 • Kraksa pod Wielbarkiem, ranny 29-letni kierowca (zdjęcia)
  I jeszcze zakażmy jazdy samochodami, to całkiem wyeliminujemy wypadki na drogach.
  Autor: Mirek
  2020-01-28 21:41:21
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Obiektywny, a nie pomyślałeś, że może nie ze strchu o swoją opinię ale dlatego , że chciała jej się pozbyć i robiła wszystko aby się zwolniła bo ma kogoś na to miejsce, kim będzie mogła manipulować i wykorzystywać do swoich gierek . Nie pierwsza która się z tej gminy zwolniła.
  Autor: Obiektywna
  2020-01-28 19:20:09
 • Trafienie „drogówki” w Gromie
  Tam chyba niejeden bez uprawnień jeździ u was , jechałem za ciągnikiem rolniczym wiózł obornik w łyżce ani się obejrzał skręcił w lewo od razu , mimo że ja już wcześniej sygnalizowałem kierunkowskazem wyprzedzanie go.
  Autor: Ilona
  2020-01-28 16:13:59
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  nie wiem czy gmina świętajno utrzyma wysoki poziom imprez kulturalnych po zwolnieniu p. Małgorzaty... może być kiepsko.
  Autor: gość
  2020-01-28 13:23:33
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Druga praca bez wygranego konkursu..... Jak ta Pani to robi a raczej ciekawe czym... Bo raczej nie spojrzeniem.... Hahaha
  Autor: Rychu
  2020-01-28 12:20:14
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Gmina Świętajno uwolnił się od zgnilizny i smrodu... Szkoda tylko, że w Szczytnie będzie teraz śmierdziało. Współczuję tylko współpracownikom Pani Walas
  Autor: Radosny
  2020-01-28 12:17:22
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  To jest właśnie polskie piekiełko. Nie znam pani Walas, ale życzę powodzenia.
  Autor: X-Men
  2020-01-28 11:24:14
 • Kraksa pod Wielbarkiem, ranny 29-letni kierowca (zdjęcia)
  Zakaz dla rowerzystów poruszania sie drogami krajowymi tak jak jest na autostradach i na eskach. Ciągle przez z nich są wypadki potem szukaj wiatru w polu.
  Autor: Albert
  2020-01-28 10:13:13
 • Duże zainteresowanie sportowa edukacją
  Afanasiew co to kurła za nazwisko jakby jakiegoś Polaka nie można było wybrać
  Autor: Janusz
  2020-01-28 10:02:27

Reklama