Poniedziałek, 9 Grudzień, Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Mistrzowskie srebro i brąz


Emilia Gwiazda zajęła II miejsce, a Konrad Żelaznowski III podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców PZK w Karate Kyokushin. Łącznie karatecy SKKK zdobyli już 84 medale Mistrzostw Polski PZK w historii klubu.Zawody odbyły się w sobotę w Makowie Mazowieckim. Wśród 217 zawodników z 77 klubów z całej Polski cztery osoby reprezentowały barwy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate.

 

Emilia Gwiazda w kat. powyżej 65 kg. wywalczyła wicemistrzostwo Polski Młodzieżowców U21, a Konrad Żelaznowski w kat. do 60 kg. zdobył III m. w Juniorach U18. W eliminacjach Emilia pokonała na punkty zawodniczki z Łomży i Zielonki, w finale zaś po ciężkim dwurundowym boju przez wskazanie sędziów przegrała z Karoliną Barylak z Przeworska.

 

- Dla Emilii to pierwszy medal w tej kategorii wiekowej i od razu taki duży sukces – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. - Przejście z juniora do młodzieżowca i seniora to ogromne wyzwanie ale jak widać poradziła sobie doskonale.

 

Drugi z naszych medalistów Konrad Żelaznowski pierwszego swojego przeciwnika z Białegostoku wyeliminował przez zdobycie waazari, drugiego z Lubinia znokautował zdobywając ippon skutecznym kopnięciem z obrotu. W trzecim pojedynku zmierzył się z szybkim, dysponującym bardzo dobrą techniką zawodnikiem z Radzymina Patrykiem Kujawskim. Mimo bardzo wyrównanej walki nasz zawodnik nie ustrzegł się błędu, a chwila nieuwagi kosztowała go utratę pół punktu czyli waazari. Konrad Żelaznowski na etapie półfinału musiał zakończyć swoją rywalizację i zadowolić się trzecim miejscem w Polsce wśród juniorów.

 

- Ten wynik to nagroda dla Konrada za jego cierpliwość, konsekwencję i poświęcenie – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. – Od dawna należy on do czołowych zawodników w kraju w swojej kategorii lecz z powodu niskiej wagi ciągle musi walczyć z dużo cięższymi przeciwnikami.


 

Pozostałe dwie osoby reprezentujące SKKK w tych mistrzostwach niestety nie zdobyły żadnego medalu. Debiutujący w tej rangi zawodach Piotr Młynarczyk już w pierwszej walce musiał przełknąć gorycz porażki i choć nie mógł się z opinią sędziów zgodzić to zdobył bezcenną lekcję i doświadczenie. Ostatnią zawodniczką, która wróciła do Szczytna bez medalu jest Julia Kędzierska.

 

Nawet najlepszym zawodnikom przytrafiają się wpadki lecz w tym przypadku nie można mówić o przysłowiowej wpadce tylko o ogromnym pechu przy losowaniu. Już w pierwszej walce aktualna mistrzyni Europy natrafiła na aktualną wicemistrzynię Europy Natalię Chrzanowską z Wrocławia. Przemilczmy powody takiego „rozstawienia" zawodniczek i skupmy się na walce. Pojedynki tych zawodniczek zawsze są bardzo zacięte i tym razem nie mogło być inaczej. Po dwóch rundach sędziowie podnieśli chorągiewki na przeciwniczkę i tym samym Natalia zrewanżowała się Julce za ME.

 

To już trzeci medal w tym roku z Mistrzostw Polski PZK, który zdobyli zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate a 83 i 84 w historii klubu. W grudniu zawodnicy SKKK wyjeżdżają na Puchar Polski do Włocławka, więc cyfry te mogą ulec zmianie. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-11-25 12:25:42

WPISANI W KRAJOBRAZ MIASTA (zdjęcia)

  • Czwartek, 2019-10-03 11:34:03

Igor z brązowym medalem Polski

  • Czwartek, 2019-06-13 09:49:00

Brązowi piłkarze gimnazjalni

  • Piątek, 2019-06-07 12:15:13

Jujitsu dało mistrzowskie medale Katanie


Komentarze