Reklama


Reklama

Mistrzowskie srebro i brąz


Emilia Gwiazda zajęła II miejsce, a Konrad Żelaznowski III podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców PZK w Karate Kyokushin. Łącznie karatecy SKKK zdobyli już 84 medale Mistrzostw Polski PZK w historii klubu.Zawody odbyły się w sobotę w Makowie Mazowieckim. Wśród 217 zawodników z 77 klubów z całej Polski cztery osoby reprezentowały barwy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate.

 

Emilia Gwiazda w kat. powyżej 65 kg. wywalczyła wicemistrzostwo Polski Młodzieżowców U21, a Konrad Żelaznowski w kat. do 60 kg. zdobył III m. w Juniorach U18. W eliminacjach Emilia pokonała na punkty zawodniczki z Łomży i Zielonki, w finale zaś po ciężkim dwurundowym boju przez wskazanie sędziów przegrała z Karoliną Barylak z Przeworska.

 

- Dla Emilii to pierwszy medal w tej kategorii wiekowej i od razu taki duży sukces – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. - Przejście z juniora do młodzieżowca i seniora to ogromne wyzwanie ale jak widać poradziła sobie doskonale.

 

Drugi z naszych medalistów Konrad Żelaznowski pierwszego swojego przeciwnika z Białegostoku wyeliminował przez zdobycie waazari, drugiego z Lubinia znokautował zdobywając ippon skutecznym kopnięciem z obrotu. W trzecim pojedynku zmierzył się z szybkim, dysponującym bardzo dobrą techniką zawodnikiem z Radzymina Patrykiem Kujawskim. Mimo bardzo wyrównanej walki nasz zawodnik nie ustrzegł się błędu, a chwila nieuwagi kosztowała go utratę pół punktu czyli waazari. Konrad Żelaznowski na etapie półfinału musiał zakończyć swoją rywalizację i zadowolić się trzecim miejscem w Polsce wśród juniorów.


Reklama

 

- Ten wynik to nagroda dla Konrada za jego cierpliwość, konsekwencję i poświęcenie – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. – Od dawna należy on do czołowych zawodników w kraju w swojej kategorii lecz z powodu niskiej wagi ciągle musi walczyć z dużo cięższymi przeciwnikami.

 

Pozostałe dwie osoby reprezentujące SKKK w tych mistrzostwach niestety nie zdobyły żadnego medalu. Debiutujący w tej rangi zawodach Piotr Młynarczyk już w pierwszej walce musiał przełknąć gorycz porażki i choć nie mógł się z opinią sędziów zgodzić to zdobył bezcenną lekcję i doświadczenie. Ostatnią zawodniczką, która wróciła do Szczytna bez medalu jest Julia Kędzierska.

 

Nawet najlepszym zawodnikom przytrafiają się wpadki lecz w tym przypadku nie można mówić o przysłowiowej wpadce tylko o ogromnym pechu przy losowaniu. Już w pierwszej walce aktualna mistrzyni Europy natrafiła na aktualną wicemistrzynię Europy Natalię Chrzanowską z Wrocławia. Przemilczmy powody takiego „rozstawienia" zawodniczek i skupmy się na walce. Pojedynki tych zawodniczek zawsze są bardzo zacięte i tym razem nie mogło być inaczej. Po dwóch rundach sędziowie podnieśli chorągiewki na przeciwniczkę i tym samym Natalia zrewanżowała się Julce za ME.

Reklama

 

To już trzeci medal w tym roku z Mistrzostw Polski PZK, który zdobyli zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate a 83 i 84 w historii klubu. W grudniu zawodnicy SKKK wyjeżdżają na Puchar Polski do Włocławka, więc cyfry te mogą ulec zmianie. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04