Wtorek, 20 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Mistrzowski debiut zawodniczek klubu LKS Masuria Jęcznik


W Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Po raz pierwszy wzięli w niej udział zawodnicy LKS Masuria Jęcznik – klubu, który niedawno obchodził pierwszą rocznicę swojego istnienia.

 Dzięki programowi „Trenuj z Mistrzem„ gminy Szczytno, zawodniczki miały i mają szansę przygotować się do sezonu halowego oraz letniego. Do udziału w najważniejszej imprezie sezonu halowego zgłoszone zostały dwie lekkoatletki - obie występowały na Mistrzostwach Polski po raz pierwszy.

 

- W naszych warunkach pogodowych oraz przy braku odpowiedniej infrastruktury sportowej przygotowanie do sezonu halowego jest wyjątkowo trudne – ubolewa trener Anna Jesień. - Mimo to, przy wykorzystaniu stadionu w Lipowcu, dołożyliśmy wszelkich starań, aby zawodniczki wypadły jak najlepiej.

 


Reklama

Kornelia Sokołowska i Zuza Brzdonkiewicz.

Reklama

 

Kornelia Sokołowska wystartowała w biegu na 800 m, gdzie rywalizowała z doświadczonymi koleżankami. Pomimo bardzo „szarpanego” biegu udało jej się zająć 4 miejsce w serii, co dało jej ogólnie 13 lokatę na 21 startujących zawodniczek. Warto wziąć pod uwagę, że jest ona najmłodsza i będzie mogła wystartować w tej kategorii wiekowej również w przyszłym roku.

 

W biegu na 300 m wystartowała Zuzanna Brzdonkiewicz.

 

- Była to jedna z najliczniej obsadzonych konkurencji - mówi Jesień. - Nasza zawodniczka ambitnie rozpoczęła swój bieg, ale niestety w końcowej części dystansu zabrakło jej sił i zajęła ostatecznie 5 miejsce w swojej serii (w sumie 40 na 53 startujące). Brak stadionu tartanowego w Szczytnie pozostaje dla nas nadal dużym utrudnieniem, ale liczymy, że walka o jego budowę jeszcze się nie skończyła.

 

Pomimo panującej pandemii i wyjątkowo normalnej zimy wszyscy zawodnicy, którzy mieli możliwość uczestniczyć w zawodach halowych w styczniu i lutym ustanowili rekordy życiowe. Jest to optymistyczna prognoza na sezon letni, gdy warunki będą już w miarę jednakowe dla wszystkich.

 

Halowe Mistrzostwa Polski U18i U20, Toruń, 12-14 lutego.

300 m - Zuza Brzdonkiewicz (ur. 2004), 45.20 sek. (40 miejsce),

800 m – Kornelia Sokołowska (ur. 2003), 2.25.31 min. (13 miejsce).

 

Dominik DeptułaKomentarze do artykułu

dr

Brawo Pani Trener.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze