Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Mistrzowski debiut zawodniczek klubu LKS Masuria Jęcznik


W Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Po raz pierwszy wzięli w niej udział zawodnicy LKS Masuria Jęcznik – klubu, który niedawno obchodził pierwszą rocznicę swojego istnienia.

 Dzięki programowi „Trenuj z Mistrzem„ gminy Szczytno, zawodniczki miały i mają szansę przygotować się do sezonu halowego oraz letniego. Do udziału w najważniejszej imprezie sezonu halowego zgłoszone zostały dwie lekkoatletki - obie występowały na Mistrzostwach Polski po raz pierwszy.

 

- W naszych warunkach pogodowych oraz przy braku odpowiedniej infrastruktury sportowej przygotowanie do sezonu halowego jest wyjątkowo trudne – ubolewa trener Anna Jesień. - Mimo to, przy wykorzystaniu stadionu w Lipowcu, dołożyliśmy wszelkich starań, aby zawodniczki wypadły jak najlepiej.

 


Reklama

Kornelia Sokołowska i Zuza Brzdonkiewicz.

Reklama

 

Kornelia Sokołowska wystartowała w biegu na 800 m, gdzie rywalizowała z doświadczonymi koleżankami. Pomimo bardzo „szarpanego” biegu udało jej się zająć 4 miejsce w serii, co dało jej ogólnie 13 lokatę na 21 startujących zawodniczek. Warto wziąć pod uwagę, że jest ona najmłodsza i będzie mogła wystartować w tej kategorii wiekowej również w przyszłym roku.

 

W biegu na 300 m wystartowała Zuzanna Brzdonkiewicz.

 

- Była to jedna z najliczniej obsadzonych konkurencji - mówi Jesień. - Nasza zawodniczka ambitnie rozpoczęła swój bieg, ale niestety w końcowej części dystansu zabrakło jej sił i zajęła ostatecznie 5 miejsce w swojej serii (w sumie 40 na 53 startujące). Brak stadionu tartanowego w Szczytnie pozostaje dla nas nadal dużym utrudnieniem, ale liczymy, że walka o jego budowę jeszcze się nie skończyła.

 

Pomimo panującej pandemii i wyjątkowo normalnej zimy wszyscy zawodnicy, którzy mieli możliwość uczestniczyć w zawodach halowych w styczniu i lutym ustanowili rekordy życiowe. Jest to optymistyczna prognoza na sezon letni, gdy warunki będą już w miarę jednakowe dla wszystkich.

 

Halowe Mistrzostwa Polski U18i U20, Toruń, 12-14 lutego.

300 m - Zuza Brzdonkiewicz (ur. 2004), 45.20 sek. (40 miejsce),

800 m – Kornelia Sokołowska (ur. 2003), 2.25.31 min. (13 miejsce).

 

Dominik DeptułaKomentarze do artykułu

dr

Brawo Pani Trener.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43