Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Mistrzowie powiatowego zdrowia


Hanna Krasula (SP Pasym), Anna Sadłowska (SP nr 6), Amelia Kruczyk (SP Tylkowo), Rafał Piotrowski (ZS nr 1), Igor Klimek (ZS nr 3) oraz Oskar Gogolewski (ZS nr 1) to uczniowie, którzy będą reprezentowali powiat szczycieński podczas wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża.W gościnnych murach Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie, odbył się etap rejonowy Olimpiady, którego organizatorem był miejscowy Zarząd Rejonowy PCK. W konkursie udział wzięło 34 uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu szczycieńskiego. Swoje reprezentacje wystawiło 10 szkół podstawowych i 3 szkoły średnie.

 

Główny cel Olimpiady to wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie i promowanie zdrowego stylu życia.

 

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań. Po sprawdzeniu testów przez komisję konkursową przyszedł czas na podsumowanie i wręczenie nagród.


Reklama

 

W kategorii szkół podstawowych (klasy 4, 5) trzy czołowe miejsca zajęli: 1. Gabriela Eustrat (SP nr 6), 2. Julian Kruczyk (SP Tylkowo), 3. Grzegorz Kowalski (SP Pasym).

 

Klasy (6, 7, 8) – 1. Hanna Krasula (SP Pasym), 2. Anna Sadłowska (SP nr 6), 3. Amelia Kruczyk (SP Tylkowo). W kategorii szkół średnich trzy czołowe miejsca zajęli: 1. Rafał Piotrowski (ZS nr 1), 2. Igor Klimek (ZS nr 3), 3. Oskar Gogolewski (ZS nr 1).

 

Zwycięzcy z kategorii szkoły podstawowe (klasy 6,7,8) i szkoły średnie uzyskali przepustki do udziału w eliminacjach wojewódzkich Olimpiady, które zostaną przeprowadzone w kwietniu 2020 r.

Reklama

 

- W zmaganiach na szczeblu wojewódzkim nie uczestniczą uczniowie klas młodszych, niemniej od lat w etapie powiatowym dopuszczamy też tę kategorię, czyli dzieci z klas 4-5 – wyjaśnia Zbigniew Stasiłojć, wiceprezes Oddziału Rejonowego PCK w Szczytnie. - W końcu na to, by poznawać zasady zdrowego stylu życia i go promować nigdy nie jest za późno ani za wcześnie, a im wcześniej, tym lepiej.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  Witam, czytam i wierzę że beret jest i to faktycznie moherowy,bo jaki rozwój daje kolejny spożywczy sklep? Jak na tą miejscowość mamy ich nad to. Ten sklep zatrudni z dwanaście osób z czego część pewnie będzie na pracach interwencyjnych część stażystów. Sprawi tylko że inne mniejsze upadną, i nikt nie otworzy żadnego mniejszego sklepu bo nie uda mu się przetrwać. Wystarczy teraz policzyć ile osób straci pracę i zobaczyć czy to faktycznie dobry bilans. Co do stacji benzynowej to się zgodzę, jakoś q jest do ku... nędzy. Można tchnąć życie w tą wyludniającą się miejscowość ale nie takim nędznym sporzywczakiem. Większość ludzi którzy opóścili tą wieś to młode osoby dla których jedyną niewystarczającą rozrywką jest picie piwka w parku bo nic tu dla nich nie ma!!!

  Do moherka


  2020-02-18 02:38:53
 • Krzywonoga walczy z wieżą
  \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

  Allo allo


  2020-02-17 20:26:30
 • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
  Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

  Artur Urbański


  2020-02-17 19:35:23
 • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
  A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

  aleks


  2020-02-17 17:04:25
 • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

  Krajan


  2020-02-17 15:39:35
 • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
  To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

  mariusz


  2020-02-17 11:41:49
 • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
  Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

  Grzegorz Pilecki


  2020-02-16 21:11:02
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

  Taki sobie czytelnik


  2020-02-16 18:56:06
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

  dr


  2020-02-16 17:12:49
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Joanna


  2020-02-15 22:52:13

Reklama