Reklama


Reklama

Mistrzowie powiatowego zdrowia


Hanna Krasula (SP Pasym), Anna Sadłowska (SP nr 6), Amelia Kruczyk (SP Tylkowo), Rafał Piotrowski (ZS nr 1), Igor Klimek (ZS nr 3) oraz Oskar Gogolewski (ZS nr 1) to uczniowie, którzy będą reprezentowali powiat szczycieński podczas wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża.W gościnnych murach Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie, odbył się etap rejonowy Olimpiady, którego organizatorem był miejscowy Zarząd Rejonowy PCK. W konkursie udział wzięło 34 uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu szczycieńskiego. Swoje reprezentacje wystawiło 10 szkół podstawowych i 3 szkoły średnie.

 

Główny cel Olimpiady to wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie i promowanie zdrowego stylu życia.

 

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań. Po sprawdzeniu testów przez komisję konkursową przyszedł czas na podsumowanie i wręczenie nagród.


Reklama

 

W kategorii szkół podstawowych (klasy 4, 5) trzy czołowe miejsca zajęli: 1. Gabriela Eustrat (SP nr 6), 2. Julian Kruczyk (SP Tylkowo), 3. Grzegorz Kowalski (SP Pasym).

 

Klasy (6, 7, 8) – 1. Hanna Krasula (SP Pasym), 2. Anna Sadłowska (SP nr 6), 3. Amelia Kruczyk (SP Tylkowo). W kategorii szkół średnich trzy czołowe miejsca zajęli: 1. Rafał Piotrowski (ZS nr 1), 2. Igor Klimek (ZS nr 3), 3. Oskar Gogolewski (ZS nr 1).

 

Zwycięzcy z kategorii szkoły podstawowe (klasy 6,7,8) i szkoły średnie uzyskali przepustki do udziału w eliminacjach wojewódzkich Olimpiady, które zostaną przeprowadzone w kwietniu 2020 r.

Reklama

 

- W zmaganiach na szczeblu wojewódzkim nie uczestniczą uczniowie klas młodszych, niemniej od lat w etapie powiatowym dopuszczamy też tę kategorię, czyli dzieci z klas 4-5 – wyjaśnia Zbigniew Stasiłojć, wiceprezes Oddziału Rejonowego PCK w Szczytnie. - W końcu na to, by poznawać zasady zdrowego stylu życia i go promować nigdy nie jest za późno ani za wcześnie, a im wcześniej, tym lepiej.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taki sobie czytelniczku z Razem dla Mieszkańców. Jaki pomysł na miasto mają Twoi koledzy p. Siudak, p. Boczar, p. Malec, p. Furczak i inni? Czy jedynym Waszym pomysłem jest kredyt i zadłużenie miasta? A może etaciki w Urzędzie?

  Anna


  2021-01-26 13:39:36
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Odpowiedź jest prosta. Szeregowa p. Rybińska prawdopodobnie nie dostała zgody z góry. Zresztą łatwo jest klepać swoje mądrości, ale już brać pieniądze za odpowiedzialność, to zupełnie inna sprawa. I to wychwalanie Henryka, obrzydliwe. Tyle teraz robi dla miasta... A ile zepsuł lub przespał, gdy miał swoje pięć minut? Widzę tu pewną sprzeczność. Brudne polityczne gierki!

  Do TSC


  2021-01-26 09:18:09
 • 90 pensjonariuszy domu pomocy zaszczepionych
  Zaszczepiono, czy raczej poddano eutanazji?...przecież Pfizer jasno napisał w ulotce, że nie wolno szczepić ludzi z osłabioną odpornością i przyjmujących leki... To jest ludobójstwo....a ci, co są tego świadomi, a jednak wstrzykują staruszkom ten eksperymentalny preparat, są zbrodniarzami, dla których specjalnie stworzono ustawę bezkarnościową.

  kroll


  2021-01-26 08:31:06
 • Afrykański pomór w powiecie szczycieńskim
  W 2018r. było głośno o dzikach spadających z nieba, może i w tym znowu zaczęły spadać???...właściwie to nie ma co się dziwić, kawał drogi mają do przelecenia :D A tak na poważnie, to mógłby ktoś ustalić stawkę, za odstrzelenie myśliwego???...chętnie bym zapolował...z ich truchła, darmową karmę dla psów można zrobić.

  kroll


  2021-01-26 08:22:18
 • Krzyżówki znowu niebezpieczne dla kierowców (zdjęcia)
  To jest doskonałe miejsce na duże rondo - ono spowolniłoby ruch w tym miejscu oraz ułatwiłoby włączanie się do ruchu od strony Świętajna.

  PLAY


  2021-01-26 08:09:05
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do X-Men - źle przeczytałeś, temu, co zginął pod autobusem, wpisali covida w akcie zgonu...a ci, co teraz umierają, zaraz po poddaniu się eksperymentowi medycznemu, wpisują, że umarli na choroby współistniejące....ciekawe, co Tobie wpiszą :)

  kroll


  2021-01-26 08:06:39
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Moje odczucia wobec RADNEJ RYBIŃSKIEJ są bardzo mieszane. Dziwi mnie, że taka mądra i dbająca o dobro miasta przez wiele kadencji osoba nie starowała na stanowisko Burmistrza Miasta. Nie wiem jak to się dzieje, że takie SKARBY jak radna RYBIŃSKA i radny KIERSIKOWSKI oraz doktor ŁACHACZ nie stworzyli do tej pory (wszyscy z kilkoma kadencjami i giganci intelektu) jakiegoś triumwiratu w mieście. Aż żal patrzeć jak się marnują.

  Taki sobie czytelnik


  2021-01-26 00:44:44
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  Jak burdel nie zarabia to się wymienia ku...wy nie firanki.....

  Ironia


  2021-01-25 21:16:51
 • Śmieci drenują portfele, skąd się biorą te kwoty?
  Problemem w opłatach nie są ani osoby,ani firmy... bo firmy rozliczają się na jeszcze innych zasadach:) problemem są nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjne. I to tych nieruchomości ( które ani nie są stałe zamieszkiwane, więc nie można stosować stawki od osoby, ani nie jest tam prowadzona działalność gospodarczą, więc nie rozliczają się jak przedsiębiorcy) dotyczy stawka 169 zł rocznie. A to czy kogoś można tak czy inaczej policzyć reguluje ustawa.Wynika wiec z tego że nawet jeśli jest beznadzieja,to w obowiązującym prawie.Dura lex, sex lex.I na to ani my jako mieszkańcy,ani nasi samorządowcy wpływu nie mamy.

  Roman


  2021-01-25 15:18:03