Czwartek, 20 Czerwiec, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Mistrzostwa bez kibiców, gorąca dyskusja samorządowców


Słabo nagłośnione, czy mieszkańców Szczytna po prostu nie interesują imprezy w naszym mieście? Temat na ostatniej komisji poruszyła radna Teresa Moczydłowska. Jako przykład podała Mistrzostwa Polski Kadetów w Piłce Siatkowej, które nie tak dawno odbyły się w Szczytnie. - Impreza była przepiękna, ze świetną oprawą, ale przykro było patrzeć, jak niewielu mieszkańców naszego miasta przyszło oglądać to widowisko – mówiła Teresa Moczydłowska, radna. - Moim zdaniem zabrakło solidnej promocji tego wydarzenia. Szkoda.

 Nauczycieli i uczniów brak

 

Burmistrz Krzysztof Mańkowski uważa, że promocja była odpowiednia, a problem leży w mieszkańcach miasta.

 

- Sam ubolewam nad tym, że mieszkańcy nie uczestniczą w takich wydarzeniach – odpowiadał radnej. - Przed zawodami były rozmowy z nauczycielami, aby zabierali dzieci i przychodzili kibicować. Niestety, to nie zadziałało. Podobnie było na Maratonie Juranda. Obie imprezy były na wysokim poziomie, a kibiców jak na lekarstwo. Na razie nie mam pomysłu, jak to zmienić.

 

Burmistrz dodał, że może przy każdej takiej imprezie trzeba będzie zapraszać gwiazdę disco polo.

 

- I nie ma co się z tego śmiać, bo może dzięki takiemu manewrowi uda się wyciągnąć mieszkańców Szczytna z domów – przekonywał.

 

Wstyd za puste trybuny


 

Do dyskusji włączyła się też radna Anna Rybińska.

 

- Dziwię się nauczycielem, którzy prowadzą klasy sportowe i nie poszli na takie zawody – mówiła. - Gdzie tu promocja, zachęta, edukacja? Coś jest nie tak. Gdy ja uczyłam w szkole, to ze sowimi uczniami często chodziliśmy na tego typu wydarzenia, bo to dodatkowa atrakcja i motywacja do treningów, ćwiczeń.

 

Swój głos zabrała też radna Beata Boczar, która była konferansjerką MP Kadetów.

 

- Było mi wstyd przed organizatorami, że nie ma wśród kibiców naszych mieszkańców – mówiła.

 

Dyskusja nie zakończyła się jednak rozwiązaniem problemu, bo być może rzeczywiście źle prowadzona jest akcja promocyjna takich wydarzeń.Komentarze do artykułu

Paweł

Juz z samego zdjęcia widac zaangażowanie radnego Łachacza w sprawę... Zdjęcie mówi samo za siebie.

Zbigniew

A jak myślisz gdzie można uprawiać carling w Szczytnie.... ? W Warszawie jest z tym problem, i z tego co wiem to chyba dopiero jest w planach budowa całorocznej hali/lodowiska gdzie ten sport można będzie uprawiać. Szczytno, carling...?

Mam pytanie

a gdzie można w Szczytnie uprawiać carling ?

dr

Po prostu nie ma zapotrzebowania na tego typu imprezy. Czy tak trudno zrozumieć, że ludzi to nie interesuje ? Służy to jedynie jako okazja do zdjęć uśmiechniętego, zadowolonego z siebie Pana Burmistrza. Pani Boczar- nasi mieszkańcy muszą walczyć o codzienne przetrwanie- nie dostają sowitych diet i niezłych poborów jak radni. Dlatego właśnie nie ma zainteresowania jakimiś trzeciorzędnymi imprezami promowanymi jako wielkie wydarzenia. Ludzie pokazali co o tym sądzą.

Zbigniew

Nie przesadzajmy, to jest siatkówka, sport który w skali świata mało kogo interesuje. Druga sprawa to brak drużyny ze Szczytna, więc i mieszkańcom nie chciało się przyjść na mecze \"obcych\" drużyn.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2018-12-14 09:28:41

33 medale Płetwala w mistrzostwach

 • Poniedziałek, 2018-12-03 14:33:22

Zimowe Mistrzostwa Polski Masters

 • Piątek, 2018-10-26 10:33:47

„Dyskusja” o miejskich granicach

 • Czwartek, 2018-09-13 10:29:09

Tenisowe mistrzostwa miasta (zdjęcia)


Komentarze

 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Dziękuję za ten artykuł. Jestem tego samego zdania.Wszyscy się mądrą znad ekranu smartfona, ale nie ma tam logicznego myślenia za grosz,narzekanie jedynie, dlatego w naszym kraju tak się dzieje.
  Autor: Aga
  2019-06-19 11:33:30
 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Szanowny Panie. Zgadzam się. że pół roku rządzenia to faktycznie niewiele. Natomiast kontrowersyjnych decyzji Pana Burmistrza można się doliczyć wiele. Jakie? Budowa stanowisk wędkarskich nad Małym Jeziorem / Kurek informuje, że Pan Burmistrz jest wędkarzem/ pachnie partykularyzmem. A strona estetyczna tego przedsięwzięcia, moim zdaniem, jest na miarę zabudowy wieży ciśnień i CPN na Pasymskiej. Także rewitalizacja ruin i budowa ścieżki rowerowej przy tak znacznym przekroczeniu planowanych na to środków jest działaniem,które ma pokazać, że Pan Burmistrz coś robi. Nie jest sztuką takie działanie za \"cudze\"czytaj nasze pieniądze. Przeraża mnie także to \"parcie na szkło\" Pana Burmistrza- zero skromności- przy każdej okazji uśmiechnięta mina na fotce. Tak więc jak na pół roku to \"sukcesów\" chyba wiele. Wsród starych mieszkańców Szczytna krąży opowieść o klątwie rzuconej przez wyjeżdżających do NRF Mazurów- \"bodaj wami rządzili nauczyciele W-F\" i co sprawdza się.
  Autor: dr
  2019-06-19 11:25:16
 • Żuchowski chce połączenia kolejowego Szymany – Chorzele
  Jako radny nic nie robi tylko gada. Czas odejść na emeryturkę. Czas wyremontować drogą 53 Olsztyn-Szczytno
  Autor: xyz
  2019-06-19 11:06:06
 • Janie, jak ty możesz przy tym żyć?
  Ta sygnalizacja dźwiękowa to porażka. Jak można było to zaakceptować, owszem jest to ułatwienie dla osób niepełnosprawnych ale tylko powinna działać jak jest zielone światło dla pieszych a nie brzęczeć cały czas. Chyba nikt z GDDKiA nie słyszał jak prawidłowo funkcjonuje sygnalizacja dźwiękowa.
  Autor: Natka
  2019-06-18 11:47:06
 • Mistrzostwa bez kibiców, gorąca dyskusja samorządowców
  Juz z samego zdjęcia widac zaangażowanie radnego Łachacza w sprawę... Zdjęcie mówi samo za siebie.
  Autor: Paweł
  2019-06-18 11:05:07
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No i tym samym wiecej mandatow dla mieszkanców za jazde rowerem bez swiateł, picie zimnego piwa w gorący dzień na plaży... Dziekujemy ci burmistrzu Mańkowski i przewodniczącemu rady Łachaczowi Tomaszawi za ten piekny gest w stronę mieszkańców
  Autor: Rafal
  2019-06-15 07:42:03
 • Jujitsu dało mistrzowskie medale Katanie
  Brawo Katana.
  Autor: Karol.P.
  2019-06-14 12:21:56
 • KRUS z własnym „domem” w Szczytnie
  Burmistrzem jest kobieta czy mężczyzna bo z tej wypowiedzi wnioskuję że ktos bezharakterny.
  Autor: Tomasz
  2019-06-14 08:32:03
 • Reaktywują harcerstwo w Szczytnie
  A pieniądze na to burmistrz wyłoży z własnej kieszeni?
  Autor: Rafał
  2019-06-14 08:28:20
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No nie popatrzcie, znowu załatwił. On to może. A jaki przystojny jest nasz Pan Burmistrz. I harcerstwo reaktywuje , ruiny zrewitalizuje, jezioro zarybi- to jest to.
  Autor: dr
  2019-06-14 08:08:50