Poniedziałek, 19 Sierpień, Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Mistrzostwa bez kibiców, gorąca dyskusja samorządowców


Słabo nagłośnione, czy mieszkańców Szczytna po prostu nie interesują imprezy w naszym mieście? Temat na ostatniej komisji poruszyła radna Teresa Moczydłowska. Jako przykład podała Mistrzostwa Polski Kadetów w Piłce Siatkowej, które nie tak dawno odbyły się w Szczytnie. - Impreza była przepiękna, ze świetną oprawą, ale przykro było patrzeć, jak niewielu mieszkańców naszego miasta przyszło oglądać to widowisko – mówiła Teresa Moczydłowska, radna. - Moim zdaniem zabrakło solidnej promocji tego wydarzenia. Szkoda.

 



Nauczycieli i uczniów brak

 

Burmistrz Krzysztof Mańkowski uważa, że promocja była odpowiednia, a problem leży w mieszkańcach miasta.

 

- Sam ubolewam nad tym, że mieszkańcy nie uczestniczą w takich wydarzeniach – odpowiadał radnej. - Przed zawodami były rozmowy z nauczycielami, aby zabierali dzieci i przychodzili kibicować. Niestety, to nie zadziałało. Podobnie było na Maratonie Juranda. Obie imprezy były na wysokim poziomie, a kibiców jak na lekarstwo. Na razie nie mam pomysłu, jak to zmienić.

 

Burmistrz dodał, że może przy każdej takiej imprezie trzeba będzie zapraszać gwiazdę disco polo.

 

- I nie ma co się z tego śmiać, bo może dzięki takiemu manewrowi uda się wyciągnąć mieszkańców Szczytna z domów – przekonywał.

 

Wstyd za puste trybuny


 

Do dyskusji włączyła się też radna Anna Rybińska.

 

- Dziwię się nauczycielem, którzy prowadzą klasy sportowe i nie poszli na takie zawody – mówiła. - Gdzie tu promocja, zachęta, edukacja? Coś jest nie tak. Gdy ja uczyłam w szkole, to ze sowimi uczniami często chodziliśmy na tego typu wydarzenia, bo to dodatkowa atrakcja i motywacja do treningów, ćwiczeń.

 

Swój głos zabrała też radna Beata Boczar, która była konferansjerką MP Kadetów.

 

- Było mi wstyd przed organizatorami, że nie ma wśród kibiców naszych mieszkańców – mówiła.

 

Dyskusja nie zakończyła się jednak rozwiązaniem problemu, bo być może rzeczywiście źle prowadzona jest akcja promocyjna takich wydarzeń.



Komentarze do artykułu

Paweł

Juz z samego zdjęcia widac zaangażowanie radnego Łachacza w sprawę... Zdjęcie mówi samo za siebie.

Zbigniew

A jak myślisz gdzie można uprawiać carling w Szczytnie.... ? W Warszawie jest z tym problem, i z tego co wiem to chyba dopiero jest w planach budowa całorocznej hali/lodowiska gdzie ten sport można będzie uprawiać. Szczytno, carling...?

Mam pytanie

a gdzie można w Szczytnie uprawiać carling ?

dr

Po prostu nie ma zapotrzebowania na tego typu imprezy. Czy tak trudno zrozumieć, że ludzi to nie interesuje ? Służy to jedynie jako okazja do zdjęć uśmiechniętego, zadowolonego z siebie Pana Burmistrza. Pani Boczar- nasi mieszkańcy muszą walczyć o codzienne przetrwanie- nie dostają sowitych diet i niezłych poborów jak radni. Dlatego właśnie nie ma zainteresowania jakimiś trzeciorzędnymi imprezami promowanymi jako wielkie wydarzenia. Ludzie pokazali co o tym sądzą.

Zbigniew

Nie przesadzajmy, to jest siatkówka, sport który w skali świata mało kogo interesuje. Druga sprawa to brak drużyny ze Szczytna, więc i mieszkańcom nie chciało się przyjść na mecze \"obcych\" drużyn.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-08-16 12:20:22

Dyskusja – felieton Romana Żokowskiego

  • Piątek, 2018-12-14 09:28:41

33 medale Płetwala w mistrzostwach

  • Poniedziałek, 2018-12-03 14:33:22

Zimowe Mistrzostwa Polski Masters

  • Piątek, 2018-10-26 10:33:47

„Dyskusja” o miejskich granicach

  • Czwartek, 2018-09-13 10:29:09

Tenisowe mistrzostwa miasta (zdjęcia)


Komentarze

  • Radni nie chcą dawać prezentów
    No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
    Autor: Śmieszek
    2019-08-16 14:53:29
  • Radni nie chcą dawać prezentów
    PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
    Autor: Slawomir
    2019-08-16 11:26:01
  • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
    Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
    Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
    2019-08-14 19:00:22
  • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
    Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
    Autor: Ariia
    2019-08-14 12:35:26
  • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
    Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
    Autor: Dżordż
    2019-08-13 14:18:22
  • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
    Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
    Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
    2019-08-13 14:06:11
  • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
    Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
    Autor: Jarek
    2019-08-13 14:02:00
  • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
    Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
    Autor: Wodnik
    2019-08-13 13:09:16
  • Radni nie chcą dawać prezentów
    Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
    Autor: Facebook wszystko przyjmie....
    2019-08-13 11:10:29
  • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
    Powodzenia i samych sukcesów!
    Autor: Super
    2019-08-13 09:29:36