Czwartek, 21 Listopad, Imieniny: Janusza, Marii, Reginy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Mistrzostwa bez kibiców, gorąca dyskusja samorządowców


Słabo nagłośnione, czy mieszkańców Szczytna po prostu nie interesują imprezy w naszym mieście? Temat na ostatniej komisji poruszyła radna Teresa Moczydłowska. Jako przykład podała Mistrzostwa Polski Kadetów w Piłce Siatkowej, które nie tak dawno odbyły się w Szczytnie. - Impreza była przepiękna, ze świetną oprawą, ale przykro było patrzeć, jak niewielu mieszkańców naszego miasta przyszło oglądać to widowisko – mówiła Teresa Moczydłowska, radna. - Moim zdaniem zabrakło solidnej promocji tego wydarzenia. Szkoda.

 Nauczycieli i uczniów brak

 

Burmistrz Krzysztof Mańkowski uważa, że promocja była odpowiednia, a problem leży w mieszkańcach miasta.

 

- Sam ubolewam nad tym, że mieszkańcy nie uczestniczą w takich wydarzeniach – odpowiadał radnej. - Przed zawodami były rozmowy z nauczycielami, aby zabierali dzieci i przychodzili kibicować. Niestety, to nie zadziałało. Podobnie było na Maratonie Juranda. Obie imprezy były na wysokim poziomie, a kibiców jak na lekarstwo. Na razie nie mam pomysłu, jak to zmienić.

 

Burmistrz dodał, że może przy każdej takiej imprezie trzeba będzie zapraszać gwiazdę disco polo.

 

- I nie ma co się z tego śmiać, bo może dzięki takiemu manewrowi uda się wyciągnąć mieszkańców Szczytna z domów – przekonywał.

 

Wstyd za puste trybuny


 

Do dyskusji włączyła się też radna Anna Rybińska.

 

- Dziwię się nauczycielem, którzy prowadzą klasy sportowe i nie poszli na takie zawody – mówiła. - Gdzie tu promocja, zachęta, edukacja? Coś jest nie tak. Gdy ja uczyłam w szkole, to ze sowimi uczniami często chodziliśmy na tego typu wydarzenia, bo to dodatkowa atrakcja i motywacja do treningów, ćwiczeń.

 

Swój głos zabrała też radna Beata Boczar, która była konferansjerką MP Kadetów.

 

- Było mi wstyd przed organizatorami, że nie ma wśród kibiców naszych mieszkańców – mówiła.

 

Dyskusja nie zakończyła się jednak rozwiązaniem problemu, bo być może rzeczywiście źle prowadzona jest akcja promocyjna takich wydarzeń.Komentarze do artykułu

Paweł

Juz z samego zdjęcia widac zaangażowanie radnego Łachacza w sprawę... Zdjęcie mówi samo za siebie.

Zbigniew

A jak myślisz gdzie można uprawiać carling w Szczytnie.... ? W Warszawie jest z tym problem, i z tego co wiem to chyba dopiero jest w planach budowa całorocznej hali/lodowiska gdzie ten sport można będzie uprawiać. Szczytno, carling...?

Mam pytanie

a gdzie można w Szczytnie uprawiać carling ?

dr

Po prostu nie ma zapotrzebowania na tego typu imprezy. Czy tak trudno zrozumieć, że ludzi to nie interesuje ? Służy to jedynie jako okazja do zdjęć uśmiechniętego, zadowolonego z siebie Pana Burmistrza. Pani Boczar- nasi mieszkańcy muszą walczyć o codzienne przetrwanie- nie dostają sowitych diet i niezłych poborów jak radni. Dlatego właśnie nie ma zainteresowania jakimiś trzeciorzędnymi imprezami promowanymi jako wielkie wydarzenia. Ludzie pokazali co o tym sądzą.

Zbigniew

Nie przesadzajmy, to jest siatkówka, sport który w skali świata mało kogo interesuje. Druga sprawa to brak drużyny ze Szczytna, więc i mieszkańcom nie chciało się przyjść na mecze \"obcych\" drużyn.

Napisz


Komentarze

 • Turystyczna perełka powiatu już dostępna
  Dziwne, dlaczego nie ma na zdjęciu Sylwii. A nie, jest, przepraszam, wszystko ok.
  Autor: fan Sylwii
  2019-11-21 15:25:55
 • Toyota zderzyła się z dzikami
  Policja po przyjęciu zgłoszenia pomoże nam w taki sposób, że ukarze nas mandatem. Więc dwa razy się zastanówcie czy powiadamiac policję. Sporadycznie się zdarza by ta formacja komuś pomogła.
  Autor: Marti
  2019-11-21 07:09:55
 • Turystyczna perełka powiatu już dostępna
  Jak zwykle - pani Jaskulska. pyza na polnych ścieżkach... Przepraszam - na ścieżkach rowerowych. To naprawdę innowacyjne. A przez mazurskie okno na świat wyglądamy codziennie. Gdyby nie okejki, to byśmy nie mieli czym dojechać i wrócić z Olsztyna. Może zamiast ścieżek rowerowych - pyza z polnych (rowerowych) dróżek zajęłaby się przewozami regionalnymi.
  Autor: Śmieszek
  2019-11-20 19:47:57
 • Uszedł z życiem po uderzenia TIRA... i zaczęły się kłopoty
  A co na to fundusz gwarancyjny? Po to on chyba jest?
  Autor: Kierowca
  2019-11-20 17:55:39
 • Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)
  Za taki bałagan tylko pouczenie ? Widocznie policjanci nie szanują naszego miasta i zlitowali się nad kowbojami, co myślą, że im wszystko na drodze wolno. To, że wiozą duży ładunek to ich od niczego nie zwalnia. A wręcz przeciwnie powinni wykazać się większą kreatywnością i odpowiedzialnością.
  Autor: Zawiedzony
  2019-11-20 09:47:13
 • Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)
  Do tygodnik.szczytno.pl . TIR, dwa TIRy???? .TIR - Transport International Routier porozumienie z 1975 roku o przewożeniu towarów transportem drogowym, tabliczka zabezpieczająca uiszczenie opłaty celnej przez przewoźnika. Polska jako państwo członkowskie UE nie używa tych tablic, stosujemy je tylko gdy pojazd Wywozi , przywozi towar poza UE do kraju objętego poroz. Z 14.11. 1975r . Poprawnie - Ciągnik siodłowy z naczepa . Wiem że się czepiam, ale nie jestem TIRowcem, tylko kierowcą ciężarówki , a z TIRówek korzystają głównie przedstawiciele handlowi ????
  Autor: Kierowca Ciężarówki
  2019-11-20 09:37:44
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  Przypomina mi to czasy minione. I sekretarz na kopalni do górników /towarzysze, nasi bracia towarzysze w Gdańsku marzną, zimno jest, trzeba więcej wyngla fedrować/. Chłopy narobili się, całe noce fedrowali, nie jedli, nie pili i 100 ton węgla więcej urobili. Węgiel na wagony załadowano i opisano kartką / dla marznących towarzyszy w Gdańsku/. Skład dojechał do Gdańska, już mają go rozładowywać a tamtejszy I sekretarz do swych towarzyszy /towarzysze jest nam zimno, w zimie zawsze jest zimno, towarzysze w Warszawie marzną, pokażmy im, że jesteśmy mężczyznami, pomożecie?-pomożemy/. W ten sposób skład z węglem pojechał do Warszawy. Tam kolejarz zerwał kartkę z opisem nadawcy i odbiorcy i przykleił następną o treści/dla towarzyszy w Moskwie w ramach solidarności narodów/. W ten oto sposób wszyscy mieli węgiel za darmo. Pieniędzy za węgiel nikt nie zobaczył. Przypadkiem tylko i mocą natury, węgiel ten słabo grzał bo i zima szczególnie mroźna była. Widać już wtedy ekonomistów mieliśmy nie od parady.
  Autor: Tomasz TK
  2019-11-20 08:36:12
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  Jakie zmniejszenie wymiaru zatrudnienia? Jakie wypowiedzenia pracy? Wszystko się zgadza. Zamiast ciężkiej pracy na cały etat w szkole, będzie 3/4 etatu w szkole i 1/4 etatu na lodowisku. Niby mniejsze wynagrodzenie za pracę ale za jaka pracę. Trud i przyjemność w jednym. Przedmiotowy ubytek wynagrodzenia też jest wyłącznie pozorny. Ślizgawka kosztuję 200 tys zł.Z ekonomicznego punktu widzenia rachunek się spina. Nikt nie traci, no może niektórzy zyskują ale, nie bądźmy hejterami. Nie ładnie zazdrościć komuś, że ma więcej.
  Autor: Tomasz TK
  2019-11-20 08:11:37
 • Śledzińska zastąpiła Domalewskiego w Orzynach
  Sołtys który nawet nie wychodzi z domu i znając życie nawet nie zna wszystkich mieszkańców
  Autor: Mieszkaniec!
  2019-11-19 22:28:00
 • Śledzińska zastąpiła Domalewskiego w Orzynach
  Otóż to taka prawda , co za sołtys , podstawiony ? Śmiech na sali!
  Autor: Mieszkanka ...
  2019-11-19 22:22:58