Piątek, 3 Grudzień
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery -

Reklama


Reklama

Mistrzostwa Świata w zasięgu ręki, przeszkodą pieniądze


Kolejny ultramaraton wygrał Rafał Kot ze Szczytna. Tym razem nie miał sobie równych w biegu Ultra Mazury. Były to już dziewiąte wygrane zawody na ultradystansach w tym sezonie. Efekt? Rafał Kot został powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Biegu 24-godzinnym, które już za miesiąc odbędą się we Francji. Niestety, wyjazd jest dość kosztowny, Rafał szuka sponsorów, którzy mogliby wspomóc finansowo spełnić jego marzenia.Bieg Ultra Mazury odbył się w sobotę, 21 września. Rywalizować można było na czterech dystansach od 10 do 100 km. Nasz mistrz wybrał oczywiście ten najdłuższy. W biegu na 100 kilometrów wystartowało 100 zawodników, do mety dotarło 89.

 

- Trasa była dosyć ciekawa jak na nasze tereny – ocenia Rafał Kot. - Biegła głównie po lasach Mazur i Warmii, ze startem i metą przy Hotelu Anders w Starych Jabłonkach. A dodatkowo po ostatnich mocnych opadach, miejscami na trasie było mnóstwo błota, które sprawiało problemy głównie w nocy.

 


Reklama

Kot 100 km pokonał z czasem 8:40:18 (czyli 5:13 min/km!). Dało to mu oczywiście pierwsze miejsce open.

 

- To już moje drugie z rzędu zwycięstwo w tych zawodach na tym dystansie – mówi. - A dziewiąta wygrana na dystansach ultra w tym sezonie.

 

Ta świetna postawa sprawiła, że Rafał Kot został powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Biegu 24-godzinnym, które już za miesiąc odbędą się we Francji. Koszt tego wyjazdu - dla Rafała Kota i 2 osób serwisu - to około 11 tys zł.

Reklama

 

- Uczestnictwo w mistrzostwach świata to moje marzenie, jest w zasięgu ręki, ale nie ukrywam, że koszty mogą mnie przerosnąć – mówi. - Dlatego jeśli jest jakaś osoba, firma, instytucja, która mogłaby mnie nieco wesprzeć będę ogromnie wdzięczny za każdą pomoc. Każda cegiełka jest ważna.

 

 

 

 

Fot. Mariusz BartkowskiKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama