Poniedziałek, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Mistrzostwa Świata w zasięgu ręki, przeszkodą pieniądze


Kolejny ultramaraton wygrał Rafał Kot ze Szczytna. Tym razem nie miał sobie równych w biegu Ultra Mazury. Były to już dziewiąte wygrane zawody na ultradystansach w tym sezonie. Efekt? Rafał Kot został powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Biegu 24-godzinnym, które już za miesiąc odbędą się we Francji. Niestety, wyjazd jest dość kosztowny, Rafał szuka sponsorów, którzy mogliby wspomóc finansowo spełnić jego marzenia.Bieg Ultra Mazury odbył się w sobotę, 21 września. Rywalizować można było na czterech dystansach od 10 do 100 km. Nasz mistrz wybrał oczywiście ten najdłuższy. W biegu na 100 kilometrów wystartowało 100 zawodników, do mety dotarło 89.

 

- Trasa była dosyć ciekawa jak na nasze tereny – ocenia Rafał Kot. - Biegła głównie po lasach Mazur i Warmii, ze startem i metą przy Hotelu Anders w Starych Jabłonkach. A dodatkowo po ostatnich mocnych opadach, miejscami na trasie było mnóstwo błota, które sprawiało problemy głównie w nocy.

 

Kot 100 km pokonał z czasem 8:40:18 (czyli 5:13 min/km!). Dało to mu oczywiście pierwsze miejsce open.

 

- To już moje drugie z rzędu zwycięstwo w tych zawodach na tym dystansie – mówi. - A dziewiąta wygrana na dystansach ultra w tym sezonie.


 

Ta świetna postawa sprawiła, że Rafał Kot został powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Biegu 24-godzinnym, które już za miesiąc odbędą się we Francji. Koszt tego wyjazdu - dla Rafała Kota i 2 osób serwisu - to około 11 tys zł.

 

- Uczestnictwo w mistrzostwach świata to moje marzenie, jest w zasięgu ręki, ale nie ukrywam, że koszty mogą mnie przerosnąć – mówi. - Dlatego jeśli jest jakaś osoba, firma, instytucja, która mogłaby mnie nieco wesprzeć będę ogromnie wdzięczny za każdą pomoc. Każda cegiełka jest ważna.

 

 

 

 

Fot. Mariusz BartkowskiKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
  Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-10-20 13:09:49
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50