Piątek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Mistrzostwa Polski znów w Szczytnie, tym razem koszykarskie


Najlepsi krajowi koszykarze formuły 3x3 zawitają do Szczytna. W najbliższy weekend (26-27 października) to właśnie w naszym mieście odbędzie się turniej finałowy Halowych Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3. Zawody będą rozgrywane w hali Wagnera przy ul. Lanca.



To już druga w tym roku ogólnopolska impreza rangi mistrzostw Polski, która odbywa się w naszym mieście. Wcześniej w Szczytnie turniej finałowy rozgrywali siatkarscy kadeci.

 

W finałach udział wezmą drużyny męskie i żeńskie w dwóch kategoriach wiekowych do lat 18 i 23. W sumie mecze rozgrywać będzie 25 drużyn męskich (13 w kategorii U18 i 12 w kategorii U23) oraz 18 żeńskich (9 w kategorii U18 i 9 w kategorii U23).

 

- Mieszkańcy Szczytna mogli już zapoznać się z uliczną wersją koszykówki trzyosobowej dzięki rozgrywanym co roku zawodom Streetball Nocą – mówi Arkadiusz Leska, dyrektor MOS w Szczytnie. - Teraz w szczycieńskiej hali swoje umiejętności zaprezentują przyszli reprezentanci Polski w halowej odmianie tego sportu. Czeka nas więc duża dawka koszykówki na najwyższym poziomie.


 

Koszykówka trzyosobowa to niezwykle widowiskowa i dynamiczna dyscyplina sportu, która od przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio stanie się oficjalną dyscypliną olimpijską. Poziom polskiej koszykówki 3x3 jest bardzo wysoki, bo w czerwcu tego roku męska reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata. Teraz przed Polakami walka w przyszłorocznym turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk.

 

Początek zawodów w sobotę i niedzielę od godziny 10:00.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
    Tomaszu TK, Ty z kolei przesadziłeś w drugą stronę!
    Autor: Śmieszek
    2019-11-15 11:53:47
  • Wydali słownik gwary mazurskiej
    Ja też bym chętnie się zapoznał z tym słownikiem, ale nie będąc zaproszony na jego prezentację w muzeum - nie wiem, w jakim trybie mam zgłosić swoje zainteresowanie, bo w spotkaniach promocyjnych uczestniczyć nie mogę.
    Autor: Śmieszek
    2019-11-15 11:50:29
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Włodarze powinni wziąć pod uwagę, że większość ludzi na niskich stanowiskach nie ma możliwości podwyższenia swoich kwalifikacji, co za tym idzie żadnej pracy nie znajdzie po zwolnieniu lub obcince... ci ludzie ledwo dają radę ciągnąć od 1 do 1. Po co są tworzone bezużyteczne stanowiska w gminie, roczne wynagrodzenia wartości fortuny... Opamiętajcie się, no biedni dalej biednieją, bogaci dalej się bogacą
    Autor: Zaniepokojona
    2019-11-15 10:55:12
  • Wydali słownik gwary mazurskiej
    Pani lub też Panie \"lik\". Oczywiście, że takie konsultacje były przeprowadzone i w tym celu proponuję zapoznać się z lekturą \"Słownika mowy mazurskiej\", gdzie w przedmowie piszę, iż obecnie jest rozróżnialnych 5 dialektów. Jest to dość duży obszar, co sprawia, że trudno byłoby dotrzeć do tych wszystkich, którzy znają i pamiętają etnolekt mazurski.
    Autor: Robert Arbatowski
    2019-11-15 07:14:14
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Właśnie oglądałam magazyn śledczy Anity Gargas o lokalnym PSL-u. Polecam oglądać. Co do tematu, to ta władza, dokładnie ta władza oszczędza na wszystkim tylko nie na sobie. Gminą, Miastem i Powiatem rządzi psl, więc raczej nie może nas to dziwić. Cytowane zmiany wymiary zatrudnienia dotyczą najmniej zarabiających, najczęściej najniższą krajową. A dlaczego zmniejszać etaty? aby po podwyższeniu najniższego wynagrodzenia defakto wynagrodzenia tym osobom nie wzrosły. A ile zarabia władza? Przykład gminy wiejskiej za 2018r.: 7 osób zarabia 28,5%!!! całego budżetu przeznaczonego na wynagrodzenia pracowników urzędu gminy (w sumie 46,5 etatu zgodnie z regulaminem urzędu z 2016r., nowszego nie znalazłam). Te 7 osób to, (wynagrodzenia wg danych z oświadczeń majątkowych): wójt-144.353,28 zł, wice wójt-104.633,61 zł, sekretarz-91.441,48 zł, skarbnik-84.594,07 zł, kierownicy referatów (3 osoby)-91.441,48 zł, 76.163,27 zł, 70.728,61 zł (nie wszystkie oświadczenia za 2018r. są na stronie, więc tych których nie ma, policzyłam średnie z 2017 i 2016), co daje 663.355,80 zł + pochodne wynagrodzenia 121.047,26 co daje 784.403,06 zł. W uchwale za realizację budżetu gminy za 2018 wynagrodzenia z pochodnymi urzędu gminy wyniosły 2.752.330,29 zł (str. 10 uchwały). Powyższe dane są ogólnie dostępne - oświadczenia majątkowe umieszczone na stronie, uchwała z realizacji budżetu za 2018r. ogłoszona w kwietniu 2019r. w dzienniku wojewódzkim województwa warmińsko-mazurskiego. I teraz dwie wisienki na torcie : zakup traktorka ogrodniczego za 9.499,06 zł dla szkoły, w której pracuje pan o którym pisze \"była zwolenniczka wójta\" (str. 50 uchwały). Druga to wymiana komentarzy na stronach Kurka Mazurskiego z panem podpisującym się \"Krassowski\" w temacie kosztów przygotowania dokumentacji \"Innopolice\", gdzie cytuję: \"Burmistrz wraz z radnymi koalicji zrezygnowali z największego zewnętrznego dofinansowania w historii miasta wydając na to 2 mln zł. Po co bić tą pianę?\" Rozumiecie? Wydali 2 mln zł na nie zrealizowany projekt, a teraz będą etaty najmniej zarabiającym obcinać bo brak kasy w budżecie!!! Radni poprzedniej kadencji za ten myk za 2 mln złotych nie powinni nawet złotówki diety wziąć, ale jak napisałam wyżej, oni będą oszczędzać na najbiedniejszych, nigdy na sobie. ps. jeśli w danych jest błąd zainteresowanych proszę o sprostowanie.
    Autor: jb
    2019-11-14 23:48:26
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Panie wójcie a może obniży Pan swoje wynagrodzenie o 30% i ratuje swoich pracowników. Proszę dać dobry przykład innym
    Autor: Ronin
    2019-11-14 22:05:54
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Wojciechowski mógłby przestać \"d ożywotnim\" wójtem i wrócić do straży rybackiej, tam się sprawdzał, a w gminie zaoszczędzone by sporo pieniiedzy i organizacja polepszyła by się natychmiast, do tej pory jest hamulcowym z dużą wypłatą.
    Autor: Natura
    2019-11-14 17:35:59
  • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
    Jw
    Autor: Jedno jest pewne, historia pokazala kim byl Pisudzki jego cele, uklady i nalecialosci wiec motocyklista z olszyn powinien odrobić lekcje historii nim ponownie.....
    2019-11-14 16:01:36
  • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
    Widzę, że pan Rząp przechodzi ze stanu larwalnego do stanu poczwarki. To dopiero będzie motyl. Jakie barwy nosić będzie i cóż zapylać chce ? Oto jest pytanie, być czy bytowanie :-D
    Autor: Tomasz TK
    2019-11-14 14:08:42
  • Wydali słownik gwary mazurskiej
    Ciekawe czy treść słownika była uzgadniana/konsultowana z jeszcze żyjącymi Mazurami władającymi tym językiem od urodzenia? Mamy takich w Szczytnie i okolicach.
    Autor: lik
    2019-11-14 12:57:30