Sobota, 20 Kwiecień
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -

Mistrz jest po.... siedemdziesiątce

72-letni Zdzisław Choroszewski dwa wyścigi wygrał, w jednym zajął trzecią lokatę i trzecią – w rankingu pływaków w swojej kategorii wiekowej. Wszystko podczas Otwartych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Pływaniu.

Pływackie zmagania odbyły się na pływalni WSPol. W rywalizacji wzięło udział 41 jednostek i placówek. Wśród pływaków na listach startowych znaleźli się zawodnicy z WSPol Szczytno: SABOŃ Izabela (24 lata) w kategorii wiekowej 39 lat i młodsi i CHOROSZEWSKI Zdzisław (72 lata, emeryt) w kategorii wiekowej 60 lat i starsi.

Swoje wyścigi wygrał CHOROSZEWSKI Zdzisław na 100 m i 400 m stylem dowolnym oraz był trzeci na 50 m stylem dowolnym. Prowadzono również klasyfikacje na najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. Liczyła się suma punktów zdobytych w dwóch konkurencjach. Wśród pań 12 miejsce zajęła SABOŃ Izabela, a wśród panów 3 miejsce zajął CHOROSZEWSKI Zdzisław. W klasyfikacji drużynowej zespół ze Szczytna zajął 38 miejsce.