Wtorek, 31 Marzec, Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Mistrz jest jeden - i jest nim Borucki (zdjęcia)


Jedwabno staje się powiatową stolicą boksu. To właśnie tam odbyły się tegoroczne eliminacje Mistrzostw Polski Kadetów. W zawodach wystartowało aż ośmiu bokserów z naszego powiatu. Odbyły się też walki pokazowe z udziałem najmłodszych zawodników Gwardii Szczytno.W zawodach w Jedwabnie wystartowali: Kacper Deptuła (do 46 kg), Mateusz Wnuk (do 54 kg), Maciej Sztura (do 63 kg), Kacper Konieczek (do 70 kg), Jakub Mościenica i Patryk Borucki (do 75 kg) oraz Marcin Polonis (+80 kg).

 

- Niestety, do finału Mistrzostw Polski zakwalifikował się jedynie Patryk Borucki – mówi Zenon Jagiełło, trener Gwardii Szczytno. - Za to zrobił to w pięknym stylu,bo został uznany za najlepszego pięściarza turnieju. Patryk w tej chwili jest w ósemce najlepszych zawodników w Polsce. O tytuł mistrza kraju powalczy 18 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim. Liczyłem jeszcze na awans Mateusza Wnuka i Kacpra Deptuły. Walczyli bardzo dobrze, ale decyzją sędziów przegrali swoje walki. W ich przypadku będę jednak starał się, aby Polski Związek Bokserski zgodził się na dopuszczenie ich do finału Mistrzostw Polski, bo ze swoim pięściarskim poziomem zasługują na uczestnictwo w tej imprezie.

 

W eliminacjach w Jedwabnie wzięło udział 36 zawodników z województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

 

 

 

Komentarze:


Reklama

 

Mateusz Wnuk,

15 lat, Szczytno

 

 

Jestem uczniem ostatniej klasy gimnazjum w Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie. Boks trenuję od 4 lat. Do klubu trafiłem, bo jak oglądałem zawody wojewódzkie w Szczytnie trener Zenon Jagiełło zaproponował, abym przyszedł na trening. Poszedłem. Spodobało mi się i zostałem. Choć muszę dodać, że mama początkowo nie była z tego powodu zadowolona. To już kolejne zawody tej rangi w mojej karierze. Raz udało mi się nawet wywalczyć tytuł wicemistrza Polski młodzików.

 

 

Marcin Polonis,

15 lat, Nowojowiec

 

 

Boks w Gwardii Szczytno trenuję od 2 lat. To moje pierwsze eliminacje do MP Kadetów. Staruję w wadzę plus 80 kg. Stres jest, ale niewielki. Myślę, że dobrze jestem przygotowany. Na boks trafiłem za sprawą moich kolegów. Na pierwszym treningu bardzo mi się spodobało i zostałem. Polecam ten sport każdemu.

Reklama

 

 

 

Maciej Sztura,

15 lat, Dźwierzuty

 

 

Boks trenuję od stycznia ubiegłego roku. Do trenera Zenona Jagiełły trafiłem przez przypadek. Kiedyś o treningach opowiadał mi mój kolega. Potem mój brat chodził na piłkę nożną na halę Wagnera w Szczytnie. Pomyślałem, że skoro on gra w piłkę, to ja pójdę w tym czasie na boks. Boks mi się naprawdę spodobał. Ale może to rodzinne, bo mój tata przez kilka lat również trenował ten sport, ale w Olsztynie. To moje pierwsze eliminacje.

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
  To, że to niebezpieczne i głupie zachowanie - nie ulega wątpliwości - podobnie jak jazda po pijanemu. Ale nie uważam, aby z tego powodu napiętnować wszystkich 60+. O wiele więcej takich delikwentów znajduje się w populacji 60-. O czym świadczą dzisiaj wprowadzone dodatkowe restrykcje. Z poważaniem dla tych, którzy umieją się sprawnie wypowiadać tylko w polskiej łacinie, a brak im słów w języku polskim.

  Śmieszek


  2020-03-31 16:50:41
 • Mańkowski: Wybory w takich warunkach to absurd i niebezpieczeństwo dla mieszkańców Szczytna
  Przykro mi, że z 19 wersów tekstu zrozumiałeś tylko ten \"z jajami\" - będącego, nota bene, alegorią. Nie świadczy to o Twojej wysokiej inteligencji. Ponieważ mało rozumiesz, streszczę Ci resztę. To nawiązanie do ślubowania składanego przez Burmistrza cyt. \"powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta\". Jak można mówić o pomyślności mieszkańców i - w trosce o nich - braku zgody (na szczeblu samorządowym) na organizację wyborów, jak się ma na przeciwwadze jedynie słowne zapewnia o swojej \"odwadze\"!!!

  Do Wyborca


  2020-03-31 16:46:29
 • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
  Wpierdol i na łańcuch

  Gieniu


  2020-03-31 16:29:12
 • Strażak i radny ostrzega przed naciągaczami na... czujnik
  problem stanowi polskie prawo, które pozwala wszelkiego rodzaju naciągaczom na rozwinięcie \"biznesu\". Nawet w razie udowodnienia oszustwa będzie mała szkodliwość czynu. Niestety do grona naciągaczy dołączają również takie firmy jak Energa-Obrót S.A., która poprzez swoich przedstawicieli krążących po domach w czasie epidemii, wmawia mieszkańcom konieczność zawarcia aneksów do umów o dostarczanie energii. Wezwana policja stwierdziła jedynie, że przedstawiciel \"jest prawdziwy\".

  novi59


  2020-03-31 16:07:44
 • Dominik Górski pokieruje lecznictwem szpitala
  Już dawno trzeba było Zarębe wypędzić. Nowemu no cóż życzyć powodzenia chodź nie będzie miał łatwo!!

  Alisherov


  2020-03-31 14:52:12
 • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
  Jestem zdania, że zamiast nowego samochodu Pan powinien dla przykładu otrzymać karę w wysokości przeznaczonych funduszy na auto. A tak poważnie. Jak można podczas tak poważnej sytuacji \"myśleć\", że już można wyjść. Czy ludzie nie mają kalendarzy, zegarków, notatników? Jeśli został mu jeden dzień to dosolić dla przykladu 3000-4000 zł kary. Być odpowiedzialnym to również ponosić konsekwencje...

  Tomcio


  2020-03-31 14:29:48
 • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
  Takie osoby co olewają to dać im mandat 30.000 zł to będą przestrzegać!

  Paweł


  2020-03-31 13:31:39
 • Mańkowski: Wybory w takich warunkach to absurd i niebezpieczeństwo dla mieszkańców Szczytna
  Tu po tych niektórych komentarzach widzę, że nie zdają sobie sobie sprawy z tego do czego te wybory w okresie panującej zarazy mogą doprowadzić. Teraz z wieży Ratusz za pomocą głośników jest głoszone - NIE WYCHODZ Z DOMU. A oni widzę, że chętnie by to ostrzeżenie zamienili na - JDZ NA WYBORY. Żeby być takim usłużnym władzy rządzącej - to wielka przesada !!!

  Jestem przeciw wyborom


  2020-03-31 12:59:38
 • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
  Zdecydowana większość z nas siedzi w domach, a wychodzi, kiedy musi. Zaciskamy zęby i cierpimy, bo to nie jest normalne. Ale niestety, wielu ma to w d...e i szydzi z ludzi odpowiedzialnych. Mam nadzieję, że sąd właściwie oceni takie postępowania.

  szary obywatel


  2020-03-31 12:18:58
 • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
  Krzesło

  Zygi


  2020-03-31 12:15:53