Czwartek, 23 Maj, Imieniny: Emila, Neleny, Romy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Mistrz Polski - Maciej Mielczarczyk


Maciej Mielczarczyk to 14-latek, uczeń 8. klasy Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie. Boks trenuje od niemal 3 lat. Tytuł Mistrza Polski wywalczył podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Grudziądzu w wadze do 62 kg.



Jak trafiłeś na trening bokserski?

 

Trochę przez przypadek. Zaciągnął mnie na niego kolega. Ja zostałem tu do dziś, on niestety nie. Ale przyznam, że nawet przez myśl mi nie przeszło, że zostanę mistrzem Polski. Owszem, myślałem, że uda mi się wygrać jeden, czy drugi sparing, czy jakieś zawody na poziomie okręgu, ale nie sądziłem, że tak to się potoczy.

 

Jakie to uczucie w wieku 14 lat zostać mistrzem Polski?

 

Radość jest ogromna. Rodzice są dumni, koledzy, nauczyciele gratulują sukcesu. Naprawdę, jest to fajne uczucie.

 

Jakie cechy powinien mieć dobry bokser?

 

Trzeba umieć dobrze ustawić się psychicznie. Myślę, że to najważniejsza cecha. Trzeba dorzucić do tego ciężki trening i chęć zwycięstwa. To chyba cała recepta. Wymaga to systematyczności, pracy. Ważnym elementem jest też dobry trener, który potrafi wychwycić błędy, zmotywować.


 

A jak mistrzowi Polski idzie w szkole?

 

(śmiech) Myślę, że dobrze. Na co dzień niewiele mam czasu na inne rzeczy poza nauką i treningami, ale ja z tego się cieszę, bo jestem aktywny i lubię gdy coś się dzieje. Nie potrafiłbym siedzieć wyłącznie przed komputerem czy w internecie. To nie dla mnie. Wolę ruch. I jak widać są tego efekty. Bardzo cieszę się ze zdobytego mistrzostwa Polski. Moi rodzice zresztą również.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-05-17 11:13:46

Żołnierze zdobyli puchar burmistrza

  • Poniedziałek, 2019-05-06 13:10:59

Siatkarskiego Mistrza Polski poznamy w Szczytnie

  • Poniedziałek, 2019-04-29 12:53:17

Bugaj i Trzaska mistrzami tenisa (zdjęcia)

  • Piątek, 2019-04-19 12:04:27

Smaki polskiej tradycji w Wielbarku

  • Czwartek, 2019-04-11 10:09:14

Judocy Gwardii walczyli w Pucharze Polski


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 14:16:54
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
    Autor: Mieszkanka
    2019-05-23 13:37:44
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 11:32:31
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
    Autor: Xxx
    2019-05-23 10:48:34
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
    Autor: Uzjel
    2019-05-23 06:04:41
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
    Autor: Zbyszek
    2019-05-22 22:59:50
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-05-22 14:42:34
  • Egzaminy mimo strajku
    O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
    Autor: Śmieszek do Tomasza TK
    2019-05-22 12:44:33
  • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
    Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
    Autor: dr
    2019-05-22 09:13:21
  • Pieski problem straży miejskiej
    Stanowczo muszę przyznać rację osobie o nicku \"Mieszkaniec\". Gratulacje dla tych radnych. Pijar zaistniał. Regresywny i czarny ale jest :-D
    Autor: Tomasz TK