Piątek, 23 Sierpień, Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Minister Witek w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie


Elżbieta Witek, nowa Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odwiedziła Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. W jej murach była po raz pierwszy. Wzięła udział w uroczystościach związanych ze 100. rocznicą powołania Policji Państwowej oraz Świętem Policji.Po Centralnych Obchodach Święta Policji, jakie miały miejsce 24 lipca w Warszawie, uroczystości odbyły się też w Wyższej Szkole Policji. Tradycyjnie już z uczelnią świętowali też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

 

 

 

 

W dniu poprzedzającym uroczystość, kadra i słuchacze Wyższej Szkoły Policji oraz kadra KPP uczestniczyli we mszy świętej w intencji społeczności obu jednostek, która odbyła się w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie.

 

Tuż przed rozpoczęciem uroczystości, Elżbieta Witek – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wspólnie z gen. insp. dr. Jarosławem Szymczykiem – Komendantem Głównym Policji, insp. dr. hab. Markiem Fałdowskim – Komendantem-Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz nadinsp. Tomaszem Klimkiem – Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą policjantów – ofiary Zbrodni Katyńskiej. Pamiętając o tych, którzy tworzyli historię Polskiej Policji, funkcjonariuszach Policji Państwowej, również delegacja wyróżnionych tego dnia funkcjonariuszy złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą ich śmierć.

 

 

Złożeniem meldunku, wprowadzeniem sztandarów oraz odegraniem hymnu RP – zainaugurowano historyczne obchody Święta Policji, bo przypadające w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej.

 

 

 

Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, insp. dr hab. Marek Fałdowski, w imieniu własnym oraz Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie przywitał oraz podziękował za obecność zaproszonym gościom. W swoim przemówieniu podziękował kadrze WSPol w Szczytnie oraz KPP w Szczytnie za trud, wysiłek i zaangażowanie jakie wkładają w codzienną służbę. Podziękował za wzorowe wypełnianie zadań i obowiązków, za miniony rok służby i pracy, życząc jednocześnie, aby były one dla nich zawsze źródłem zasłużonej satysfakcji i powodem do wielkiej dumy. Złożył jednocześnie gratulacje wszystkim odznaczonym i awansowanym, życząc im nieustających sukcesów, oraz bezpiecznej służby i szczęścia w życiu osobistym.

 

 

 

W trakcie ceremonii na placu apelowym odznaczono 12 osób spośród kadry Uczelni. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał funkcjonariuszom WSPol 6 srebrnych medali „Za długoletnią służbę”. Wyróżniono również 4 funkcjonariuszy i 2 pracowników odznaczeniami nadanymi przez Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - medal „Za zasługi dla Policji” otrzymało 2 pracowników, natomiast brązową odznakę „Zasłużony policjant” odebrało 4 policjantów.

 

 

Ponadto awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało 45 funkcjonariuszy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, w tym 8 funkcjonariuszy w korpusie oficerów starszych Policji, 15 funkcjonariuszy w korpusie oficerów młodszych Policji oraz 4 funkcjonariuszy w korpusie podoficerów Policji i 18 funkcjonariuszy w korpusie aspirantów Policji.


 

 

Po wręczeniu awansów na wyższe stopnie policyjne miało miejsce wręczenie okolicznościowych medali nadanych przez NSZZ Policjantów: okolicznościowe tablo z medalami z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości i 100. rocznicy powstania Policji Państwowej otrzymał insp. dr hab. Marek Fałdowski – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, z kolei okolicznościowy medal z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej odebrał ks. prof. dr hab. Edward Wiszowaty – Kapelan Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

 

Po uroczystej dekoracji, ks. Andrzej Bołbot – Naczelny Prawosławny Kapelan Policji, ks. mjr SG Marcin Pysz – Kapelan Straży Granicznej oraz ks. prof. dr hab. Edward Wiszowaty – Kapelan Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, udzielili ekumenicznego błogosławieństwa na dalszą służbę.

 

 

Kolejnym punktem uroczystości były okolicznościowe przemówienia.

 

 

Jako pierwsza głos zabrał Pani Elżbieta Witek – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, która wyraziła słowa gratulacji oraz podziękowania dla funkcjonariuszy za ich codzienną służbę. Pani Minister podziękowała również kadrze, policjantom i pracownikom Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, nie tylko za przekazywanie wiedzy i umiejętności niezbędnej do pełnienia codziennej służby, ale również za przekazywanie najważniejszych wartości i kształtowanie patriotycznych postaw.

 

 

Następnie do zebranych na placu apelowym WSPol słowa skierował gen. insp. dr Jarosław Szymczyk. Komendant Główny Policji swoje wystąpienie rozpoczął od podziękowań i gratulacji skierowanych do funkcjonariuszy i pracowników Policji. Podziękował również kierownictwu Uczelni oraz policjantom i pracownikom za ogromny wkład pracy wkładany w kształcenie kadry policyjnej formacji. Z gratulacjami i słowami uznania oraz podziękowania zwrócił się także do obecnych na uroczystości rodzin wszystkich odznaczonych i awansowanych.

 

 

W uroczystości wzięli również udział rektorzy-komendanci szkół wyższych resortu spraw wewnętrznych i administracji oraz resortu obrony narodowej, przedstawiciele władz samorządowych regionu warmińsko-mazurskiego, przedstawiciele duchowieństwa, kadra kierownicza polskiej Policji, emeryci, prezesi stowarzyszeń oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z naszą Uczelnią.

 

 

Rocznicowe obchody Święta Policji zakończył piknik rodzinny z udziałem służb mundurowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji.

 

 

Udział Pani Minister w uroczystościach w Szczytnie był również doskonałą okazją do zapoznania się z zapleczem dydaktycznym Uczelni. Pani Minister miała możliwość zobaczyć jak funkcjonuje Symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych, obejrzeć pracownie PCAB oraz zwiedzić Izbę Pamięci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

Źródło: wspol.edu.pl/ipKomentarze do artykułu

Policjant

Emeryci związkowcy a byli ci emeryci i związkowcy policji którym odebrano emki za lata służby w policji cieszą się z czyjejś tragedii ale kiedyś przyjedzie czas na prawdę i zabiorą i im

obserwator

Taka wakacyjne ciekawostka: na jednym ze zdjęć generał policji ma czapkę z daszkiem prawie na oczach, a komendant szkoły prawie na czubku głowy i odsłonięte czoło. Jak powinno być prawidłowo? A może jeden ma czapkę za dużą, a drugi za małą? :)

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Ścianka pin art już działa
  Ty Jarek masz moj glos za tą ściankę gdyz to ponoć pomysł Leski ale ty go żeś wykozystał.
  Autor: Rafal
  2019-08-22 20:33:22
 • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  A od kogo pan to wie ;)
  Autor: Śmieszek
  2019-08-22 11:55:08
 • Zespół, który może jeszcze zaskoczyć
  A o drugim meczu nawet słowa nie napiszecie? Jak Sks Szczytno fatalnie zagrał u siebie z Orlętami Reszel przegrywając aż 0-8. I na 3 kolejke na wyjazd z Lzs roznowem nie pojechali. W tym artykule z jednym się zgodzę! Zaskoczyli piłkarze nas Ale fatalnie. Z taką grą jak teraz to Sks zapewni sobie spadek do A klasy.
  Autor: Xyz 1995
  2019-08-22 10:53:52
 • „Deżawi” - felieton Romana Żokowskiego
  I co Pan teraz powie panie Żokowski? Pasym 3 mecze 3 zwycięstwa I to bardzo wysokie! Bilans 12 bramek strzelonych i tylko 3 stracone. Kadra meczowa bardzo spora i Pan mówił o braku ludzi? Poprzedni sezon do zapomnienia a idzie nowe rozdanie. A Sks Szczytno 2 mecze przegrane u siebie 0-1 porażka z Wilczkiem i wilkowo i 0-8 z Orletami Reszel i w tamta niedziele nie pojechali na wyjazdowy mecz z Roznowem. Sytuacja kadrową fatalna że mogą raczej sezonu nie dograć.
  Autor: Xyz1995
  2019-08-22 09:44:32
 • Ogień zniszczył gospodarstwo w Dźwierzutach (zdjęcia)
  Tragedia wiadomo ale tej kobiety mi nie szkoda.Wiem, że pojawi się mnóstwo hejtu ale teraz wierzę, że jest na tym świecie jakaś sprawiedliwość.
  Autor: Nika
  2019-08-21 19:13:46
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  Jak porządna galeria to i pewnie porządne toalety będą . Bo w naszym pięknym rzekomo turystycznym mieście nie ma nawet 1 kibelka . na mieście :D
  Autor: Lusi205i
  2019-08-20 16:07:49
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  8 godzin zablokowana droga była
  Autor: 007
  2019-08-18 18:30:21
 • Waldemar Kiernozek Project NEWI
  Artykuł pięknie napisany tylko mija się mocno z prawda ;) Pan Waldek fałszuje jak by przechodził mutacje głosu pozdrawiamy Zespół jarzębina (bo grać to trza umić )
  Autor: Andrew
  2019-08-18 14:32:38
 • Wieża ciśnień – Roman Żokowski
  Czy ta budowla koło wieży zostanie dokończona?
  Autor: Łukasz
  2019-08-17 16:32:37
 • Dyskusja – felieton Romana Żokowskiego
  Czy wieża ciśnień zostanie odrestaurowana?
  Autor: Łukasz
  2019-08-17 16:26:14