Wtorek, 28 Styczeń, Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Minister Witek w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie


Elżbieta Witek, nowa Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odwiedziła Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. W jej murach była po raz pierwszy. Wzięła udział w uroczystościach związanych ze 100. rocznicą powołania Policji Państwowej oraz Świętem Policji.Po Centralnych Obchodach Święta Policji, jakie miały miejsce 24 lipca w Warszawie, uroczystości odbyły się też w Wyższej Szkole Policji. Tradycyjnie już z uczelnią świętowali też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

 

 

 

 

W dniu poprzedzającym uroczystość, kadra i słuchacze Wyższej Szkoły Policji oraz kadra KPP uczestniczyli we mszy świętej w intencji społeczności obu jednostek, która odbyła się w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie.

 

Tuż przed rozpoczęciem uroczystości, Elżbieta Witek – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wspólnie z gen. insp. dr. Jarosławem Szymczykiem – Komendantem Głównym Policji, insp. dr. hab. Markiem Fałdowskim – Komendantem-Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz nadinsp. Tomaszem Klimkiem – Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą policjantów – ofiary Zbrodni Katyńskiej. Pamiętając o tych, którzy tworzyli historię Polskiej Policji, funkcjonariuszach Policji Państwowej, również delegacja wyróżnionych tego dnia funkcjonariuszy złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą ich śmierć.

 

 

Złożeniem meldunku, wprowadzeniem sztandarów oraz odegraniem hymnu RP – zainaugurowano historyczne obchody Święta Policji, bo przypadające w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej.

 

 

 

Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, insp. dr hab. Marek Fałdowski, w imieniu własnym oraz Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie przywitał oraz podziękował za obecność zaproszonym gościom. W swoim przemówieniu podziękował kadrze WSPol w Szczytnie oraz KPP w Szczytnie za trud, wysiłek i zaangażowanie jakie wkładają w codzienną służbę. Podziękował za wzorowe wypełnianie zadań i obowiązków, za miniony rok służby i pracy, życząc jednocześnie, aby były one dla nich zawsze źródłem zasłużonej satysfakcji i powodem do wielkiej dumy. Złożył jednocześnie gratulacje wszystkim odznaczonym i awansowanym, życząc im nieustających sukcesów, oraz bezpiecznej służby i szczęścia w życiu osobistym.


Reklama

 

 

 

W trakcie ceremonii na placu apelowym odznaczono 12 osób spośród kadry Uczelni. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał funkcjonariuszom WSPol 6 srebrnych medali „Za długoletnią służbę”. Wyróżniono również 4 funkcjonariuszy i 2 pracowników odznaczeniami nadanymi przez Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - medal „Za zasługi dla Policji” otrzymało 2 pracowników, natomiast brązową odznakę „Zasłużony policjant” odebrało 4 policjantów.

 

 

Ponadto awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało 45 funkcjonariuszy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, w tym 8 funkcjonariuszy w korpusie oficerów starszych Policji, 15 funkcjonariuszy w korpusie oficerów młodszych Policji oraz 4 funkcjonariuszy w korpusie podoficerów Policji i 18 funkcjonariuszy w korpusie aspirantów Policji.

 

 

Po wręczeniu awansów na wyższe stopnie policyjne miało miejsce wręczenie okolicznościowych medali nadanych przez NSZZ Policjantów: okolicznościowe tablo z medalami z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości i 100. rocznicy powstania Policji Państwowej otrzymał insp. dr hab. Marek Fałdowski – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, z kolei okolicznościowy medal z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej odebrał ks. prof. dr hab. Edward Wiszowaty – Kapelan Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

 

Po uroczystej dekoracji, ks. Andrzej Bołbot – Naczelny Prawosławny Kapelan Policji, ks. mjr SG Marcin Pysz – Kapelan Straży Granicznej oraz ks. prof. dr hab. Edward Wiszowaty – Kapelan Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, udzielili ekumenicznego błogosławieństwa na dalszą służbę.

 

 

Kolejnym punktem uroczystości były okolicznościowe przemówienia.

 

 

Reklama

Jako pierwsza głos zabrał Pani Elżbieta Witek – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, która wyraziła słowa gratulacji oraz podziękowania dla funkcjonariuszy za ich codzienną służbę. Pani Minister podziękowała również kadrze, policjantom i pracownikom Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, nie tylko za przekazywanie wiedzy i umiejętności niezbędnej do pełnienia codziennej służby, ale również za przekazywanie najważniejszych wartości i kształtowanie patriotycznych postaw.

 

 

Następnie do zebranych na placu apelowym WSPol słowa skierował gen. insp. dr Jarosław Szymczyk. Komendant Główny Policji swoje wystąpienie rozpoczął od podziękowań i gratulacji skierowanych do funkcjonariuszy i pracowników Policji. Podziękował również kierownictwu Uczelni oraz policjantom i pracownikom za ogromny wkład pracy wkładany w kształcenie kadry policyjnej formacji. Z gratulacjami i słowami uznania oraz podziękowania zwrócił się także do obecnych na uroczystości rodzin wszystkich odznaczonych i awansowanych.

 

 

W uroczystości wzięli również udział rektorzy-komendanci szkół wyższych resortu spraw wewnętrznych i administracji oraz resortu obrony narodowej, przedstawiciele władz samorządowych regionu warmińsko-mazurskiego, przedstawiciele duchowieństwa, kadra kierownicza polskiej Policji, emeryci, prezesi stowarzyszeń oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z naszą Uczelnią.

 

 

Rocznicowe obchody Święta Policji zakończył piknik rodzinny z udziałem służb mundurowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji.

 

 

Udział Pani Minister w uroczystościach w Szczytnie był również doskonałą okazją do zapoznania się z zapleczem dydaktycznym Uczelni. Pani Minister miała możliwość zobaczyć jak funkcjonuje Symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych, obejrzeć pracownie PCAB oraz zwiedzić Izbę Pamięci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

Źródło: wspol.edu.pl/ipKomentarze do artykułu

Policjant

Emeryci związkowcy a byli ci emeryci i związkowcy policji którym odebrano emki za lata służby w policji cieszą się z czyjejś tragedii ale kiedyś przyjedzie czas na prawdę i zabiorą i im

obserwator

Taka wakacyjne ciekawostka: na jednym ze zdjęć generał policji ma czapkę z daszkiem prawie na oczach, a komendant szkoły prawie na czubku głowy i odsłonięte czoło. Jak powinno być prawidłowo? A może jeden ma czapkę za dużą, a drugi za małą? :)

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Trafienie „drogówki” w Gromie
  Tam chyba niejeden bez uprawnień jeździ u was , jechałem za ciągnikiem rolniczym wiózł obornik w łyżce ani się obejrzał skręcił w lewo od razu , mimo że ja już wcześniej sygnalizowałem kierunkowskazem wyprzedzanie go.
  Autor: Ilona
  2020-01-28 16:13:59
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  nie wiem czy gmina świętajno utrzyma wysoki poziom imprez kulturalnych po zwolnieniu p. Małgorzaty... może być kiepsko.
  Autor: gość
  2020-01-28 13:23:33
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Druga praca bez wygranego konkursu..... Jak ta Pani to robi a raczej ciekawe czym... Bo raczej nie spojrzeniem.... Hahaha
  Autor: Rychu
  2020-01-28 12:20:14
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Gmina Świętajno uwolnił się od zgnilizny i smrodu... Szkoda tylko, że w Szczytnie będzie teraz śmierdziało. Współczuję tylko współpracownikom Pani Walas
  Autor: Radosny
  2020-01-28 12:17:22
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  To jest właśnie polskie piekiełko. Nie znam pani Walas, ale życzę powodzenia.
  Autor: X-Men
  2020-01-28 11:24:14
 • Kraksa pod Wielbarkiem, ranny 29-letni kierowca (zdjęcia)
  Zakaz dla rowerzystów poruszania sie drogami krajowymi tak jak jest na autostradach i na eskach. Ciągle przez z nich są wypadki potem szukaj wiatru w polu.
  Autor: Albert
  2020-01-28 10:13:13
 • Duże zainteresowanie sportowa edukacją
  Afanasiew co to kurła za nazwisko jakby jakiegoś Polaka nie można było wybrać
  Autor: Janusz
  2020-01-28 10:02:27
 • GieKSa Cup 2020 – gospodarze wyjątkowo gościnni (zdjęcia)
  Wczoraj napisalam krytyczny,ale prawdziwy komentarz pod artykułrm dyrektor Walas. Wstyd redakcjo Tygodnika Szczytno, że ustawiliście moderacje i krytyczne komenarze się nie ukazuja.ile wam za to zapłaciła p. Walas?
  Autor: Basia
  2020-01-28 08:52:19
 • Szkoła sportowa w Szczytnie ma sprzymierzeńców
  Bo bo
  Autor: To nie ci ludzie mają się zająć sportem w Szczytnie, tylko ktoś z zewnątrz trener z licencją.
  2020-01-27 22:30:51
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Ludzie co ma Pabich do pracy wykonywanej przez M.Walas. Jary jak ktoś pojęcia nie ma o pracy więc głosu niech nie zabiera. Chyba jesteś z grona wazeliniarzy i żal ściska że na tych fotografiach Ciebie nie ma.Ale na fotkę też trzeba zapracować. Pozdrawiam
  Autor: Marlena
  2020-01-27 22:18:55

Reklama