Środa, 23 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Minister Witek w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie


Elżbieta Witek, nowa Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odwiedziła Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. W jej murach była po raz pierwszy. Wzięła udział w uroczystościach związanych ze 100. rocznicą powołania Policji Państwowej oraz Świętem Policji.Po Centralnych Obchodach Święta Policji, jakie miały miejsce 24 lipca w Warszawie, uroczystości odbyły się też w Wyższej Szkole Policji. Tradycyjnie już z uczelnią świętowali też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

 

 

 

 

W dniu poprzedzającym uroczystość, kadra i słuchacze Wyższej Szkoły Policji oraz kadra KPP uczestniczyli we mszy świętej w intencji społeczności obu jednostek, która odbyła się w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie.

 

Tuż przed rozpoczęciem uroczystości, Elżbieta Witek – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wspólnie z gen. insp. dr. Jarosławem Szymczykiem – Komendantem Głównym Policji, insp. dr. hab. Markiem Fałdowskim – Komendantem-Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz nadinsp. Tomaszem Klimkiem – Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą policjantów – ofiary Zbrodni Katyńskiej. Pamiętając o tych, którzy tworzyli historię Polskiej Policji, funkcjonariuszach Policji Państwowej, również delegacja wyróżnionych tego dnia funkcjonariuszy złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą ich śmierć.

 

 

Złożeniem meldunku, wprowadzeniem sztandarów oraz odegraniem hymnu RP – zainaugurowano historyczne obchody Święta Policji, bo przypadające w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej.

 

 

 

Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, insp. dr hab. Marek Fałdowski, w imieniu własnym oraz Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie przywitał oraz podziękował za obecność zaproszonym gościom. W swoim przemówieniu podziękował kadrze WSPol w Szczytnie oraz KPP w Szczytnie za trud, wysiłek i zaangażowanie jakie wkładają w codzienną służbę. Podziękował za wzorowe wypełnianie zadań i obowiązków, za miniony rok służby i pracy, życząc jednocześnie, aby były one dla nich zawsze źródłem zasłużonej satysfakcji i powodem do wielkiej dumy. Złożył jednocześnie gratulacje wszystkim odznaczonym i awansowanym, życząc im nieustających sukcesów, oraz bezpiecznej służby i szczęścia w życiu osobistym.

 

 

 

W trakcie ceremonii na placu apelowym odznaczono 12 osób spośród kadry Uczelni. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał funkcjonariuszom WSPol 6 srebrnych medali „Za długoletnią służbę”. Wyróżniono również 4 funkcjonariuszy i 2 pracowników odznaczeniami nadanymi przez Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - medal „Za zasługi dla Policji” otrzymało 2 pracowników, natomiast brązową odznakę „Zasłużony policjant” odebrało 4 policjantów.

 

 

Ponadto awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało 45 funkcjonariuszy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, w tym 8 funkcjonariuszy w korpusie oficerów starszych Policji, 15 funkcjonariuszy w korpusie oficerów młodszych Policji oraz 4 funkcjonariuszy w korpusie podoficerów Policji i 18 funkcjonariuszy w korpusie aspirantów Policji.


 

 

Po wręczeniu awansów na wyższe stopnie policyjne miało miejsce wręczenie okolicznościowych medali nadanych przez NSZZ Policjantów: okolicznościowe tablo z medalami z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości i 100. rocznicy powstania Policji Państwowej otrzymał insp. dr hab. Marek Fałdowski – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, z kolei okolicznościowy medal z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej odebrał ks. prof. dr hab. Edward Wiszowaty – Kapelan Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

 

Po uroczystej dekoracji, ks. Andrzej Bołbot – Naczelny Prawosławny Kapelan Policji, ks. mjr SG Marcin Pysz – Kapelan Straży Granicznej oraz ks. prof. dr hab. Edward Wiszowaty – Kapelan Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, udzielili ekumenicznego błogosławieństwa na dalszą służbę.

 

 

Kolejnym punktem uroczystości były okolicznościowe przemówienia.

 

 

Jako pierwsza głos zabrał Pani Elżbieta Witek – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, która wyraziła słowa gratulacji oraz podziękowania dla funkcjonariuszy za ich codzienną służbę. Pani Minister podziękowała również kadrze, policjantom i pracownikom Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, nie tylko za przekazywanie wiedzy i umiejętności niezbędnej do pełnienia codziennej służby, ale również za przekazywanie najważniejszych wartości i kształtowanie patriotycznych postaw.

 

 

Następnie do zebranych na placu apelowym WSPol słowa skierował gen. insp. dr Jarosław Szymczyk. Komendant Główny Policji swoje wystąpienie rozpoczął od podziękowań i gratulacji skierowanych do funkcjonariuszy i pracowników Policji. Podziękował również kierownictwu Uczelni oraz policjantom i pracownikom za ogromny wkład pracy wkładany w kształcenie kadry policyjnej formacji. Z gratulacjami i słowami uznania oraz podziękowania zwrócił się także do obecnych na uroczystości rodzin wszystkich odznaczonych i awansowanych.

 

 

W uroczystości wzięli również udział rektorzy-komendanci szkół wyższych resortu spraw wewnętrznych i administracji oraz resortu obrony narodowej, przedstawiciele władz samorządowych regionu warmińsko-mazurskiego, przedstawiciele duchowieństwa, kadra kierownicza polskiej Policji, emeryci, prezesi stowarzyszeń oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z naszą Uczelnią.

 

 

Rocznicowe obchody Święta Policji zakończył piknik rodzinny z udziałem służb mundurowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji.

 

 

Udział Pani Minister w uroczystościach w Szczytnie był również doskonałą okazją do zapoznania się z zapleczem dydaktycznym Uczelni. Pani Minister miała możliwość zobaczyć jak funkcjonuje Symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych, obejrzeć pracownie PCAB oraz zwiedzić Izbę Pamięci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

Źródło: wspol.edu.pl/ipKomentarze do artykułu

Policjant

Emeryci związkowcy a byli ci emeryci i związkowcy policji którym odebrano emki za lata służby w policji cieszą się z czyjejś tragedii ale kiedyś przyjedzie czas na prawdę i zabiorą i im

obserwator

Taka wakacyjne ciekawostka: na jednym ze zdjęć generał policji ma czapkę z daszkiem prawie na oczach, a komendant szkoły prawie na czubku głowy i odsłonięte czoło. Jak powinno być prawidłowo? A może jeden ma czapkę za dużą, a drugi za małą? :)

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Nie żyje ksiądz Mirosław Lango, proboszcz ze Spychowa
  ....śpieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą...Pokój Jego duszy.
  Autor: Jeremi Brzostowski
  2019-10-22 20:59:37
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Kto grozi, pewnie ci wielcy katolicy od miłosierdzia bożego, nafaszerowani: fałszem, podłością i obłudą!!! Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w niego kamień.
  Autor: szczytnianin
  2019-10-22 20:09:15
 • Tajemniczy pożar kamienicy przy 1 Maja (zdjęcia)
  Wcale bym się nie zdziwiła że poprostu znudziło się mieszkanie co niektórym w takich warunkach.
  Autor: Tasia
  2019-10-22 13:52:19
 • Arsenał Milicji Obywatelskiej na poddaszu w Kocie
  Jak to były pociski z 1913 r., to nie należały do MO, chyba że MO miała takie mausery po 1945 r. Pewnie były skonfiskowane - i zapomniane, albo ukryte przez byłych właścicieli domostwa sprzed 1945 r. Sam z taką sytuacją miałem do czynienia - ale dawniej - jeszcze w czasach \"komuny\". Oddałem na komendę, ale strach był, że z niej nie wrócę, jako podejrzany o dybanie na ustrój i prawowitą władzę.
  Autor: Krajan
  2019-10-21 15:43:48
 • Olimpijczyk jednak z porażką w Szczytnie
  ćwiczcie Panowie ćwiczcie.
  Autor: re:
  2019-10-21 01:50:38
 • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
  Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-10-20 13:09:49
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13