Reklama


Reklama

Minimalna grzywna za wyborczy rower


5 tysięcy złotych grzywny – taki wyrok, jeszcze nieprawomocny, zapadł w stosunku do byłego wójta gminy Świętajno i kandydata na wójta. Teraz sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Olsztynie, bo kandydat się odwołał. Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy prowadzeniu kampanii wyborczej podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych.Cały proces zaczynał się dwukrotnie, bo w pewnym momencie został wymieniony sędzia prowadzący sprawę. Co ciekawe postępowanie, mimo że dotyczyło spraw samorządowych, byłego samorządowca, czyli jawnych został... utajniony.


Reklama

 

Reklama

Taki wniosek złożył pełnomocnik byłego wójta, sędzia bez mrugnięcia oka go zatwierdził, a prokurator nie protestował. Publiczność, w tym dziennikarze, nie mogli uczestniczyć w posiedzeniach sądu.

 

Wyrok jakby niepewny

 

Trudno było też dotrzeć do samego wyroku.

 

- Nieprawomocny wyrok w tej sprawie zapadł 17 września – odpowiedziała na nasze pytanie Ewelina Wolny, prezes Sądu Rejonowego w Szczytnie. - Pan P. został ukarany grzywną w wysokości 5 tys. zł, ale podkreślam jest to orzeczenie nieprawomocne. Z tego co wiem, apelacja trafiła już do Sądu Okręgowego w Olsztynie.

 

Jej wpłynięcie potwierdza sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy placówki.

 

- Apelacja od wyroku I instancji wpłynęła 20 listopada – mówi. - O tym fakcie zawiadamia się pozostałe strony postępowania. Z chwilą odebrania potwierdzeń, że strony wiedzą o apelacji, można przesłać akta do sądu II instancji (w tym wypadku Sądu Okręgowego w Olsztynie). Na razie nie ma jeszcze terminu posiedzenia.

 

Wartościowy rower

 

Przypomnijmy. Były wójt i kandydat na wójta gminy Świętajno ma kłopot, bo prokuratura postawiła mu zarzut, który dotyczy nieprawidłowości przy prowadzeniu kampanii wyborczej. Dokładnie chodzi o konkurs, w którym nagrodą był... rower, a jego wartość wykraczała poza koszt zwyczajowych „prezentów” wyborczych. A to, według przepisów, jest naganne i... karalne.

 

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyło Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Olsztynie. Byłemu wójtowi groziła grzywna od 5 do nawet 50 tys. zł.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04
 • Ślimak - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ślimak jest trafnym symbolem Szczytna. Ślimaczy się wszystko, każda dziedzina naszego życia. Teraz nasze władze mogą z czystym sumieniem powiedzieć- czego chcecie, mamy przecież ślimaka. A jak pięknie na fotce będzie wglądał nasz Pan Burmistrz. Wyobraźcie sobie: Pan Burmistrz a obok ślimak. Jakżesz trafne.

  dr


  2020-09-23 17:17:38
 • Plebiscytowy projekt (zdjęcia)
  Super inicjatywa.

  Joanna


  2020-09-23 16:27:06
 • Podziękowali rolnikom z trud pracy (zdjęcia)
  Widzę, że maseczki pozakładane,,, i to prawidłowo,,

  X1


  2020-09-23 16:11:51
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Madki uspokujta sie, bo zadzwonie do Jaworowicz

  Prokreator


  2020-09-23 08:54:51
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Niezwykła osobowość, zdarzyło mi sie zobaczyć tą niesamowitą pełną pasji twórczość. Niestety nie zdarzyło mi sie wspołpracować, aczkolwiek z młodszą siostrą wiele razy. Utalentowane rodzeństwo, przesymatyczni ludzie, pełni entuzjazju i pozytywnej energii. Podziwiam. Życzę powodzenia w dążeniu do realizacji marzeń i celów. Pozdrawiam serdecznie, wszystkiego dobrego.

  Katarzyna Sławińska


  2020-09-23 01:35:43
 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Pierwszą Modliszkę przypadkowo znalazłem na trasie na Strugę już w roku 2000 oraz Turkuć Podjadek,który miał ok.5 centymetrów i wyglądał niesamowicie.

  HANS


  2020-09-22 22:46:12
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Powodzenia w poszerzaniu terytorium tego NIEBA, zarażaj swoim optymizmem i życzliwością wszystkich wokół siebie, a talent, który masz niech będzie dla Ciebie szerokim terenem nowych wyzwań i sukcesów. Świat stoi przed Tobą otworem, bierz garściami dobro z niego płynące.

  Mirosława Lipka


  2020-09-22 21:48:12
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Takie schronisko aż się prosi w b. SP1/Gimnazjum 1 - obecnie budynku SP3. Niemiec wybudował szkołę ok. 100 lat temu,to niech budynek nadal służy młodziezy.

  ika


  2020-09-22 20:23:04