Piątek, 16 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Miłośnik seksu i tytoniu wpadł w Szymankach


Szczycieńscy policjanci zatrzymali 56-letniego mężczyznę, którzy poszukiwany był za przestępstwa na tle seksualnym. 56-latek wpadł, bo został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej w Szymankach. Przy okazji wyszło na jaw, że ów mężczyzna ma upodobanie nie tylko do nielegalnego seksu, ale i tytoniu.W czwartek, 21 stycznia, funkcjonariusze w Szymankach, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Iveco. Za kierownicą siedział 56-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna na widok policyjnej odznaki i nieumundurowanych policjantów, bardzo się zestresował.


Reklama

 

Kryminalni postanowili przeszukać iveco. W części ładunkowej ujawnili 23 worki, każdy z nich ważący średnio około 20 kg, a w nich krajankę tytoniową. Kierowca został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy, a zabezpieczony towar zważony i poddany oględzinom.

 

Okazało się, że waga tytoniu sięgnęła ponad pół tony. 56-latek nie opłacając należnego podatku akcyzowego, naraził Skarb Państwa na straty finansowe w łącznej kwocie blisko 400 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, 56-latkowi grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Reklama

 

W trakcie wykonywanych przez szczycieńskich kryminalnych czynności procesowych z zatrzymanym, ustalili oni, że 56-latek poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. Miał on do odbycia karę 4 lat i 1 miesiąca pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności.

 

Zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości, 56-letni mieszkaniec Szczytna został przewieziony już do wskazanego zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe lata.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze