Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

Miłość wymaga szacunku i cierpliwości (zdjęcia)


Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale złote i diamentowe są jubileuszami niezwykłymi, tak samo jak niezwykli są ludzie, którzy wspólnie przeżyli ponad pół wieku i dłużej. Wzajemnym poszanowaniem i przywiązaniem dostojni Jubilaci świadczą, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka. Jak powiedział „Tygodnikowi” jeden z rozmówców: „Na żaden medal nie pracuje się tak długo…”Tegoroczna uroczystość uhonorowania par, które obchodziły jubileusz 50, 55 oraz 60-lecia pożycia małżeńskiego miała miejsce w środę 18 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie. W tych szczególnych i bardzo ważnych uroczystościach wzięło udział 10 par.

 

Tradycyjnie jubilaci odnowili swoją małżeńską przysięgę, a z rąk wójt Alicji Kołakowskiej otrzymali medale za długoletnie pożycie. Takie uroczyste jubileusze to jednak przede wszystkim okazja do rozmów, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim słusznie okazywanej dumy z życiowych doświadczeń, osiągnięć i... rodziny.

 

Złote pary (50 lat):

 

Krystyna i Kazimierz Bruderkowie - Kolonia

Teresa i Edward Ptakowie - Jerutki

Barbara i Wiesław Śpiewakowie - Świętajno

Krystyna i Czesław Trzcińscy - Długi Borek

Janina i Wiesław Turlińscy - Kierwik

Helena i Józef Więckowie - Kolonia

 

 

Szmaragdowe pary (55l.):

 

Marianna i Tadeusz Folgowie - Kolonia


Reklama

Krystyna i Jan Hałasowie - Spychowo

Gudrona i Józef Paradowscy - Świętajno

 

Diamentowe gody (60l.):

 

Marianna i Henryk Trzcińscy - Kolonia

 

 

Kilkoro jubilatów postanowiliśmy zapytać o przepis na tak długotrwałe i szczęśliwe pożycie małżeńskie:

 

 

Marianna i Henryk Trzcińscy – Kolonia (60 lat)

 

Najważniejsze w każdym małżeństwie jest wzajemny szacunek, bo to cementuje każdy związek. Wspólnie wychowaliśmy szóstkę dzieci. Doczekaliśmy się trzynaściorga wnucząt i ośmiorga prawnucząt i z tego się chyba w tym naszym związku najbardziej cieszymy. Wiadomo, że tak jak w każdym małżeństwie, żyło się i w słońcu, i pod chmurką, ale zawsze mamy czas na rozmowę, żeby - jeśli jest ta chmurka - to próbować, żeby wyszło zza niej po jakimś czasie słońce.

 

 

Gudrona i Józef Paradowscy – Świętajno (55 lat)

Reklama

 

Wspólnie doczekaliśmy się dziewiątki dzieci. W małżeństwie potrzeba dużo miłości i cierpliwości, bo to według nas jest dla każdego związku bardzo ważne. Istotnym czynnikiem wpływającym na trwałość małżeństwa jest również umiejętność słuchania z każdej ze stron. Jeśli w małżeństwie będzie miłość i zrozumienie, to związek będzie trwał, a jak tego nie będzie, to nawet nie warto się trudzić, bo małżeństwo nie wytrzyma próby czasu.

 

Krystyna i Kazimierz Bruderkowie – Kolonia (50 lat)

 

Sami się zastanawiamy nad tym, jak szybko to się stało, bo przecież 50 lat to spory kawałek czasu, a tu wszystko minęło w mgnieniu oka. Jak w każdym związku, najważniejsza jest miłość, ale bardzo ważne jest również i wzajemne zrozumienie, i rozmowy. Przede wszystkim trzeba dbać o swoje gniazdko, czyli dom, bo najważniejsza w tym wszystkim jest rodzina i dzieci. Ważne jest również to, aby wspólnie, bez względu na trudności, pokonywać problemy.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama