Poniedziałek, 28 Wrzesień, Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława -

Reklama


Reklama

Milko przejechało przez Pasym (zdjęcia)


W Pasymiu zainaugurowano nowy sezon cyklu Milko Mazury MTB. Jednym z uczestników rywalizacji, w kategorii „wentylki” był 9-letni Janek Wydarty. Chłopiec tuż po rozpoczęciu swojego wyścigu upadł i mocno się poobijał, mimo bólu wstał, ponownie wsiadł na rower i dogonił peleton. Kibice, a wśród nich jego mama Agnieszka, nie szczędzili mu braw.

 Pasymskie zawody odbyły się pod nazwą „Cztery Wieże nad Kalwą”. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem rowerzystów. Do Pasymia zjechało ich kilkuset, właściwie z całej Polski oraz Litwy, Czech, czy Niemiec. W pierwszym dniu ścigały się dzieci, młodzież oraz kategoria fun (rekreacyjna). W niedzielę rywalizowali zawodowcy. W najbardziej prestiżowym wyścigu Pro zwyciężył faworyt Jarosław Wołosiuk (Olsztyn), który o sekundę wyprzedził Piotra Kryńskiego (Białystok) i o ponad dwie i pół minuty Andrzeja Poczopko (Olsztyn).


Reklama

 

- Pasymskie zawody były przygotowane bardzo dobrze – mówi Agnieszka Wydarty, mama 9-letniego Janka. - Było mnóstwo atrakcji dla dzieci, to dobrze, bo MTB staje się takim rodzinnym sportem. Sama nie jeżdżę, ale mój mąż i syn są zakochani w tym ściganiu. Dziś jestem tu z synem, który startował w „wentylkach”. Już na starcie przewrócił się i mocno poobijał, ale wsiadł na rower i dogonił swoją grupę. Jestem dumna z jego zachowania. Do Pasymia przyjechaliśmy specjalnie na te zawody, ale jest to też okazja, aby poznać piękne zakątki naszego kraju. Piękne miasteczko ten Pasym.

Reklama

Agnieszka Wydarty i 9-letni Janek.

 

 

Wyniki rywalizacji:

 

Pro

Open

 

1 Jarosław Wołosiuk Centrum Rowerowe Olsztyn Team 02:46:59

2 Piotr Kryński Białystok VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE MTB TEAM 02:47:00 3 Andrzej Poczopko Cryospace Olsztyn 02:49:38

 

Pro2

1 Piotr Kryński Białystok VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE MTB TEAM 02:47:00 2 Dominik Jakubowski Brodnica Sunrace Koło-Koła MoreCycling 02:52:06

3 Kamil Kuszmider Catena Wyszków 02:52:24

 

Pro3

1 Jarosław Wołosiuk Centrum Rowerowe Olsztyn Team 02:46:59

2 Mateusz Wiszniewski wtw-poland.com 03:12:03

3 Krzysztof Kindrasz Szprycha Giżycko 03:18:43

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze