Reklama


Reklama

Miliony popłyną na drogi, umowy podpisane


Grubo ponad 10 mln złotych trafi do gmin z powiatu szczycieńskiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W środę wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki uroczyście podpisał umowy o dofinansowanie inwestycji z naszymi samorządowcami.Najwięcej pieniędzy przypadło Starostwu Powiatowemu w Szczytnie, bo umowa opiewa na ponad 2,6 mln zł. Ponad 2,5 mln zł trafi do Gminy Szczytno, 2,1 mln zł do miasta Szczytno. Na pieniądze załapały się też Gmina Dźwierzuty (ponad 614 tys. zł), Gmina Wielbark (263 tys. zł) oraz Gmina Świętajno (275 tys. zł).


Reklama

Przy podpisywaniu umów obecni byli posłanka Iwona Arent oraz radny sejmiku wojewódzkiego Henryk Żuchowski. Nie zabrakło oczywiście samorządowców, do których pieniądze trafią.

Reklama

 

- W skali województwa takich umów podpiszemy około 300 – mówił wojewoda Artur Chojecki. Wniosków złożonych przez samorządy było około 350. 30 czeka na liście rezerwowej. - Wierzę, że Fundusz Dróg Samorządowych znacząco pomoże samorządom w budowie i remoncie dróg, a w konsekwencji poprawi to bezpieczeństwo oraz komfort mieszkańców. Wpłynie też na rozwój gospodarczy - mówił wojewoda.

 

- Szkoda że to dofinansowanie do naszych inwestycji jest na poziomie 50 procent, bo powiat iławski ma na przykład 60 – dostrzegł różnicę starosta szczycieński Jarosław Matłach.

- To wynika niestety z przelicznika liczby mieszkańców – ubolewał wojewoda. - Wiem, że powiat szczycieński jest uboższy, ale wskaźnik uzależniony jest od liczby mieszkańców.

 

- Mamy w naszym powiecie wiele ośrodków popegeerowskich, dróg lokalnych, które są naprawdę zaniedbane - mówił z kolei Henryk Żuchowski. - Bardzo się cieszę, że samorządom udało się pozyskać te pieniądze, bo będzie to okazja, aby nadgonić część zaległości infrastrukturalnych, które mamy w stosunku do innych powiatów.Komentarze do artykułu

Tomasz TK

Paweł Kukiz, zaślubiony chwilowo w ramach koalicji Polskiej z PSL ogłosił wczoraj, że odbędzie się konferencja prasowa z udziałem posła Sachajko i dopiero co wypuszczonym na powietrze, byłym prezesem kółek rolniczych i członkiem PSL panem Serafinem. Serafin jak wiemy, od ponad pół roku został odcięty w ramach aresztu od społeczeństwa. Ponad 120 zarzutów na łączną kwotę ponad 30 mln złotych. Za przyczyną tego pana poseł Sawicki stracił stołek Ministra Rolnictwa. Coś mi się wydaje, ze jak to mawiał Józef Stalin ( kompromaty są silne). więc niebawem zostanie rozpalony grill nad wielkopowierzchniowymi agronomami:-D. Pytanie, czy były wójt Świętajna nie jest na wydobywczym i kto pójdzie na rozpałkę :-D

Śmieszek

SZPAKAMI KARMIONY. Szpak to taki inteligentny ptak, że potrafi naśladować głosy innych zwierząt, w tym człowieka. Szpak nie był i nie będzie dziobany. A bociany... 500+. Bo jest w orkiestrach dętych jakaś siła...

Tomasz TK

Bo to było tak, bociana dziabnął szpak. Następnie zaszła zmiana i szpak dziobał bociana. Potem jeszcze były 3 zmiany, ile razy szpak był dziobany ???? :-D

Śmieszek

No widzisz Tomaszu TK - jak się zgadzamy! Niby nic, a tak to się zaczęło, niby nic, zwyczajne \"pa pa pa\". Jest w orkiestrach dętych jakaś siła, bo to było tak... A pan Kiersikowski niech już zejdzie z plakatu, tronu, albo z selfie. Krowa, która dużo ryczy mało mleka daje.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze