Poniedziałek, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Miliony popłyną na drogi, umowy podpisane


Grubo ponad 10 mln złotych trafi do gmin z powiatu szczycieńskiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W środę wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki uroczyście podpisał umowy o dofinansowanie inwestycji z naszymi samorządowcami.Najwięcej pieniędzy przypadło Starostwu Powiatowemu w Szczytnie, bo umowa opiewa na ponad 2,6 mln zł. Ponad 2,5 mln zł trafi do Gminy Szczytno, 2,1 mln zł do miasta Szczytno. Na pieniądze załapały się też Gmina Dźwierzuty (ponad 614 tys. zł), Gmina Wielbark (263 tys. zł) oraz Gmina Świętajno (275 tys. zł).

Przy podpisywaniu umów obecni byli posłanka Iwona Arent oraz radny sejmiku wojewódzkiego Henryk Żuchowski. Nie zabrakło oczywiście samorządowców, do których pieniądze trafią.

 

- W skali województwa takich umów podpiszemy około 300 – mówił wojewoda Artur Chojecki. Wniosków złożonych przez samorządy było około 350. 30 czeka na liście rezerwowej. - Wierzę, że Fundusz Dróg Samorządowych znacząco pomoże samorządom w budowie i remoncie dróg, a w konsekwencji poprawi to bezpieczeństwo oraz komfort mieszkańców. Wpłynie też na rozwój gospodarczy - mówił wojewoda.


 

- Szkoda że to dofinansowanie do naszych inwestycji jest na poziomie 50 procent, bo powiat iławski ma na przykład 60 – dostrzegł różnicę starosta szczycieński Jarosław Matłach.

- To wynika niestety z przelicznika liczby mieszkańców – ubolewał wojewoda. - Wiem, że powiat szczycieński jest uboższy, ale wskaźnik uzależniony jest od liczby mieszkańców.

 

- Mamy w naszym powiecie wiele ośrodków popegeerowskich, dróg lokalnych, które są naprawdę zaniedbane - mówił z kolei Henryk Żuchowski. - Bardzo się cieszę, że samorządom udało się pozyskać te pieniądze, bo będzie to okazja, aby nadgonić część zaległości infrastrukturalnych, które mamy w stosunku do innych powiatów.Komentarze do artykułu

Tomasz TK

Paweł Kukiz, zaślubiony chwilowo w ramach koalicji Polskiej z PSL ogłosił wczoraj, że odbędzie się konferencja prasowa z udziałem posła Sachajko i dopiero co wypuszczonym na powietrze, byłym prezesem kółek rolniczych i członkiem PSL panem Serafinem. Serafin jak wiemy, od ponad pół roku został odcięty w ramach aresztu od społeczeństwa. Ponad 120 zarzutów na łączną kwotę ponad 30 mln złotych. Za przyczyną tego pana poseł Sawicki stracił stołek Ministra Rolnictwa. Coś mi się wydaje, ze jak to mawiał Józef Stalin ( kompromaty są silne). więc niebawem zostanie rozpalony grill nad wielkopowierzchniowymi agronomami:-D. Pytanie, czy były wójt Świętajna nie jest na wydobywczym i kto pójdzie na rozpałkę :-D

Śmieszek

SZPAKAMI KARMIONY. Szpak to taki inteligentny ptak, że potrafi naśladować głosy innych zwierząt, w tym człowieka. Szpak nie był i nie będzie dziobany. A bociany... 500+. Bo jest w orkiestrach dętych jakaś siła...

Tomasz TK

Bo to było tak, bociana dziabnął szpak. Następnie zaszła zmiana i szpak dziobał bociana. Potem jeszcze były 3 zmiany, ile razy szpak był dziobany ???? :-D

Śmieszek

No widzisz Tomaszu TK - jak się zgadzamy! Niby nic, a tak to się zaczęło, niby nic, zwyczajne \"pa pa pa\". Jest w orkiestrach dętych jakaś siła, bo to było tak... A pan Kiersikowski niech już zejdzie z plakatu, tronu, albo z selfie. Krowa, która dużo ryczy mało mleka daje.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2019-10-03 12:02:06

Umowy podpisane rusza termomodernizacja

 • Poniedziałek, 2019-08-12 12:24:15

Jesienią ruszy budowa wodociąg za dwa miliony

 • Poniedziałek, 2019-08-12 12:18:58

Umowy na wymianę pieców podpisane

 • Poniedziałek, 2019-06-17 19:02:48

Czy Szczytno sięgnie po miliony euro?

 • Niedziela, 2019-06-09 21:20:24

Podpisane umowy drogowe

 • Poniedziałek, 2019-06-03 10:28:11

Lepsza woda za blisko 2 miliony


Komentarze

 • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
  Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-10-20 13:09:49
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50