Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Miliony idą na drogi, uroczyste otwarcie Łomżyńskiej i Partyzantów (zdjęcia)


Budowa dróg, to jak kroplówka dla rozwoju miasta – mówił Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna podczas uroczystego i symbolicznego otwarcia przebudowanej ulicy Partyzantów w Szczytnie. - Dobre drogi, to dobry i szybki rozwój naszego miasta. Dlatego nie zwalniamy tempa przy tych inwestycjach.Tylko w tym roku szczycieński samorząd na inwestycje drogowe wydał aż 6 mln 300 tys. zł. Wyremontowano między innymi ulice: Podleśną, Partyzantów, Kopernika, Powstańców Warszawy, Wańkowicza, Nauczycielską, Łomżyńską. Sobieskiego, Poniatowskiego...

 

- Mimo zagrożenia koronawirusaem i pandemii nie zrezygnowaliśmy z żadnej inwestycji w tym roku – mówi burmistrz Mańkowski. - Myślę że jesteśmy jednym z nielicznych samorządów, którym to się udało. Sytuacja jest ciężka, ale robimy wszystko, aby naszym mieszkańcom żyło się jak najlepiej i nie odczuli tego trudnego czasu.

 

W piątek samorządowcy uroczyście otworzyli ulicę Partyzantów oraz Łomżyńską. Było to symboliczne otwarcie, bo dróg w tym roku powstało zdecydowanie więcej.

 

Ulica Partyzantów.

 

- Bardzo cieszymy się, że w końcu na naszej ulicy pojawił się asfalt – mówi Lucjan Sitarski, mieszkaniec ulicy Partyzantów. - Długo na to czekaliśmy. Mieszkam tu od 70 lat. Na pewno poprawi to komfort naszego życia.


Reklama

 

 

Inwestycja został wykonana w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Szczycieński samorządowcom z FDS udało się pozyskać na drogi ponad 5 mln zł. Dzięki temu wsparciu przebudowano między innymi ulice: Wańkowicza, Podleśną, Powstańców Warszawy, Partyzantów, czy Nauczycielską.

 

Tego samego dnia uroczyście oddano do użytku też ulicę Łomżyńską, to część projektu Szczytno Miasto Zrównoważonego Transportu. Cały wart jest ponad 6,3 mln zł z czego szczycieńscy samorządowcy pozyskali aż 4,3 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Ulica Łomżyńska.

 

W ramach tej inwestycji przebudowano też ulice Sobieskiego oraz Poniatowskiego. W naszym mieści mają też pojawić się dwa autobusy elektryczne.

 

- To jedno z najmłodszych osiedli w Szczytnie, ale zarazem najszybciej się rozwijające – tłumaczy burmistrz Mańkowski. - Skomunikowanie go z centrum to nasz priorytet. Mieszka tu mnóstwo młodych osób, które chcą mieć możliwość skorzystania z komunikacji miejskiej i dobrych dróg. I ta inwestycja jest właśnie dla nich. Od stycznie zacznie tu też działać komunikacja miejska. Dzieci będą mogły bez problemu dojechać do szkół.

Reklama

 

Przy okazji otwarcia dróg burmistrz podziękował radnym oraz wojewodzie i marszałkowi. Radnym za głosownie za inwestycjami i wspieranie rozwoju miasta, a wojewodzie i marszałkowi za wsparcie finansowe.

 

- Bez tej współpracy trudno byłoby to wszystko zrealizować – nie ukrywa burmistrz. - Bardzo cieszę się też z tego, że część miejskich inwestycji realizowane jest przez nasze lokalne firmy, bo to też forma rozwoju.

 

Ulicę Partyzantów przebudowywała m.in. firma Remonty Placów, Dróg i Ulic w Spadku Lech Piotr Antosiak.

 

- Myślę że lokalne firmy lepiej wykonują tego typu inwestycje, bo znają specyfiką swojego miasta i potrzeby mieszkańców – mówi Łukasz Sierak, przedstawiciel RPDiU. - Jesteśmy bardziej elastycznie. Ulica Partyzantów, to nie tylko asfalt, ale to też wszystko to, co jest pod ziemią, czego nie widać. Myślę że mieszkańcy są zadowoleni z naszych prac.

 Komentarze do artykułu

ola

No u nas nic nie można zrobić bez przecięcia wstążki. No ci od nożyczek to się napracowali. Najważniejsze jest zdjęcie i reklama potrzebna na następne wybory.

Taki jeden

Jak tak można drodzy państwo, ja tu nie widzę Rybińskiej ani nie widzę gościa w kiecce z kropidełkiem, tak nie może być, otwarcie do poprawki, taki numer nie przejdzie!

Bolek

A co dalej z ul Łomżyńską przy banku dziura na dziurze ???????? na ul. Grudziądzkiej do wymiany kanalizacja . oświetlenie nowe to porażka . nie równe chodniki . I gdzie jest Burmistrz ?????

Ola

Mogli by na wyremontować drogę na lomzynskiej obok gminy

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama