Reklama


Reklama

Miliony idą na drogi, uroczyste otwarcie Łomżyńskiej i Partyzantów (zdjęcia)


Budowa dróg, to jak kroplówka dla rozwoju miasta – mówił Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna podczas uroczystego i symbolicznego otwarcia przebudowanej ulicy Partyzantów w Szczytnie. - Dobre drogi, to dobry i szybki rozwój naszego miasta. Dlatego nie zwalniamy tempa przy tych inwestycjach.Tylko w tym roku szczycieński samorząd na inwestycje drogowe wydał aż 6 mln 300 tys. zł. Wyremontowano między innymi ulice: Podleśną, Partyzantów, Kopernika, Powstańców Warszawy, Wańkowicza, Nauczycielską, Łomżyńską. Sobieskiego, Poniatowskiego...

 

- Mimo zagrożenia koronawirusaem i pandemii nie zrezygnowaliśmy z żadnej inwestycji w tym roku – mówi burmistrz Mańkowski. - Myślę że jesteśmy jednym z nielicznych samorządów, którym to się udało. Sytuacja jest ciężka, ale robimy wszystko, aby naszym mieszkańcom żyło się jak najlepiej i nie odczuli tego trudnego czasu.

 

W piątek samorządowcy uroczyście otworzyli ulicę Partyzantów oraz Łomżyńską. Było to symboliczne otwarcie, bo dróg w tym roku powstało zdecydowanie więcej.

 

Ulica Partyzantów.

 

- Bardzo cieszymy się, że w końcu na naszej ulicy pojawił się asfalt – mówi Lucjan Sitarski, mieszkaniec ulicy Partyzantów. - Długo na to czekaliśmy. Mieszkam tu od 70 lat. Na pewno poprawi to komfort naszego życia.


Reklama

 

 

Inwestycja został wykonana w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Szczycieński samorządowcom z FDS udało się pozyskać na drogi ponad 5 mln zł. Dzięki temu wsparciu przebudowano między innymi ulice: Wańkowicza, Podleśną, Powstańców Warszawy, Partyzantów, czy Nauczycielską.

 

Tego samego dnia uroczyście oddano do użytku też ulicę Łomżyńską, to część projektu Szczytno Miasto Zrównoważonego Transportu. Cały wart jest ponad 6,3 mln zł z czego szczycieńscy samorządowcy pozyskali aż 4,3 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Ulica Łomżyńska.

 

W ramach tej inwestycji przebudowano też ulice Sobieskiego oraz Poniatowskiego. W naszym mieści mają też pojawić się dwa autobusy elektryczne.

 

- To jedno z najmłodszych osiedli w Szczytnie, ale zarazem najszybciej się rozwijające – tłumaczy burmistrz Mańkowski. - Skomunikowanie go z centrum to nasz priorytet. Mieszka tu mnóstwo młodych osób, które chcą mieć możliwość skorzystania z komunikacji miejskiej i dobrych dróg. I ta inwestycja jest właśnie dla nich. Od stycznie zacznie tu też działać komunikacja miejska. Dzieci będą mogły bez problemu dojechać do szkół.

Reklama

 

Przy okazji otwarcia dróg burmistrz podziękował radnym oraz wojewodzie i marszałkowi. Radnym za głosownie za inwestycjami i wspieranie rozwoju miasta, a wojewodzie i marszałkowi za wsparcie finansowe.

 

- Bez tej współpracy trudno byłoby to wszystko zrealizować – nie ukrywa burmistrz. - Bardzo cieszę się też z tego, że część miejskich inwestycji realizowane jest przez nasze lokalne firmy, bo to też forma rozwoju.

 

Ulicę Partyzantów przebudowywała m.in. firma Remonty Placów, Dróg i Ulic w Spadku Lech Piotr Antosiak.

 

- Myślę że lokalne firmy lepiej wykonują tego typu inwestycje, bo znają specyfiką swojego miasta i potrzeby mieszkańców – mówi Łukasz Sierak, przedstawiciel RPDiU. - Jesteśmy bardziej elastycznie. Ulica Partyzantów, to nie tylko asfalt, ale to też wszystko to, co jest pod ziemią, czego nie widać. Myślę że mieszkańcy są zadowoleni z naszych prac.

 Komentarze do artykułu

ola

No u nas nic nie można zrobić bez przecięcia wstążki. No ci od nożyczek to się napracowali. Najważniejsze jest zdjęcie i reklama potrzebna na następne wybory.

Taki jeden

Jak tak można drodzy państwo, ja tu nie widzę Rybińskiej ani nie widzę gościa w kiecce z kropidełkiem, tak nie może być, otwarcie do poprawki, taki numer nie przejdzie!

Bolek

A co dalej z ul Łomżyńską przy banku dziura na dziurze ???????? na ul. Grudziądzkiej do wymiany kanalizacja . oświetlenie nowe to porażka . nie równe chodniki . I gdzie jest Burmistrz ?????

Ola

Mogli by na wyremontować drogę na lomzynskiej obok gminy

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
  debil

  w4567


  2020-12-01 14:25:28
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Kolejna relacja z aktywności Pana Żuchowskiego, gdzie znów maseczka na brodzie i szyi (wcześniej wizytowanie szpitala powiatowego oraz uroczystości przy pomniku z okazji 11 listopada). Czy nie ma nikogo, kto by mu powiedział o kompromitowaniu siebie? Na co liczy z tak żenującą, anty-społeczną postawą?!

  obserwator


  2020-11-30 23:56:03
 • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
  I już chwalić się, ale czym? Kompromitacją! Działania w ciągu prawie 2 miesięcy dla kilkunastu osób z programu za ponad 180tys., to w ogóle wstyd przyznawać się do tego!!! Do tego te łapki na fejsie dawane przez samych urzędników w godzinach pracy! Pani Sekretarz: kiedy przestaniecie być żałośni? Kompromitacja na cały Powiat!

  pawełek


  2020-11-30 23:54:45
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Słuchaj obrońco \"dobrej zmiany\", tobie już pewnie ciemny wór na głowę założyli i nic nie widzisz i nic nie słyszysz i błądzisz po omacku!!!!!

  !!!!! do Do


  2020-11-30 22:35:40
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Ja osobiście zachęcam do analizy rządów D. Górskiej, które trwały 12. lat, a wcześniej jeszcze 4. lata jako wiceburmistrza. To jest 16 lat! I Co wtedy zostało załatwione? To tak dużo lat... Jak ta władza (również radni) je wykorzystali?

  Nikt


  2020-11-30 20:43:25
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Uważaj , bo ciebie puszczą bez wora.

  Do !!!!!


  2020-11-30 17:44:00
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Jeżeli chodzi o gródki działkowe to może zrobi Pan to co może! Dziś tylko dwa ogrody są uwzględnione w Planach zagospodarowania przestrzennego. Pozostałe dla których nie ma planu w studium są częściowo na terenach przeznaczonych pod zabudowę (wielorodzinną czy mieszkalno usługową jak te na ul. Pasymskiej. Najwyższy czas zabrać się do roboty i chociaż zmienić studium aby nikomu nie przyszło do głowy aby to zmieniać. Chyba że ma Pan na ten temat inne zdanie?

  teresa


  2020-11-30 14:31:37
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Zachęcam do obejrzenia na kanale you toube relacji z dni i nocy Szczytna np z lat 1996 i 1998 wtedy mit o apolityczności Burmistrza trochę blaknie. Potem pamiętać trzeba, że Burmistrz jest dobry ale tylko w podkradaniu pomysłów innym osobom a znacznie gorzej z ich realizacją. Dziwne stanowiska dla wędkarzy rozebrać, przeprosić i zrobić porządnie, Może ładne drewniane, mniej a dobrze aby nie było wstydu!. Jeżeli parking na Pl. Juranda to Panie Burmistrzu proszę pamiętać, że kierowcy też są mieszkańcami tego miasta i trzeba o nich pamiętać. Co do innych pomysłów to najważniejsze niech Pan będzie trochę wizjonerem, niech się Pan nie boi marzyć! Co to za deptak (czyt. starówka) w kierunku jeziora? Kolejne miejsce na wypoczynek, spacery a nie na rozwijanie miasta :) Niech się Pan nie dziwi, że mieszkańcy myślą raczej o swojej najbliższej okolicy. Jest na to rozwiązanie, skuteczne a co za tym idzie rozwiązanie które bardzo aktywizuje i włącza tych mieszkańców w życie miasta. Jakie? Dużo zapożyczył Pan podczas kampanii to może warto niech Pan jeszcze przypomni sobie co proponowali także inni. Na tym etapie już nikt nie będzie czynił zarzutu. ma Pan jeszcze trochę czasu więc jeszcze wiele można zrobić. Powodzenia!!!

  mieszkaniec


  2020-11-30 14:09:11
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Typowe dla PiS-u, straż puszcza z torbami tak jak cały kraj!

  !!!!!


  2020-11-30 12:25:42
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Znowu Żuchowskiemu szczęka opadła i ją maseczką podtrzymuje, pewnie przed fleszem z aparatu aby nie było wątpliwości co do darczyńcy.

  Szczytnianin


  2020-11-30 10:04:50