Sobota, 24 Sierpień, Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Miliony idą na drogi


Ruszał drugi etap budowy drogi Dźwierzuty – Pasym. Tym razem prace obejmują odcinek od Dźwierzut do Małszewka. Koszt inwestycji to ponad 3 miliony 400 tys. zł.



Przetarg na roboty wygrała firma Ostrada. Prace mają objąć niemal 5-kilometrowy odcinek. Powiatówka Dźwierzuty – Pasym to jedna z najbardziej zaniedbanych i niebezpiecznych dróg w naszym powiecie. - Ale na szczęście to się już zmieni – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Dzięki dobrej współpracy starostwa z samorządami Pasymia i Dźwierzut niemal cała droga przejdzie gruntowny remont i przebudowę. Prace na drodze już trwają. Tak zwana część pasymska, czyli od Pasymia do Grzegrzółk ma zostać zrobiona do wakacji. Część od Dźwierzut do Małszewka ma zostać ukończona pod koniec lata.

Część pasymską wykonuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. z Mińska Mazowieckiego. W tym przypadku prace ruszyły już w marcu, a koszt inwestycji to również ponad 3 miliony 400 tys. zł. Na oba odcinki samorządowcy otrzymali wsparcie z środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Etap pasymski otrzymał na ten cel ponad niemal 2,2 miliona złotych, podobne wsparcie dostała część dźwierzucka.


Bez remontu pozostanie 3-kilometrowy odcinek, ale starosta zapewnia, że zostanie naprawiony w przyszłym roku.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-08-12 12:24:15

Jesienią ruszy budowa wodociąg za dwa miliony

  • Sobota, 2019-08-10 20:53:33

Będzie modernizacja drogi

  • Środa, 2019-08-07 13:21:39

Blisko 5 milionów na 6 km drogi

  • Poniedziałek, 2019-06-17 19:02:48

Czy Szczytno sięgnie po miliony euro?


Komentarze

  • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
    I na wszystkich świętych _ cieplutko w foteliku z wirtualna świeczka przy grobie w aplikacji. Masakra!
    Autor: Ewa
    2019-08-23 19:36:46
  • Bandyci próbowali w Szczytnie wyprać brudne pieniądze (zdjęcia)
    Przyszpanowali sobie nasi Panowie policjanci, lał ale wy jesteście skuteczni, śmiechu warte
    Autor: Ja
    2019-08-23 15:54:56
  • Szczycieńskie artefakty pojadą do Działdowa?
    Monety, spinki, naczynia, no i jakieś inne - to nie wiem. Ale wielkie gabaryty to nie są. Dlaczego nie ma na to miejsca? Bo że muzeum w Szczytnie może nie mieć - w to uwierzę, ale muzeum w Olsztynie - to cztery tramwaje przejeżdżają wiadomo gdzie. A jeszcze ten refleks Pana Dyrektora: że ze względu na wagę dla lokalnej społeczności Pan Dyrektor gotowy jest przyjąć te wykopane rzeczy. Refleks, który nastąpił po interwencji Radnego Sejmiku Henryka Żuchowskiego. Oj, coś mi tu nie gra. Może Pan Dyrektor ma wstręty do archeologii po \"złotym pociągu\" ze Śląska?
    Autor: Krajan
    2019-08-23 14:58:54
  • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
    A ja mam lepszy pomysł, poproszę nie o mapę (na której wykonanie trzeba poczekać kilka ładnych miesięcy, ciekawe kto za to ma zapłacić), a o stojaki na puste znicze, wyrzucane są one do koszy na śmieci setkami, a mogłyby posłużyć innej osobie. Po co zaśmiecać planetę, a osoby potrzebujące zaoszczędziłby niezłą kasę. Wystarczyłoby tylko kupić do nich nowe wkłady. Gdyby jakiś radny lub urzędnik (oczywiście z umocowaniem od burmistrza, za coś przecież kasę biorą) pofatygował się do zakładów zajmujących się obróbką metalu w Szczytnie i złożył im ofertę - wykonacie stojak, a możecie w zamian umieścić na nim reklamę, sądzę, że znalazłby się taki zakład, który by go wykonał.
    Autor: alibaba
    2019-08-23 14:50:20
  • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
    To bardzo dobry pomysł. Takie wirtualne cmentarze z danymi, wg których można odszukać każdy grób, funkcjonują od dawna wielu miastach. Łatwiej jest to zrobić w przypadku cmentarzy komunalnych, niż parafialnych, ale takie też są. A chodzi nie tylko o znanych zmarłych - każdy zasługuje na to, by zapominalscy krewni mogli wreszcie okazać skruchę.
    Autor: Waga
    2019-08-23 13:12:29
  • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    O wiemod :)
    Autor: Śmieszek
    2019-08-23 13:02:57
  • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
    Człowieku (CIEKAWSKI) , jakie RODO? Weź się dokształć trochę. Masakra z tymi ludźmi. Piszą bzdury, a inni potem w to wierzą. Odrobinę myślenia. Samodzielnego.
    Autor: Idiotów nie sieją
    2019-08-23 12:41:06
  • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
    A jak to się ma do RODO ?
    Autor: Ciekawski
    2019-08-23 12:00:59
  • Poszukiwany nie wytrzymał... sam zadzwonił na policję
    Cienias
    Autor: Rampage
    2019-08-23 11:44:04
  • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    Śmieszek - a o który wątek chodzi? Jak to w \"ogórki\" ruszyłem kilka. Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.
    Autor: wiesław mądrzejowski
    2019-08-23 09:40:49