Niedziela, 16 Czerwiec, Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Miliony idą na drogi


Ruszał drugi etap budowy drogi Dźwierzuty – Pasym. Tym razem prace obejmują odcinek od Dźwierzut do Małszewka. Koszt inwestycji to ponad 3 miliony 400 tys. zł.Przetarg na roboty wygrała firma Ostrada. Prace mają objąć niemal 5-kilometrowy odcinek. Powiatówka Dźwierzuty – Pasym to jedna z najbardziej zaniedbanych i niebezpiecznych dróg w naszym powiecie. - Ale na szczęście to się już zmieni – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Dzięki dobrej współpracy starostwa z samorządami Pasymia i Dźwierzut niemal cała droga przejdzie gruntowny remont i przebudowę. Prace na drodze już trwają. Tak zwana część pasymska, czyli od Pasymia do Grzegrzółk ma zostać zrobiona do wakacji. Część od Dźwierzut do Małszewka ma zostać ukończona pod koniec lata.

Część pasymską wykonuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. z Mińska Mazowieckiego. W tym przypadku prace ruszyły już w marcu, a koszt inwestycji to również ponad 3 miliony 400 tys. zł. Na oba odcinki samorządowcy otrzymali wsparcie z środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Etap pasymski otrzymał na ten cel ponad niemal 2,2 miliona złotych, podobne wsparcie dostała część dźwierzucka.


Bez remontu pozostanie 3-kilometrowy odcinek, ale starosta zapewnia, że zostanie naprawiony w przyszłym roku.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze